Cykloturistický kurz – Lubenec 2005

V osnovách druhého ročníku tělesné výchovy na SPŠ Chomutov je začleněn i týdenní cykloturistický kurz. Jako správný student :o) jsem se ho samozřejmě zůčastnil. Na kole se občas vyjedu, i když jen rekreačně.

V pondělí 12.9. ráno jsme vyrazili od školy do Lubence, kde jsme byli po celý kurz ubytováni. Cesta dlouhá cca 54 km vedla přes Březno, Nechranickou přehradu, Račetice, Krásný Dvůr, Lužec a Lubenec. Jelikož jsem takto dlouhé trasy nejezdil často, byla pro mne dosti namáhavá. Druhý den nás čekal taková krátká vyjížďka (Lubenec – Chýše – Žlutice – Mokrá – Lub.). Po volných chvílích jsme měli naplánované sportovní činnosti a různé přednášky.
Třetí, celodenní, výlet jsme vzali tak zlehka. Většina trasy byla stejná jako předchozí den, jen jsem si to „střihli“ až přes Valeč. V Chýši jsme navštívili místní zámek, kde pobýval i Karel Čapek.
Čtvrteční vyjížďka (Lub. – Vítkovice – Blatno – Malměřice – Lub.) byla ze všech „nejakčnější“. Poslední část trasy vedla skrz les, kde jsme měli najít cestu „domů“. Nebloudili jsme dlouho. Proti předpokládanými 19 km jsme najeli cca 23 km. Všichni už se těšili domů, a proto jsme si večer zkrátili zábavnými scénkami.
Cesta domů, tentokrát přes Podbořany, byla o něco kratší. Utekla taky rychleji. Po pár menších porušení silničních pravidel v posledních metrech cesty jsme dorazili ke škole. „Hurá jsme doma,“ vykřikl jsem.

Kromě první cesty do Lubence se mi celý kurz líbil a byl jsem plně spokojen.

#archivní článek byl nalezen na starém fremy’s blogu, ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook