Necpěte technologie do všeho

Povím vám, že miluji technologie téměř všude. Jsem fanoušek geek hraček, smartphonů a mým snem je mít ledničku se soudkem dobrého piva a inteligentním senzorem. Ostatně, „všechno je lepší s bluetooth“ to vykládá naprosto jasně. Čím více moderních gadgetů kolem sebe máme, tím lépe. I když od nich člověk občas uniká. Ovšem do doby než jsem k Vánocům dostal elektrický zubní kartáček. Nemá počítadlo zubů ani fotoaparát napojený na můj FB profil. No ten možná jo, ale já to netuším, protože jsem jej od prosince nepoužil. Zůstávám věrný klasice a tvrdě bojuji proti tomuto kroku, kam mě rodiče nutí se ubírat. Prostě jsem v první chvíli věděl, že toto mít nechci. A proč vlastně?

Začal jsem přemýšlet, že vlastně všechno nemusím mít elektrické a inteligentní. Stačí manuální ovládání a jednoduché postupy. V této příležitosti mě napadaly situace většinou trochu intimnějšího rázu jako sprchování, kde technologie nepotřebuji a nechci. Prostě mít oblast svého denního rituálu v neandrtálské době. Nástavec elektrického kartáčku jsem si přivezl do Plzně, vložil do kapsy mycí taštičky a zapomněl na něj. Denně šahám po mobilu a ráno po probuzení první otevírám notebook, ale na vánoční dárek si ani nevzpomenu.

Jo, ale chci být mezi prvními, který bude mít displej na skle dioptrických brýlí. Tak abych mohl číst tweety za chůze a listovat podklady při zkoušce. Nenápadně a příjemně bez mohutných krabiček navíc., ,

 1. Vít Pawlik 29.3.2011 v 18:58 # Odpovědět

  Já to cítím podobně. Chci mít počítač, který budu moci ovládat myšlenkami, ale zároveň chci mít poctivou ocelovou sekerku, se kterou si naštípu dříví do krbu (kdybych nějaký měl…) a poctivou teflonovou pánev, na které si sám udělám hemenex.

 2. SMO 29.3.2011 v 21:35 # Odpovědět

  Mám od Vánoc také elektrický zubní kartáček. Ze začátku jsem si na něho nemohl zvyknout, ale teď už to beru jako samozřejmost. Zubní el. kartáček doporučuji. PS: Fascinuje mě, jak se nabijí. Nemá žádný kovový kontakt, aby se mohl strčit pod tekoucí vodu a nezkratoval se, přesto po zastrčení do plastového podstavce se nabije.

 3. Pavel Říha 29.3.2011 v 23:55 # Odpovědět

  Takže bezdrátová sprcha u Tebe neprojde, říkáš? 😛

 4. Mára 31.3.2011 v 23:16 # Odpovědět

  Také jsem již před několika lety elektrické kartáčky zavrhl. Prostě jsem zůstal věrný švýcarským Curaproxům a jsem stále spokojen. Jen kdyby se všichni vědátoři světa vykašlali na facebookový kávovary a podbný klumpy a zabývali něčím užitečnějším jako je třeba bezdrátová elektrická síť:-). Jaký by to asi bylo, kdybychom nemuseli všude tahat adaptéry k noťasům?!

 5. Adam Nemecek 14.4.2011 v 01:31 # Odpovědět

  „Zůstávám věrný klasice a tvrdě bojuji proti tomuto kroku, kam mě rodiče nutí se ubírat. “ To je mi ale podivně formulovaná věta.

Napsat komentář

Connect with Facebook