Kdy začít používat Google Chrome

Dosud jsem byl spokojený s výborným webovým prohlížečem Operou 10. A stále jsem, pouze mám chuť ochutnat nové ovoce. Vyzkoušet blyštivý pokus Googlu prosadit se na novém poli působnosti. Z počátku jednoduchý prohlížeč nabízel minimum rozšíření a nastavení, což mě pokročilému surfaři hodně vadilo. Pokud nemám možnost pohrát si s bohatými nabídkami, není mi příjemně 😀 Trochu jsem se uskromnil, ale na oplátku získal jiné benefity. Pojďme se podívat, kdy je dobré začít používat Google Chrome.

Pro běžného internetového tuláka je to snad ta nejlepší možnost. Chrome je malý, rychlý, přehledný a použitelný. Na druhou stranu, proč si uživatel IE bude zvykat na jiný program, když je se svým “modrým e” spokojen. Tyto špatné zvyky doufám časem zmizí. Nenáročným firefoxářům, ale vřele doporučuji přechod, protože na zaseklé okno prohlížeče se dnes nedá koukat. Druhou skupinou jsou o málo zkušenější borci hající si svůj názor na různých forech a nejsou ochotni porozumět radám jiných. To je mrtvá skupina, protože si myslím, že svých těžce nasbíraných extensions do firefoxu se nebudou chtít vzdát.

Do poslední škatulky se řadím i já sám. Blogger, občasný webdesigner a náročný surfař je, jak už jsem zmínil na začátku článku, zvyklý na profesionální nabídky a hluboké možnosti rozšíření. Opera vše podstatné nabízí už v základní verzi, proto nepotřebuje žádné addony. Velmi rychle si zvyknete na určitý postup při brouzdání po netu, který potén hledáte i v jiných prohlížečích obvykle marně. Google Chrome mi dokázal a přesvědčil, že je nadmíru rychlý prohlížeč, který dokáže využít nabízených možností více než Opera. Ano bohužel, pro minoritní prohlížeče není optimalizováno tak, jak bychom si přáli. Od verze Chromu 4.0 (o níž je tu stále řeč) jsou dostupné i uživatelské doplňky nabízející známé funkce z Firefoxu, Opery i Internet Exploreru, ale kromě nich jsou tu nové oblíbené featury. Přehledů nejpoužívanějších extensions je mnoho, jmenovat budu např. Woko. S velkou částí jeho výběru jsem se shodl. Abych na závěr trochu pomluvil i mou srdcovou záležitost. Mezi důvody proč jsem přešel od Opery byl i zaspávání v běžících procesech i po vypnutí prohlížeče. Jsem zvyklý používat i beta verze různých programů, testovat připravované novinky, ale na velké bugy jsem si stále nezvykl.

Jakub Vaněk doporučuje používat prohlížeč Google Chrome 4.

Instalovat!

Btw, doposud jsem nenašel mě vhodný plugin pro blokování reklam. Toto má Opera vyřešené asi nejlépe. Doporučte mi nějaký a naučte mě ho efektivně používat. Není to akutní, jelikož nenavštěvuji weby přeplácané bannery., , , , , ,

 1. Scotty 20.12.2009 v 15:53 # Odpovědět

  Článek jsem přečetl několikrát a stejně jsem nepochopil, co tě vedlo k přechodu od Opery a co jsi navíc získal… Můžeš mi to prosím tedy nějak shrnout? (stačí klidně malá tabulka plus a minus)

 2. fremy 20.12.2009 v 21:21 # Odpovědět

  [1] Shrnu jen to, co jsem napsal. Ze širšího pohledu se Opera a Chrome nedají srovnávat. Opera vždy bude nejvydařenější prohlížeč nabízející mnoho užitečných funkcí. Asi jsem prostě potřeboval změnu, ale Chrome mě nadchl rychlostí a schopností zobrazit plně funkční weby. Je to prostě tak, ale pro Operu nikdy nebude optimalizováno ve 100%. Poslední problém, který mi však vadil nejvíce, a to zasekávání Opery v běžících procesech, je možná způsoben používáním beta verzí. Doposud jsem však byl zvyklý používat je pro běžný chod různých programů a nikdy nebýval vážný problém. Chrome se mi prozatím nezasekl ani nespadl. Dostal již ode mne více šancí a tuto poslední využil naplno. Uvidíme, co bude za čas. Třeba se k Opeře rád vrátím a bude mi připadat jako nová.

 3. Lelkoun 27.12.2009 v 02:24 # Odpovědět

  Chrome je krásný prohlížeč, ale jeho jediná nevýhoda je googlácký původ – nemám totiž rád štěnice. 🙂

  Jestliže Firefox v další verzi výrazně nezrychlí, tak začnu aktivně používat Chrome. Pohodlí nade vše.

Napsat komentář

Connect with Facebook