Sezonní blogování

Píšeme podle nálady, když dostaneme zajímavý námět, či pokud nás konečně někdo dokope ke kompjútru. Jak je to ale s články samotnými? Lehké, svižné a krátké v létě, naopak dlouhé těžké v zimním období? Co všechno má na kvalitu a obsažnost příspěvků vliv?

Jak to vnímám já, vliv při psaní nemá nic. Nerozlišuji teplé jarní odpoledne od mrazivého prosincového večera. Dá-li se v posledních letech roční období vůbec oddělit. Možná je to v podvědomí, něco co napovrch neřešíme. Vím určitě, že pokud mě slunko táhne ven, nemám náladu na dlouhé texty plné odborných výrazů. Raději zvolím vtipný kratší text. Vybírám si. Nepřečtené články, ke kterým se časem vůbec nedostanu, se mi poté kupí a hromadí. To je snad jediné mínus.

Tematicky se články do sezón rozdělit dají. Ona na to má velký vliv určitá setrvačnost ve vybírání termínů různých událostí (např. nejvíce dovolených je v létě). Obecné příspěvky, které bych v tomto pohledu mohl nazvat vatou, se dají zapíchnout kdykoli kamkoli. Onen řád nám neporuší a ani nikoho z míry nevyvedou. Jsou jakýmsi zpestřením. Na sezonní blogování se musíme podívat z několika pohledů. Blogísek mladé pubertačky bude mít jistě jiná opakující se období, než-li odborný web.

Jak se na sezonní blogování díváte vy?, ,

 1. CrazyDog 5.4.2009 v 20:12 # Odpovědět

  Sezonní blogování nevnímám. Vnímám jen sezonní návštěvnost 🙂

 2. Ly 7.4.2009 v 03:30 # Odpovědět

  Nemyslím si, že roční období nějak ovlivňují délku mých článků. Článek o letním festivalu bude rozhodně delší, protože je více věcí, o kterých se můžu rozepsat, než článek o Vánocích 😀 Ono spíše záleží na tématu, o kterém píšeš 🙂

 3. Carl114 7.4.2009 v 18:06 # Odpovědět

  No já většinu napíšu přes zimu a po jaro a léto jen všechno dotvářím a publikuji na blog xD Celkově, ale asi na období nezáleží. Spíš záleží na náladě a nápadech autora textu.

 4. Matěj Černý 15.4.2009 v 15:02 # Odpovědět

  U mě teda dost záleží, jestli je venku hezky a dá se jít na hory nebo kolo… 🙂

 5. Tonda 18.7.2010 v 18:23 # Odpovědět

  U mě poslední dobou sezónní blogování vypadá tak, že napíšu článek na konci semestru a tím to hasne. Takže jo, období má vliv. :o) Ale musim se polepšit, rozhodně nechci nechat blog umřít.

 6. Jan 18.7.2010 v 19:16 # Odpovědět

  pocasie nikdy nehra rolu. skor taky ten „state of mind“.. a pochopitelne casova vytazenost, predsa len ma glog nezivi, nesati a neposkytuje strechu nad hlavou 🙂

 7. fremy 18.7.2010 v 22:25 # Odpovědět

  @Tonda: měl bys zapracovat 😉 těším se na nové články

Napsat komentář

Connect with Facebook