Procházka přírodou

Příznivci zdravé procházky si i letos nenechali ujít dálkový pochod Jezerka. Jeho 18. ročník se konal v sobotu 9. května a u pomníku ve Vysoké Peci se sešlo 26 a 1/4 turistů – věrných pochodníků, nadšenců i kolemjdoucích. Stopky se rozběhly v čase 9:14. Ještě před první zatáčkou nás opustila odhodlaná cyklistka věřící, že trasu odjede na svém bicyklu. Walker jí namířil na cíl Lesná, kam pravděpodobně stejně nedorazila. Držíme pěsti, ať jí vyjde alespoň onen cyklomarathon.

Sedmadvacet párů nohou pokračovalo kolem převaděče na rozcestí u Žeberské lípy až k bráně do NPR Jezerka. Někteří s odříkáním ale statečně vyšlápli převýšení 370m, přerušované svačinkami a vyprávěním pověstí. Odměnou všem byl nádherný výhled z trosek hradu Starý Žeberk, kam má první noha šlápla už v 11:15. Zbytek pochodu jsme odpočinkovým tempem obešli kolem dokola vysílač Jedlák, na který letos nezbyl čas a ani nadšení. společné-foto-(po) Těšili jsme se na Lesnou, kde pro nás před druhou připravili salónek. S plnými žaludky a blaženými výrazy jsme spáchali společné foto, opustili nás někteří přátelé, mj. i rarita čtyřnohá čivava (pokud vám počty nohou a lidí dosud neseděly 😀 ) a skutáleli se dolů.

Od tamtud, kde se ráno začalo a obvykle také končilo, se jen zamířilo s cílem rybník jednoho z nás, Jardy. Čekali na nás slibovaní kapříci a večerní opékání buřtíků. Zábava se držela skoro do desáté, kdy nás přepadla únava. Celodenní vycházka vytáhla své trumfy. Rozešli jsme se. Zbyl úsměv na tváři, pěkná fota a očekávání května 2010 – 19. ročníku dálkového pochodu Jezerka. Přijďte si protáhnout své nožky. www.nprjezerka.cz

Děkuji všem zúčastněným za úžasný den 😉

Update:

„Výstup na Bořeň“:http://fremy.i-extra.net/stahuj/vystup_na_boren.doc bájnou horu u Bíliny – sobota 20.6.2009, , , , , ,

  1. Hana 16.5.2009 v 14:50 # Odpovědět

    Výlet se mi líbil, nejlepší samozřejmě byl oběd na Lesné….mnam;). a jinak nemají chybu Liborovi pověsti, které pokaždé vypráví jinak. Co dodat..fajn procházka, hlavně, že se povedlo počasí:)

  2. Walker 26.5.2009 v 17:50 # Odpovědět

    Ahoj všichni, myslím, že letošní ročník se vyvedl a ti ostatní, co nedorazili na rybník, mohou jen litovat. Kdo z kolegů pochodníků ještě nevlastní letošního kapříka, tak se ozvěte, ještě jich asi 10 mám ! A nebojte, jsou stále čerství, neb jsou keramičtí. Jsou zadara, za Vaši snahu něco udělat pro své zdravíčko a nikde se nedají koupit, každý je originál. Čekám nyní záplavu vašich dotazů a žádostí. Tak ahoj na dalším ročníku JEZERKY. (bude zase překvápko) Váš Walker – Libor…….
    20 června jdeme na Bořeň, tak doufám, že sem Kuba dá pozvánku.
    Jó a choďte, je to zdravé a nic to nestojí!!!!!!!!!

Napsat komentář

Connect with Facebook