Jak si přidat hudbu ke článku?

Určitě jste si všimli, že některé mé články obohacuje widget ze známé služby Grooveshark. Nápad přidávat podkresovou hudbu k citovým článkům dostala Ivy a já jej drze okopíroval.
Myslím si, že stejně jako hudba ovlivňuje filmové scény, životní okamžiky, tak dokáže nastínit správnou atmosféru ke čtení příspěvku, kterou autor zamýšlel. Je jen na čtenáři, zda si motiv pustí nebo ne. Odkazy na Youtube mě nepřišly pohodlné a některé návštěvníky mohou odvést z webu pryč, proto jsem zvolil velkou databázi skladeb Grooveshark. A dnes sepíši jednoduchý návod jak přidat motiv skladby ke článku na wordpress blogu.

K cíli v několika krocích

Nejprve si stáhněte plugin z adresy http://wordpress.org/extend/plugins/grooveshark/ nebo přímo v administraci WP nainstalujte Grooveshark for WordPress.

V záložce Nastavení – Grooveshark uvidíte tuto obrazovku. Jednoduše doplňte login a heslo k vašemu účtu, dostanete tak možnost vkládat vaše oblíbené songy. Funguje ovšem i bez těchto údajů! Pokud umožníte vkládat widgety hudby i do komentářů, máte možnost si nastavit jejich parametry.

Grooveshark for WordPress

Dále přikročíme k vytvoření nového příspěvku. Blog „Add Music“ najdete tedy pod editorem vašeho článku. Kromě vyhledání konkrétní skladby je možné přidat oblíbené songy z vašeho účtu, jak už jsem se zmínil (nutno se zalogovat), a celé playlisty. Skladby si můžete poslechnout a přidat do článku kliknutím na  plus+ společně s potvrzením tlačítkem „Save music“.

Grooveshark for WordPress

Pod odkazem „Appearance“ se nachází pokročilá konfigurace widgetu. Vzhled odkazu (link, widget), jeho umístění (později je možné s kódem hýbat mezi odstavci i ručně) a vzhled a šířka widgetu jednoduchého i pro více songů.

Grooveshark for WordPress

Ti, kdo nemají v lásce jednoduché věci nebo nepoužívají wordpress blog, mohou použít klasický widget kód získaný přímo ze stránek Grooveshark při poslechu skladby. Nápověda: najdi fialovou šipku na informační panelu zobrazeného při najetí na osu přehrávání. Takto jsem postupoval do teď i já, ale není lepší si život ulehčit? Věřím, že jsem někomu pomohl a objevil pro několik blogerů výborné vylepšení jejich článků.

A výsledek?, , ,

 1. Martin Petrovič 4.6.2010 v 14:59 # Odpovědět

  Fakt nechápu proč instalovat plugin, když stačí vložit kód.

 2. fremy 4.6.2010 v 15:02 # Odpovědět

  [1] plugin ti umožní hledat song přímo v administraci WP, pro neznalé a líné 😀 k nezaplacení + máš po ruce i oblíbené skladby a playlisty

 3. Ivy 4.6.2010 v 15:11 # Odpovědět

  Oceňuji plugin, ale tak nějak jsem si už zvykla na ta elegantní slůvka „motiv“… i když možná až se mi bude chtít, předělám to rovnou všechno..:-D

 4. Farokh 22.6.2010 v 22:07 # Odpovědět

  Ahoj,
  článek je zajímavý a GroveShark plugin mi připadá jako poměrně ‚etický‘ způsob jak vkládat hudbu do příspěvků (narozdíl od různých kódů pro přehrávání hudby na pozadí atd.). Akorát se mi ten GS plugin po vložení hrozně dlouho načítá, rychlost připojení za to ale nemůže.

Napsat komentář

Connect with Facebook