Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Jak bude vypadat Blábolník v roce 2011?

Jinak. Aspoň doufám. Velké plány a změny se nevyplácí rozšiřovat mezi veřejnost, protože většinou z nich stejně nic nevznikne. Ale já se rozhodl pár tajemství poodhalit a požádavat vás, donuťte mě, kdybych se na novinky vykašlal. Byla by jich přeci škoda, né? Tak zaprvé. Dlouho přemýšlím, jak ten blog zmodernizovat. Nápady jsem se rozhodl čerpat u našich zahraničních kolegů. Zatím nic, nic jsem nenašel, protože jsem na obhlídku ještě nevyrazil. Uvítám tipy na oblíbené a moderní blogy s podobnými osobními tématy jako mám já. Objevit by si tu mělo více zážitků, více života, více reálných událostí. Kdepak nějaká přání, která se nesplní. Realita je krásnější.

Zadruhé. Mám v hlavě dva hlavní body letošního roku. I když jsem se o podobné snažil v letech minulých, nebylo to tolik znát. Vyplout na povrch a zpropagovat tento zápisníček by mohl projekt, stále pracovně nazýván 1proti1. Numera v datu 2011 tomu dobře nahrávají, proto jsem s tím nevyrukoval dříve. První spolupráce s ostatními blogery by dle představ mohla vyjít během ledna či února. Nakousnu jen, že se jedná o dva články různých autorů na stejné téma z různých pohledů. Styl, který je tu dlouho, ale málo se mezi námi odkazuje a porovnávají názory. Rád bych, kdyby se podobně rozšířil do širokého okolí. Více informací už brzy na známých kanálech. Přirozenějším pro mé psaní by mohly být krátké odstavce k ranní kávičce. Nu dobrá, prostě k lehkému počtení. Nic složitého, žádné dlouhé hloubání, jen pohled na život kolem sebe. Takových námětů, jak sedím ve vlaku a poslouchám rozhovory ostatních, už tu bylo a žádný nevydržel do podoby obvyklé šířky článku. Nehodí se k tomu. Malou část sloupku bych tomu věnovat mohl a vlastně není potřeba ani tolik úprav. Stačí jen naslouchat a pozorovat. K tomuto bodu se váže i jeden reality test, který proběhne v Plzni v průběhu jara. Kdy se součástí příběhu budeš moci stát i ty. Opět stačí sledovat Facebook a twitter.

Všímám si změn u ostatních webů. Rušení komentářů, časté prodlevy v psaní a úplný odchod do blogerského důchodu. To jsem si ještě před měsícem myslel, že znovu ožíváme. Chlácholil jsme se sdělením, že skupina se protřídí, přijdou nové tváře a bude se dále číst. Asi ne, opravdu potřebujeme kompletní rekonstrukci. Sociální sítě nám zavařily život a chtě nechtě se budeme muset přizpůsobit. Změnil jsem design, se kterým ovšem stále nejsem spokojen. Když se dostanu k realizaci vlastního nápadu, bude moje vizitka konečně mít vlastní kabát a opravdový smysl. Zatřetí. Díky #srazplzen a jiným setkáním budu jezdit za vámi a poznávat nové tváře. Nebudu se skrývat jen za klávesnicí a některé diskuze proběhnou osobně třeba u kávičky. Donutit mé čtenáře komunikovat, vyjadřovat své názory a konfrontovat s ostatními se tak lépe povede v reálném prostoru. Pár hlavních změn, několik více drobných a určitý pokrok kupředu. To je Blábolník Chomutováka v nové roce pozitivních jedniček.

Nebudu si dávat předsevzetí, i když strašně rád natáčím videa, že spustím vlastní videocast. Jsem hrozný moderátor a vize se často neshodují s realitou. Přesto pokud někdo má podobné přání, třeba by dva udělali stejnou práci společně lépe. Držte mě tedy v těchto kolejích, snažme se společně udělat české blogy lepšími a třeba někdy naviděnou., , ,

 1. Sborez 3.1.2011 v 19:07 # Odpovědět

  Tak ti tedy přeji hodně štěstí s nápady a doufám, že ti to vydrží. Pořád si myslím, že blogy nejsou pro obyčejné čtenáře stále dost zajímavé. Chce to inovativní postupy a nové myšlenky 🙂 Ne, prostě to chce psát kvalitní obsah a vše ostatní přijde samo.

 2. kryšpín 3.1.2011 v 21:37 # Odpovědět

  Tak tys chtěl taky vlastní podcast? Já jsem o svém taky přemýšlel, ale moje vyjadřovací prostředky zrovna nejsou nejlepší. Jinak cestuj cestuj a nenechávej všechno v Plzni ,)

  Hodně štěstí do nového roku.

 3. Jan 4.1.2011 v 15:45 # Odpovědět

  vela stastia, zdaru & dobre temy do noveho roku

 4. Lionel 5.1.2011 v 21:26 # Odpovědět

  Správný blogger nikdy nezklame 😉

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.