Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

V Brně vystavují celý svět na odiv

Chladné dny se již neúprosně vplížily do našeho všedního života, ty tam jsou horké letní večery, či romantické západy slunce kdesi u Středozemního moře, nebo v jiných, poněkud exotičtějších krajích. Co naplat, už se nám ta zima blíží. A přesto, chcete-li ještě alespoň na chvilku uniknout z šedivého, studeného počasí (i když přiznávám, tu a tam ještě vykoukne sluníčko a všechno kolem krásně zbarví) a nacházíte-li se někde poblíž jihomoravské metropole, dovoluji si vás upozornit na velice pěknou výstavu fotografií slavného českého cestovatele a dobrodruha Jiřího Kolbaby, která potrvá až do 29.11. Výstava nese název Svět v Brně a opravdu v prostoru několika chodeb máte možnost zhlédnout krásy z celého světa, případně zavzpomínat na teplé a slunné kraje z dovolené.

Výstavu naleznete v Křížové chodbě Nové radnice v Brně na Dominikánském náměstí.

Popravdě už samotná Křížová chodba stojí za návštěvu. Původně patřila k bývalému dominikánskému klášteru a dnes tvoří nejstarší část Nové radnice, pochází ze 13.stol. , ale v 15.stol. byla přestavěna do gotického slohu.

Ovšem hlavním lákadlem je samozřejmě opravdu zajímavá fotovýstava.

Nerada bych vám prozrazovala, co vše na výstavě uvidíte, ale přesto si neodpustím malou ochutnávku. Můžete se těšit na spoustu barevných fotografií přírodních scenérií, zvířat i lidí, často vskutku dechberoucích. Naleznete tu přírodu ze všech kontinentů, podnebných pásem, civilizací, zkrátka ze všech koutů světa. Od Islandu, přes USA, Hawai, Namibii, Seychely, Maledivy, Řecko, Rusko a ještě mnohem víc.

Neskutečná je například hra barev na fotografii z Antelope Canyon v Arizoně nebo letecký snímek z Patagonie v Argentině, na kterém mraky připomínají nekonečné stádo načechraných oveček; jako v pohádkovém světě si budete připadat, necháte-li se vtáhnout snímkem z Waimea Canyon na Havaji, a zvlášť dramaticky působí těžké mraky nad mořem u souostroví Maledivy osvětlené sluncem. Vedle zvučných exotických jmen najdete dokonce i několik snímků z našich Krušných hor, které svou působivostí nijak nezaostávají.

Pro ty, které scenérie uchvátí natolik, že bez nich prostě nebudou spát, je tu dobrá zpráva, fotografie jsou totiž prodejné. Také si můžete přímo na výstavě zakoupit knihy Jiřího Kolbaby nebo sadu pohlednic.

Určitě navštivte webovou stránku www.theworld.cz, kde naleznete všechny fotografie z výstavy a ještě spoustu dalších, které si můžete rovnou objednat a kromě toho se také dozvíte užitečné informace o Jiřím Kolbabovi, o všech akcích a výstavách.

A abyste neplakali, že zůstanete kulturními barbary kvůli prázdným peněženkám, mohu vás potěšit, že vstup je zcela zdarma 🙂

Tak neváhejte a utíkejte se podívat na svět!

Autorkou je Dominika Kubová, , ,

  1. Jakub Vaněk 9.3.2011 v 15:29 # Odpovědět

    Tak jsem se zašel podívat na stejnou výstavu Do Starého Plzence. A nadchla mě. Krásné fotografie z míst, kam se asi nepodívám. Barvitě odkrytý svět a dle mého i přesný popis focených míst. V tomto ohledu jsem si zapamatoval běžně všední fotografii z Krušných hor. Určitě by stálo poslechnout si Jiřího Kolbabu na vernisáži, snad někdy příště.

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.