Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Jsem geek?

Wikipedie říká, že:

Geek [gi:k] je pojem z angličtiny, v níž označuje osobu, která má hluboké technické nebo odborné znalosti, talent a obzvláštní zapálení pro svůj obor (primárně slovo znamená především šprt nebo vzorný student, ne-atlet, studijní typ).

Mezi běžnými lidmi (takzvanými BFU) je význam slova geek chapán trochu jinak. Zde označuje osobu nějakým způsobem jinou či divnou. Běžný překlad je „pako“.

Myslím, že ne

Rozhodně nepatřím mezi šprty. Léta, kdy jsem denně docházel do školy a s nadšením, jsou dávno pryč. Postupem času se obliba ke škole vytrácela a nyní se těsně odírá o dno. Hlavně se neutopit. Podobné je to s koníčky, když už mě něco baví, nerad bych to studoval naplno podrobněji a bez vlastní kontroly. Bojím se, že by ze mě nadšení opadlo úplně. Mnozí o mě ví a sám se nestydím za to, že mě baví technika (všelijaké hračky, mobily, počítače, televize a ostatní gadgety). Rád se jimi obklopuji, ale někdy zapomínám přemýšlet jestli je opravdu potřebuji. Směřuji tak svým zájmem do užšího spektra znalostí a vědomostí. Ano, nevím vůbec nic, ale to sem nepatří. A fakt, že raději místo učení dělám cokoli jiného, je klasický přístup studenta po celém světě, prý je to i nějaká nemoc. Dá se léčit? Rozhodně tedy nesplňuji první význam slova geek. Jsou tu povolanější, pokus však existuje titul něco jako amatérský geek, budu se jím hrdě honosit na hrudi.

S druhou teorií, i když nesprávnou, je to poněkud složitější. Dokážu se bavit o mnoha věcech a když už někomu připadám mimo, tak spíše kvůli mé malé výřečnosti. Směji se geekovským vtipům, oblíbil jsem si geekovské seriály, mezi známými mám některé geeky a rád využívám technologie běžným uživatelům neznámé. Mohu toto považovat za znaky počáteční fáze geekování? Spíš bych můj život otagoval 😀 jako nadšenec a bloger. Jsou to výrazy, které se u geeků často vyskytují, ale mě jich do výčtu několik chybí. Závěrem jen dodám, že mí přátelé mě za geeka také nepovažují.

[poll id=“8″], ,

 1. Ivy 1.3.2010 v 21:34 # Odpovědět

  Tak co řešíš, nejsi žádný geek:-)! A s tim otagováním života, zajímavý nápad…

 2. fremy 1.3.2010 v 22:08 # Odpovědět

  [1] ještě než jsem o tom začal víc přemýšlet a kontrolovat podle teorie, tak jsem si myslel, že jo. A už vůbec jsem si neoddychl, že se mě to netýká, ale ani nesmutním.

 3. Ivy 2.3.2010 v 00:12 # Odpovědět

  teorie jsou k ničemu, buď se tak cítíš nebo ne… ?

 4. Sed 2.3.2010 v 13:59 # Odpovědět

  Docela souhlasím s tvým názorem „Podobné je to s koníčky, když už mě něco baví, nerad bych to studoval naplno podrobněji a bez vlastní kontroly. Bojím se, že by ze mě nadšení opadlo úplně.“ Studuji IT a opad zájmu počal nástupem na školu. Možná je to tím, že má široký záběr, tedy i věci, které opravdu nechci znát. Proto jsem také zvolil podobor matiku (která mě také vždy hodně bavila) a ta mě zatím také baví, ovšem stále zde mám spojení s IT. Tak jsem zvědav, jestli mi to vydrží. 🙂

 5. BadGuy 4.3.2010 v 16:31 # Odpovědět

  Pod tenhle článek bych se mohl klidně podepsat 🙂

 6. Hryzalek 10.11.2010 v 14:30 # Odpovědět

  Skvěle napsaný článek!

  [5] Takových (nás) bude víc 🙂

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.