Doba se mění – elektronické časopisy

Ručně psané kroniky, městské denní listy a dnes již i měsíční magazíny jsou dá se říci pryč. Stále více lidí se o dění ve světě informuje skrze elektronické zdroje. Redakce časopisů tištěných na papír musí stále častěji přistupovat k .pdf formátům či readerům přímo ve vašem prohlížeči. Jaké noviny a magazíny v takovéto podobě naleznete v sítích internetu se dozvíte dále v článku.

Už delší dobou se těším na chvíle, kdy trafiky budou plné čteček namísto několika málo listů. Šetříme naše lesy. Představte si tu pohodu, kdy si objednáte poslední výtisk na svůj stůl oblíbeného časopisu i bez ranní vycházky k paní domácí. Oponovat mi předplatným není na místě. Dlouhé chvíle (např. na nám všem známém místě) si krátíme právě čtením novin. Tento zlozvyk však nezmizí, jen proběhne nutnou rekonstrukcí. Sám se často přistihnu na přednáškách při listování deníku Metro, který každý den v brzké hodině rozdávají na zastávce Bory postarší dámy v zeleném. Listování – nikoliv však tištěné podoby, nýbrž elektronické.

Respekt!

Toto byl jen jeden příklad z mnoha, mým posledním objevem ereaderů je ukázkové číslo Respektu. Nové čerstvé vydání vždy už v neděli večer na pouhých 5 minut k nakouknutí. Poté budete přesměrováni na přehled článků. Nezapomeňte, že i zde vládne javascript!

Největší vydavatel interaktivních magazínů u nás je podle mého názoru limemedia. Ze široké nabídky si vybere každý, jen namátkou iMotor, Beast pro mladé muže, golfový ShotMag, gay magazín The Men a dámský Shine. Interaktivita je patrná na první pohled, videa a odkazy na recenzované objekty usnadňují čtenáři případné následné vyhledávání.

Zajímalo by mě, jak daleko jste v tomto pokroku vy? A pokud máte tipy na zajímavé časopisy na internetu – sem s nimi., ,

 1. kryšpín 25.5.2009 v 19:34 # Odpovědět

  Tak čekal jsem tu, že tu bude kauza Premiere, kdy po několika letech tištěná verze končí a od června bude jen elektronická verze časopisu.

 2. fremy 25.5.2009 v 20:19 # Odpovědět

  [1] v tuto chvíli ještě netuším, jak redakce představí nové webovky. nevíš, zda bude přístup placený nebo zdarma?

 3. kryšpín 25.5.2009 v 20:58 # Odpovědět

  To teď přesně nevím. Myslím, že to bude celý zdarma v normální webové podobě, nikoliv pdf. Něco jako moviezone.cz

 4. Feenux 25.5.2009 v 22:57 # Odpovědět

  No jelikož se moje předplatné Premieru mění na Maxim, tak bych řek, že to bude zadarmo 🙂

 5. Ashen 30.5.2009 v 10:34 # Odpovědět

  Díky, o tom Metru jsem nevěděl (to sem ale zaostalej co?)

 6. Superstar 1.6.2009 v 02:56 # Odpovědět

  Není nad tištěný časopisy! Viz. článek Miloše Čermáka http://extra.cz/blog/2009/05/na-internetu-se-necte-protoze-je-to.html

Napsat komentář

Connect with Facebook