Twitter world

Twitter je jako každá sociální síť závislá na uživatelích a jejich chování. Už tím, že jsme vyplnili registraci, tak trochu ze zvědavosti okukovali životy jiných. O stalkingu jindy. A kdo by neustále chtěl mluvit jen o zajímavých (vážných) tématech? Tak jako tento blog i mé sociální účty jsou odrazem mého já a já jsem bohatý na zážitky vtipné, inspirující i bezduché. Stejně jednoduše se se mnou nemusí bavit nikdo v osobním životě, protože nevidí přínos v naší komunikaci, neméně lehce si odhlásí blábolník ze čtečky a odfollowuje si twitter účet. Článek není až tolik inspirován kauzou Mireček a ani nebude podporou jeho osoby.

Chtěl jsem vlastně jen říci, že příchodem twitteru a facebooku na scénu, jejich okupení částí mého internetového okolí jsem si vlastně splnil takový sen. Už jsem takový a rád se dozvím informace, drby, názory (říkejme se tomu každý jak chce) jiných a naopak sdělím své. Uvědomil jsem si, že ukecaný jsem byl vždycky, avšak jen v duchu pro sebe a bez prostředníka, kterým nyní tw a fb může být. Jde jen o to si najít, podobně jako přátelé, lidi s relativně shodnými zájmy a různorodými názory. Z mých reálných přátel mají twitter pouze dva a nepoužívají, pravděpodobně jim to nepřináší  žádný osobní přínos a nemají potřebu komentovat život na síti. Mnoho obyčejných lidí takto uvažuje, vlastně je to dobře. Uvítal bych mít i zde kolem sebe mě příjemné osoby, doposud však je rozdělení online a real světa výrazně označeno. Rád se setkávám s lidmi, které jsem poznal přes internet, protože z velké části jde o zajímavé osoby.  Twitterovská komunita nemá zájem k sobě pustit nerdy z velkého světa a naopak myslím, že oni nemají snahu cpát se někam, kde jim není příjemně. Růst modrého ptáčka v Čechách asi nikdy nebude tak velký a rychlý jako za oceánem a osobně mi to vůbec chybět nebude. Každý upřednostňuje své priority a rozmach technologických novinek upgradovaných boomem sociality nemá v našich končinách takový dopad jako jinde ve světě. Čechy krásné, Čechy mé… Stále budeme schovaní za horami a ve vesnických chalupách před okolním světem. Zjišťuji, že pouze lidi nakažení jako já mají radost z rychle získané informace a možnosti šířit své “Hello world” dále do světa. Už ani nemůžu řící, že tento článek byl pro tebe nebo pro tebe, protože mě mají rádi všichni a já rád píši pro všechny. Ale pouze to, co zajímá mě a myslím, že může mít přínos i pro vás. Na závěr moudro, které s podivem platí. Napiš o tom, i když je to pro tebe běžná věc, protože vždy se najde někdo, kdo jí ještě neslyšel., , , ,

 1. Michal Škoula 16.3.2010 v 14:45 # Odpovědět

  Z mého reálného okolí twitter nepoužívá nikdo, naopak skoro všichni mají facebook. Twitter mám tedy spíše pro IT komunitu 😀

 2. Kubaiss 16.3.2010 v 20:40 # Odpovědět

  přesně tak, hezky napsané 🙂 taky to mám tak…

 3. jirin 16.3.2010 v 20:57 # Odpovědět

  S posledni vetou maximalne souhlasum, ja pisu i kdejakou blbost, beru to ale pro me, kdo to nechce cist, tak me muze necist.)

  Jinak taky pouzivam twitter spsie pro IT lidi a facebook pro „normalni“ lidi:)

 4. Cherees 18.3.2010 v 16:04 # Odpovědět

  Já tedy Twittera nemám, mám akorád FejsBuk.. Stačí mi to, stejně v tom nevidím víc, než „hraní přiblblých her“ a neustálý vyplňování stavů a pitomejch dotazníků a kvízů..

Napsat komentář

Connect with Facebook