Strážní andělé

Jsou mezi námi, vídám je poměrně často, avšak je jich málo. Díky bohu však za ně. Potěší už jen pohledem, bez nich by se žilo těžce. Bez spřízněné duše jsou tak jediným, vyjma nejbližších přátel, zpestřením života. Važme si jich, jsou prchliví.

Prvního svého anděla jsem potkal v páté třídě základní školy, díky shodě mnoha okolností. Štěstí!? Ovlivnil můj život v několika ohledech a stále je prvním. Dokázal zlepšit náladu, ale i ztrpčit chvíle osobního volna. Bylo něco, co jsem neviděl? Žil jsem ve stínu vlastního pohledu? Možná se to někdy dozvím, nepředbíhejme.

Jsou také tací, jenž na první pohled jako andělé nevypadají. Zaujmou na první dobrou, ale po mrknutí na dlouho zmizí. Poté se objevují, aby nenechali vzpomínku na ně zahynout. V mém případě to skončí (nebo teprve začíná?) pravidelnými zjeveními, které se za čas stanou rutinou, jenž nevnímáte. V tu chvíli bez varování, se objeví další. Nejnovější přírůstek, je vám poblíž vždy když to potřebujete. Pátráte po totožnosti, ale nedobíráte se k výsledku. Je lepší žít v nevědomosti, v opačném případě to může skončit tragicky jako předtím.

Kdyby mě jednou vzal k sobě do nebe, žil bych si jako v ráji. Jednou to přijde. Každý tu chvíli zažije v jiném okamžiku, ale nikoho nemine. Správný čas… 1. Komodor 28.4.2009 v 07:38 # Odpovědět

  Rozumim, zazivam neco podobneho

 2. Ivy 28.4.2009 v 13:26 # Odpovědět

  Nádherně napsané… Jednou to přijde.

 3. Ivy 28.4.2009 v 13:30 # Odpovědět

  až teda na: jsou prchlivÍ… PrvníHO svého… díky shodĚ… každopádně, jdu to postnout na Fb.

 4. fremy 28.4.2009 v 18:39 # Odpovědět

  [3] opraveno. díky

 5. manx 29.4.2009 v 20:34 # Odpovědět

  Som jediny, kto nepochopil tento clanok?

 6. fremy 29.4.2009 v 20:37 # Odpovědět

  [5] nic si z toho nedělej, to nebyl účel tohoto článku. prolistuj archiv a nebo odebírej RSS a vrať se příště 🙂

Trackbacks/Pingbacks

 1. Nechci to měnit - Blábolník Chomutováka - 10.2.2010

  […] Osud nám do života naděluje lidi, které nám mění život. A to teď píši i o těch, které nemáme šanci ovlivnit. Jako Alenka přijdeme na místa, kde se ostatní cítí být jako doma. V mém případě po čase, někdy i mnohem později, začnu objevovat zlaté poklady. Možná je všichni doposud přehlíželi. Se stydlivou tváří se dáme dohromady a jsme rádi, když se opět potkáme. Jestli to bylo jednostranné vzplanutí, netuším dodnes, ale přeju květince štěstí a lásku. Když bude šťastná ona, budu i já, přestože jsem si dnes na míle vzdálení. Jsou to lidé, kteří nám změnili život, strážní andělé. […]

Napsat komentář

Connect with Facebook