Zážitek z blogování aneb skákací boty

Díky psaní tohoto blogu jsem poznal několik lidí. Každý je jiný a má své zájmy. Pokud si spolu rozumíte, nebrání nic tomu, abyste je sdílely. Virtuální přátelství však nemá to kouzlo, jako když se střetnete v osobním životě. První vlaštovkou byla Iva, po dvou měsících jsem konečně měl možnost poznat i Sávu. Mezi námi není více jak 20 km, přesto mé volné minuty před prázdninami patřili Plzni nebo blízkým přátelům. Každoroční akce Císařský den konající se v královské Kadani nám oběma připadala jako ta pravá chvíle. Představím vám také, co mě mj. na naší známosti tak okouzlilo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Když mi jednou Sáva představil svého koníčka, zhlížel jsem na něj s úctou. Ve volných chvílích se proskakuje po parcích či náměstích na moderních chůdách. Všem bude jistě známější označení skákací boty, čímž už asi máte jasno. Možnost vyzkoušet si tuto sportovní aktivitu nemohu odmítnout, a tak slovo dalo slovo a já už utahoval přezky na botách. “Teď tě pomalu zvednu a ty budeš střídavě šlapat levou a pravou,” řekl zkušený skokan. “Na těchto botách se nedá stát,” dodal. Držel jsem se proto pokynů a s pomocnou rukou spolu s hloučkem přihlížejících trénoval první krůčky. Netrvalo dlouho (čti do 5 minut) a já dokázal samostatně stát a popojít několik málo metrů. No není to zázrak? Když mě byla informace o rychlém pokroku většiny začátečníků poprvé sdělena, nevěřil jsem ve své schopnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     Začalo mě to opravdu bavit, ale myšlenka o několika hodinovém hopsání nepřicházela v úvahu. Stačila jen chvilka nepozornosti a padal jsem k zemi. Radost tímto ukončila má slova: “Děkuji za půjčení, to už stačí. 😀 ” Rádi vám spolu se Sávou zodpovíme v komentářích všechny vaše dotazy, přesto bych rád už nyní uvedl na pravou míru názor o ničení kolen, jenž pronesl Tomáš Kápl na twitteru. Je to naprostá hloupost, jak mi Sáva sdělil. Pružina redukuje námahu v kolenou a kyčlích, tudíž je chození na nich zdravější než běžná chůze 🙂

DSC_0155

DSC_0158

Doporučuji všem vyzkoušet originální zážitek, neváhejte a omrkněte web www.skakej.eu, kde najdete mnoho zajímavých informací a videí., , ,

 1. lY 14.9.2009 v 10:35 # Odpovědět

  HEEJ, já chci taky xDD

 2. Sáva Arabadžiev 14.9.2009 v 13:08 # Odpovědět

  [1] To by neměl být žádný problém, odkud jsi?

 3. Viktor Hanáček 23.3.2010 v 19:25 # Odpovědět

  Jé pamatuju si to, jak to byla docela novinka v ČR o tom nebyl jediný článek. Na netu to bylo myslí jako Powerizzers, nebo tak nějak. Teď o víkendu jsem to viděl už i nás v tom našem malém zapadlém městečku. Až se mi naskytne nějaká možnost, tak je určitě vyzkouším!

Napsat komentář

Connect with Facebook