Podcasty na Androidu

Rádio dnes slouží spíš jako kulisa nebo výplň tiché chvilky při dlouhé cestě na dovolenou. Přesto se na stanicích vyskytují zajímavé pořady a když ne tam, určitě nějaké najdeme na internetu. Fenomén videocastů stále ještě plně nezastínil hlasové vysílání. A protože živý přenos v uspěchané době nestíhám, je tu výhra v podobě podcastů. Nahrané záznamy v podobě seznamu pro rychlý poslech. Na PC můžeme použít běžnou čtečku RSS, iPhone myslím nejlépe spolupracuje s iTunes a Google Android má laboratorní program Listen.

chartNajdeš jej na adrese http://listen.googlelabs.com Na Marketu hledej “Listen”, ikonka žlutých sluchátek.

screenshot_homesearch_resultsplay_screen_2

Menu je sice v anglickém znění, avšak rozhraní je intuitivně postaveno. Záložka “My Listen items” (mé poslechy) připravuje do řady nové díly a uschovává poslechy na pozdější dobu. Pro přidání nového zdroje stačí znát kompletní adresu případně využít vyhledávání. V tomto případě ale moc českých podcastů nenachází, podařilo se mi uspět pouze u Českého rozhlasu. Listen pracuje i na pozadí. Je tak výbornou službou pro poslech oblíbených pořadů.

Dodám jen své podcasty pro inspiraci. Jiné pište do komentů.

Google Listen je dostupný ve verzi 1.1 pro všechny dostupné Androidy. Vyzkoušeno na v2.1.

Tip: nasbírané podcasty v Google Reader přesuň do složky pojmenované “Listen Subscriptions”.  Automaticky se uploadují do Androidu a budou se zde také ukládat nově přidané zdroje., , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook