Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Pravda o Burnout Paradise

Počáteční nadšení a zájem o závody upadl, v mém případě to není nijak neobvyklé. Na hry nemám mnoho času, raději ho trávím potulováním se v zákoutích internetu. Avšak ukázka v prostorách české pobočky EA vycházející klasiky známé z konzolí Playstation a Xbox nově i na PC mě plnila dojmem, že toto bude jiné. Nebylo. Prvních pár týdnů jsem úspěšně plnil zadané úkoly, vylepšoval si řidičské oprávnění a brouzdal po rozlehlém městě. Měsíc na to ikonka na ploše chudla  a nakonec skončila v koši. Instalace hry přesto zůstala, a já se tak po několika měsících mohl vrátit do centra Burnout Paradise. Co mě k tomu vedlo?

Očekávání, že konečně mě tvůrci překvapí slibovanými doplňky. Nestalo se tak, v samotné hře nebyla poznat žádná změna. Můj cíl tedy byl zjistit, co se děje. Zamířil jsem na internetové stránky Electronicarts.cz a Criterion Games, kde zmínky o updatech již byli. Nová auta zastupovaná seriálovými hity, kolekcemi Toys Cars spolu s vozítky se speciálním žhavením. “Hurá, bude oživení!” zvolal jsem. Stačilo jen nainstalovat update, který od apríla máme k dispozici ke stažení.

Stáhni do svého PC patch pro Burnout Paradise.

Otevřením světa závodních her se mi naskytla možnost vybrat si z mnoha nových aut, které jsem očekával instalací onoho patche. Zděšení přišlo náhle, když jsem byl pokaždé odkázán do Game shopu a pobízen k nákupu. Proč bych se měl něco kupovat, když nemám zájem. Jen chci dostát slibu, který EA při propagaci BP dalo. Žádné nové auto do svého města bez peněz nedostanete, dokonce při vstoupení do obchodu z něj už nevylezete. Bez znalosti magické klávesové zkratky CTRL + Alt + Esc jste ztraceni.

Kdo toto vymyslel a proč po 4 měsících od uvedení nevyšel žádný slibovaný doplněk zdarma? Neočekávám kupu novinek pro nenažrané fanoušky, vydělávat se musí, ale tímto způsobem odradí své zákazníky natolik, že firmě už neuvěří. A tak slibně to vypadalo. Do dnešního dne jsem nedostal odpověď od české pobočky EA. Pokud někdy dojde doplním tento článek o jejich vyjádření. Dnes mám ale názor takový, že BP není a nebyla vyjímečná závodní arkáda. Mrzí mě to.

Máte jiný názor, nebo jsem někde něco přehlédl? Pište do komentářů.



, , , ,

  1. CrazyDog 9.5.2009 v 23:07 # Odpovědět

    Než vyšla PC hra, tak cca 3 znatelné update vyšli, ale od doby co je i PC verze, tak se vše začalo „bezdůvodně“ zpoplatňovat. Také mě to velmi překvapilo proč bych si měl kupovat nějaké nové auta do BP za 145,- nebo za kolik byl ten pack aut.

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.