Je Prima Cool opravdu cool?

Marek Singer, generální ředitel mateřské společnosti FTV Premiéra, který dnes odpovídal na zvídavé otázky čtenářů Aktuálně.cz, si to myslí. Byl bych osobně strašně rád, kdyby jazykové znalosti české mládeže byly na úrovni Skandinávie. Bohužel z našich průzkumů víme, že tomu tak není. A proto zatím dabing je řešením pro většinu. Odpověděl.

Pročetl jsem celý chat a vybírám pro vás to nejzajímavější. Na konci článku neopomeňte hlasovat do ankety Dabing vs. originál.

Z nabízených seriálů, jenž jako návrhy padaly od diváků, generální ředitel potvrdil jen How I Met Your Mother a Family Guy, kterých se možná dočkáme už počátkem léta. Mezi žánrově cool seriály zařadil i IT Crowd, Battlestar Galactica a Black Books. Osobně se přikláním k názoru neustálého opakování seriálů na českých televizích, na to pan Marek Singer odpověděl: „Můžu vám slíbit, že drtivá většina seriálů na Coolu jsou premiéry nebo alespoň premiérové řady.“ Nevyvrátil možnost natočit vlastní sitcom, podobně jako Comeback na TV Nova, a přidal, že filmovou tvorbu nabízí každý všední den od 22 hodiny, o víkendech dříve. Výběr programové nabídky odpovídá cool názoru 4-5členému týmu druhé stanice TV Prima. Prozatím je dosti podobný mému.

Jak a kde naladit Prima Cool?

Bohužel dle názorů, které se do televize dostávají, vyplývá, že dabing vysílaných pořadů je zdařilý a oblíbený. Rozumím “výmluvám” technické obtížnosti a většinové populaci, která anglicky neumí a číst titulky nehodlá. Avšak nápad vysílat duálně je zdařilý i podle gen. ředitele. Duální vysílání by pro nás bylo výrazně levnější než dabing. Není to o ceně, je to o technických omezení na straně šiřitele signálu, tj. MUX2. Kromě Premiere League budou časem na Cool zařazeny i jiné sporty. Po druhé polovině roku můžeme čekat i převzaté reality-show Trosečník či Big Brothers. Nic není oficiální, ale ani zamítnuté.

Posledním zajímavým dotazem byl ten na téma financí. Kvalita hold něco stojí, ale nás to baví, zakončil chat generální ředitel mateřské společnosti FTV Premiéra, Marek Singer.

 

[poll id=5], , , ,

 1. Vašek 10.4.2009 v 16:01 # Odpovědět

  Pro mě za mě, ať vysílají IT Crowd (i když ho vysílá už Dvojka), hlavně ale ať ho nedabují, protože dabovat IT Crowd, to znamená zohyzdit celý seriál. Nebo se, Fremy, pletu?

 2. aldik 10.4.2009 v 16:12 # Odpovědět

  lol, nechápu co někteří máte proti dabingu pořád xDxD

 3. CrazyDog 10.4.2009 v 22:43 # Odpovědět

  Prima Cool je pro mě ubohost a ani nemám v planu si jej kdykoliv na čemkoliv naladit.

 4. Martin Petrovič 12.4.2009 v 12:10 # Odpovědět

  Prima cool mě taky vůbec neoslovila. Jinak souhlasím že dabovat IT Crowd je barbarství.

 5. fremy 12.4.2009 v 12:38 # Odpovědět

  nebudu tu vybírat nejlepší tv kanál, ale na coolu jsem si našel své pořady (mj. Brainiac)

  [1] [4] máte naprostou pravdu

  [2] na seriál, který neznám v originálním znění, si velmi rychle zvyknu. český dabing má co do sebe, ale není takový jaký býval (viz. simpsonovi, přátelé…)

Napsat komentář

Connect with Facebook