Nad Nocí se stahují mračna

Pokud patříte ke skupině lidí, kteří mají rádi rozmanitou hudbu, zajímavé lidi a originální nápady, stejně jako já, pak jste si nejedenkrát zapnuli program ČT2 chvilku před sobotní půlnocí. Živé vysílání Pavla Anděla nám vždy nabízelo a nabízí skvělé hosty, mezi nimiž nechyběli zahraniční hvězdy jako např. Living Colour. Nový koncept České televize nepočítá s podobnými pořady a ruší mj. Pětku v Pomeranči a možná i Krausovo Uvolněte se, prosím, kde se chystá tvrdá cenzura.

s1537405278_3056[1]David Kraus Je dost mozne ze zkonci v Prosinci Uvolnete se.Chtej Tatu kontrolovat v tom co rika a bude rikat je to jak za komousu.jeste by jsme s kapelou mohli delat prehravky. Facebook 12.11.2009

Jen díky tomuto jedinečnému pořadu jsem se odpoutal od mainstreamu a začal si všímat rozmanitosti, kterou nám kultura a zejména hudba nabízí. Pokud hledáte společnost na přelom sobotního večera a nedělní noci, přítomnost Anděla je to pravé a jediné, co nám místní televize nabízí. Nevěřím v jakoukoli náhradu, dalších 11 let vkusu tu už nebude. Někomu se to líbit nemusí a vyjádří opačný názor, který také uznávám. Ani mě nesedl každý host, ale zavděčit se všem prostě nelze. Útěchou nám může být archiv pořadu na webu ČT.

Nesouhlasím s tímto směrem, ke kterému se uchyluje Česká televize. Rozhodl jsem se tedy touto cestou rozpoutat vlnu stížností zaslaných na adresu Rady ČT a dalších organizací. Připojte se a pokračujte dle instrukcí níže.

1. Napište kritický email vyjadřující nesouhlas se zrušením pořadu Noci s Andělem. Obsahem by měl být i váš vztah k hudbě, názor na pořad apod.

2. Odešlete jej na adresy

Rada české televize: radact@ceskatelevize.cz
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání: info@rrtv.cz
Divácké centrum ČT: info@ceskatelevize.cz

3. Připojte komentář ke článku, kde vyjádříte svůj názor.

Ohrazuji se, že stížnost musí být váš názor. Musíte si zaním stát a nikdo, ani já, vás do něj nenutí.

Silně nesouhlasím se zakládáním zbytečných skupin na Facebooku, které stejně nic nevyřeší. V tiskové zprávě Pavla Anděla se můžete dočíst, že život jde dál a tak tento počin není za záchranu Noci, nýbrž pro budoucnost dalších pořadů. Sympatický moderátor na České televizi končí a s tím nic nenaděláme 🙁 Pokud své sympatie vyjádří i nějaké celebrity, přidám sem jejich názor. Budiž toto místo místem vzpomínek a setkání inteligentních lidí.

andel[1]Tisková zpráva

Vážení a milí,

s lítostí oznamujeme, že bezmála 11 let a několik stovek vydání pořadu Noc s Andělem je definitivně posláno do historie. Česká televize se rozhodla s koncem letošního roku ukončit existenci tohoto pořadu.

Na sobotu 28. 11. 2009 jsme připravili již  500. díl Noci s Andělem, během kterého se proto bude i vzpomínat. Velmi živě rozloučit se přijdou mnozí z oněch bezmála dvou tisíc hostů, kteří v průběhu let do Noci zavítali a líbilo se jim tam. Přivítáme například Dagmar Havlovou a Václava Havla, Hanu Hegerovou, Bolka Polívku, Michala Horáčka, Anetu Langerovou, Michala Dvořáka nebo Karla Šípa. Jedinečný přímý přenos začíná na programu ČT2 netradičně již ve 20 hodin povídáním s Marianem Labudou a potrvá až do půlnoci.

Během prosince pak v klasických vysíláních Noci ještě stihneme představit designérku Barboru Škorpilovou a architekta Federica Díaze a konečně nám bude ctí setkat se v sobotu 19. 12. v přenosu z budovy bývalého Federálního shromáždění s panem Otakarem Motejlem.

Autorský tým Noci chystá také poslední silvestrovské vysílání pro program ČT2: Finále Grande. Samozřejmě živě zahrají kapely Divokej Bill, Wohnout, Blue Effect, -123 minut, Vypsaná fixa a další.

Za společně strávených 11 let děkujeme především věrným nočním divákům a všem nočním účinkujícím. Děkujeme příznivcům za přízeň, která nás povzbuzovala – a nepříznivcům za nepřízeň, která nás zocelila.

S přáním všeho dobrého
Pavel Anděl a spol. Praha 9. 11. 2009, , ,

  1. Vlastiludlo 1.12.2009 v 01:43 # Odpovědět

    Jejda, jejda to jsme to ale dopadli, oni tam už v tý televizi ruší opravdu kdeco, na co se dalo dívat divák nedivák, to je asi celkem jedno….tohle byl a na ještě pár dílů bude jeden z pořadů, který opravdu rozšiřoval obzory…a rušit jeden z nejlepších pořadů ve vodách českých televizí vůbec je holý nesmysl. No uvidíme, co na jeho místo nastoupí, ale žádná lepší alternativa mě nenapadá, zbývá tedy pouze přání, aby to byla náhrada adekvátní, ale mám dost velké obavy, že to bude přání nevyslyšené a nesplněné…ale kdo ví…

  2. m***y 3.1.2010 v 19:36 # Odpovědět

    Bohužel, ani ten archiv už nemáme. ČT ho zrušila

  3. Carl114 21.2.2010 v 17:29 # Odpovědět

    Tak tohle je tedy hnusárna. Přijde mi to maximálně ubohé. Ještě, že se koukám jenom na Cool (nedostatek zbytečného času a zaručení kvality).

Napsat komentář

Connect with Facebook