Co dávají vtelevizi.cz?

Zase nic. Říkám si, že za toto by se měly rozdávat pokuty. Čekáte, že si užijete večer u televize a nakonec to opět zbyde na vaši sbírku DVD nebo tlustý disk. On stejně dnes už nikdo tu placatici nepuští z jiného důvodu než hlučnou kulisu. Pominuli oblíbené pořady, to my Češi ještě zvládáme. Ovšem televizní program je beztak nejlepší četba k polehávání na gauči. To mi nikdo nevymluví. Rád jím listuji, prohledávám slovíčka sem a tam a nakonec zalezu do ledničky. Papírový nenahradíš, ale když už si čas od času chci něco připomenout nedám dopustit na webovou verzi vtelevizi.cz. Projekt Lukáše Jirovského. Má to, co od programu potřebuju a ještě ochotně reaguje na připomínky. Vám to ale nepřijde asi dost a tak jsem se nahlídl hlouběji, třeba poté vtelevizi.cz vyzkoušíte.

vtelevizicz.

V první řadě má moje plus za horizontální zobrazení kanálů, které jsem si oblíbil už na Seznamu. Ovšem nevyhovuje každému a tak se připravuje vertikální (sloupcová) verze.  Horní lišta někdy trochu překáží na mém malém monitoru, ale sama o sobě neobsahuje zbytečnosti. Vyhledá jakýkoli film, pořad (doteď jsem ještě nepoužil, zvláštní) a mnohem jednodušejí přepíná mezi dny ve 14 denním rozsahu. Znáte ten rozklikávací button, který jen zdržuje a vždy se překliknete o jedno políčko. Hrůza. Doplním ještě nejbližší pořady z osobního programu. Barevné rozlišení druhu pořadů by mělo zajišťovat přehlednost. Zde zas nevnímám tak, jak bych měl a spíše se orientuji podle vlastního smyslu a časových zón. Každé políčko zobrazuje název a čas vysílání, vykřičník (pro jednorázové upozornění) a plus (pro trvalé přihlášení k odběru). Nikdy tak nezapomenete na Ulici nebo Večerníček. No dobře, hlídat za vás sice bude Připomínač pro Windows, gadget pro iGoogle a kalendář, ovšem přehlídnout to můžete vždycky. V bublince po rozkliku najdete info, odkazy a databáze CSFD a IMDB, trailer na Youtube a případná další vysílání i s náhledy. Jednoduše řečeno, všechny ty věcičky, které by jste tak dlouho hledali až to možná vzdali. Jo, ty obrazové náhledy jsou schované i pod zelenými růžky pod logy kanálů. Takové nakouknutí na obrazovku i bez televize.

Na výběr je ze 13 stanic, standartní kanály se Z1, Nova Sportem, MTV CZ SK a Óčkem. Určení pořadí a jednoduché nastavení podle způsobu přijmu tv vysílání není problém. Plánuje se rozšíření o bohatou nabídku HBO. Webová verze je přesně to, co chci mít. Ale nápadům se meze nekladou a tak všechny připomínky posílejte na Facebook. Vlastně i tam najdeš vtelevizi.cz. Při psaní statusů a uploadu fotek z pařby, dej vědět přátelům, na co se v telce těšíš. Aplikace je jednoduchá. Zajímavější a použitelnější bude jistě mobilní verze. Znáš to, při cestě a nebo pohodlně v křesle zkontrolovat, co že to za blázna zrovna vaří křepelčí polívku.

1 3 4
(náhledy programu pro dotykové telefony i.vtelevizi.cz)

Jestli stojíte za to používat tv program na internetu, je tento nejlepší. Nemusí vyhovovat každému, ale mě se na něm líbí, že Lukáš je otevřený všem názorům a snaží se přizpůsobovat svou práci jeho uživatelům. Najdou se občas nějaké nejasnosti v timeline či nějaké zobrazovací chyby, které se příjemně brzy opraví a vrtochům, změnám v programu televizí se nevyhne ani iDnes nebo Seznam. Když jsem přešel na vtelevizi.cz, už nechci nikam jinam. Začlo to jednoduchou registrací a okamžitým používáním. Á jaká agitka, říkáte si. Já tvrdím, že rozšiřovat do podvědomí a chválit dobré projekty se musí. Zvášť, když je s nimi někdo spokojen a to já jsem. Všechny možnosti programu si můžete přečíst zde a hlavně vyzkoušet na adrese vtelevizi.cz Pak už se nikdy nebudete ptát, co dávají v televizi?

Btw, můžu ještě o něco poprosit? Chybí mi tam kamarádi. Ne, že bych vás u sledování televize k něčemu potřeboval, ale služba Kamarádi, která se dotahuje do finální podoby, mi zeje prázdnotou. Zaregistrujte se, propojte se s Facebookem a navzájem uvidíme tipy na oblíbené pořady. No a já, když zrovna nikdo nebude mít náladu jít popít, budu vědět na co mrknout. Díky., , ,

 1. Jan 4.1.2011 v 13:42 # Odpovědět

  my jednoduchsi mame v televizii „Guide“ tlacidlo. Zname aj ako EPG

  • Jakub Vaněk 4.1.2011 v 14:04 # Odpovědět

   tím si nemůžeš listovat třeba v tramvaji 😀

   • Jan 4.1.2011 v 15:01 # Odpovědět

    a naco mi to je v tramvaji, kde nemam televiziu? aby som si polamal nohy utekajuc k televizii lebo davaju nieco neopakovatelneho? i don`t think so 😀 ale beriem, ludom co telku pozeraju casto sa to moze hodit

    • Jakub Vaněk 4.1.2011 v 15:11 # Odpovědět

     Mě jen baví číst v programu. Dívám se stejně ze záznamu a v archivu. Fakt není kam spěchat. Dnes je všechno k sehnání a nebo to za vidění nestojí.

     • Jan 4.1.2011 v 15:24 #

      citat program pre zabavu mi pripomina vyrok zo Simpsnovcov:
      **Lisa: List your three favorite books and how they have influenced your life.
      **Homer: Is „TV Guide“ a book?
      **Lisa: No.

 2. Michal 4.1.2011 v 14:07 # Odpovědět

  Teď jsem se zaregistroval a je to opravdu úžasný :).

 3. xergic 4.1.2011 v 16:12 # Odpovědět

  Já používám http://tv.seznam.cz. Mají i aplikaci pro iPhone, což je fajn.

 4. Jakub Hejda 22.1.2011 v 02:05 # Odpovědět

  To je pech. Chci vyzkoušet tu úžasnou a originální aplikaci a ona tam „není“ 🙂
  „Stránku neze najít…“

Napsat komentář

Connect with Facebook