KVIFF o poznání lepší

Nebudu zde hodnotit filmy, které jsem během jednoho odpoledne nestihl vidět. Letošní karlovarský filmový festival byl o poznání. O poznání nových lidí, o poznání lepší než ty minulé. Začalo to před dvěma lety, kdy jsem se setkal s mou oblíbenou blogerkou Ivou. Těšil jsem se tedy na domluvenou schůzku před Thermalem s Klárou. Jenže celý výlet začínal s menšími problémy. Nejprve jsem skládal dohromady doprovodný program, abych stihl toho co nejvíce, bohužel sám. Poté na mou reakci o žádost doprovodu ochotně reagovala Klára a já ji za to ještě jednou děkuji. Moc příjemná společnost. S celým plánem zamíchala i kamarádka, jenž se do Varů chtěla vypravit s přítelem spolu se mnou. Což nebyl rozhodně špatný nápad, jen škoda, že nakonec do nedopadlo dobře. A tak namísto brzkým ranním vlakem jsem nejel kamarádčiným odvozem, ale prvním železniční dráhou, která jela po zpoždění. A tak jsem do filmového dění dorazil krátce po jedenácté. Zdání klame, celý den byl teprve předemnou.

Nemohl jsem se dočkat až Kláru uvidím. Pospíchal jsem z horního nádraží k domluvenému bodu. U červeného koberce se hvězdy setkávají pořád. A našla mě. Nádherná zrzka v džínové bundě se se mnou prochází po kolonádě a debatujeme o filmech, přátelích a @kryspin. Ten, jehož se tu nedá jen tak potkat. Nakonec jsme jej naháněli po celém Thermalu, u Industry Office, před sály A, B a nevím jakými ještě. Poohlíželi se v Press roomu a záhy se vynořil.

Vtipný, já bydlím poblíž @Kajdaa a ty z Chomutova ji poznáš dřív než já, tvítoval @kryspin

Příjemné setkání, na které jsem čekal dlouho. Nebýt aktivnější Kláry i letos mi Honza uteče. Měl jsem si přivézt fotku, získanou z aukce u kryšpína na blogu a nechat si ji osobně podepsat, pomyslel jsem si. Zaběhli jsme se posadit na terasu před Youtube koutek. To nás kromě rychlého seznámení nakoplo k vymyšlení dramatického komiksu z festivalovou tématikou. Výsledek najdete na Youtube (sledujte pečlivě začátek videa). Díky tvítování za námi přišel zpoza Youtube okýnka i Ivan @codeas. Počet nových známých tváří se mi rychle zvyšuje, ovšem nejsme u konce. Popili kávu a rozešli se každý za svým programem. Škoda, že setkání bylo tak krátké. Na cestě mě ještě odchytl @hukkv. Pospíchal udýchaný za námi, aby nás stihl.

Společné foto s @kajdaa a @kryspin

Odlehčit od batožiny si @hukkv zaběhl do Microsoft Cloud Café. Středobod všech twitteristů na festivalu. A tam jsem poznal další. Kluci @vkoca a @mvacha se starali o příchozí a propagovali výrobky Microsoft gigantu. První možnost vyzkoušet si Kinect a já hraní raději přenechám dětem, no jindy. Dokud se jim @hukkv nesnažil převzít práci 😀 ohlídali si své teritorium velmi dobře. Ale jelikož jedna dáma pochválila právě @hukkv za ochotu a pomoc, tak nevím, kdo získal odměnu za nejlepšího pracovníka. Karlovy Vary počátkem července žijí v kinosálech a hlavně v centru lázeňského města. A tak jsme se vydali s @hukkv mezi festivalovými návštěvníky směrem k hotelu Pupp. Dneska již po druhé. Zahlédli pama Béma, herečku Terezku Voříškovou a twitter celebritu Davida Grudla. Tehdy ještě bez pozdravu. Minuli stánek Audi bez projížďky po městě, skladiště kol pro čistější pohyb během kviff a vrátili se do Cloud Café. Respektive odskočil jsem si do McDonald’s na oběd. Ve středobodě twitteristů jsem se seznámil s @kassycka a postupně dalšími příchozími. Jenže nebyl čas a blížila se třetí hodina. Ta pravá chvíle na čaj s Českou televizí, moji pravidelnou akci na karlovarském festivalu. Měl jsem ohromné štěstí, když se do termínu twitter srazu #KVpijatika trefila i diskuze s tvůrci filmu Alois Nebel, na který se moc těším. Mezi hosty byly režisér Tomáš Luňák, výtvarník Jaromír Švejdík, spisovatel Jaroslav Rudiš a zástupkyně hereckého obsazení Terezka Voříšková. Ochotně se se mnou na konci vyfotila.

S přípravou otázek předem jsem si nemusel lámat hlavu, protože všechny zodpověděli automaticky v rozhovoru s moderátorkou Jolkou Krásnou. Díky kontrole timeline twitteru jsem se v obecenstvu našel s @prague_style a @baklazaan. Před začátkem srazu, opět na výchozí pozici do Cloud Café. Pozdravil jsem se s Richardem Hřivňákem, ostravákem jehož videocasty jsem náhodou zahlédl krátce před odjezdem do Varů. Před účastí v denním videu náš kruh raději utekl na setkání ke květinovýmu datu u Smetanových sadů. Hlouček nepřehlédnutelných lidiček, k nimž se připojovali další. Dorazil i David Grudl, Irena Hejdová se stydlivým fotografem Festivalového deníku a zástupci z @VodafoneVary. Jelikož množství příchozích překáželo turistům ve focení květinového data, přesunuli jsme se před Alžbětiny lázně na volné prostranství v parku. Zaujali pohodlné pozice a jednotlivci se snažili rozvést konverzaci. Dozvěděl jsem se, že tehdy (v úterý) byl jasně za nejlepší film a doporučení nejen pro mě vybrán Habemus papam. Proběhlo rychlé přestavení a zápis na účastnickou listinu. Sčítací kolečko se zastavilo na hodnotě 40. Tedy to, co běželo po celou dobu konání #KVpijatika. Odcházelo se na projekce, za povinnostmi a oplátkou přicházeli jiní. Jak @famonicka správně podotkla: “Je tu někdo, kdo tu nemá být? Abychom někoho neukázali ve videu a on se pak musel vymlouvat svému šéfovi, manželce apod.” Kromě zástupců z Festivalového deníku, kam jsme se poté nevešli, se připojil i @codeas s kamerou a zaznamenal náš sraz pro Youtube. Záběry uvidíte na konci článku.

Po čase se lidé shlukovali do menších kroužků, jak už to bývá. A tak kdo chtěl poznat nejen nově příchozí musel se snažit. Já takto pogratuloval čerstvému otci @matesola k synu Františkovi a vyzpovídal důvod účasti @cuketka na festivalu. Mimochodem, mnoho z nás překvapila jeho štíhlá postava. Představivost podle internetového chování se nemusí odrazit v realitě. Já takto doufám, že jsem mile potěšil všechny kolem. Výborný pocit jsem měl i z dalších celebrit @matesola a @davidgrudl. Vtipné osobnosti (i když David nechtěl svou povahu odkrývat na požádání @llostindream o vtip) a přátelští lidé, dovolím si říci i po jednom setkání. Nepřišel jsem ani o veselou náladu a smích Ireny Hejdové, ani tvář opice propagující Vodafone ve Varech. Nestihl jsem se seznámit se všemi, ale snažil jsem se komunikovat s některými účastníky. Mezi oblíbence, abych nikoho neurazil, jsem si zařadil @prague_style, @kassycka, @hukkv a @vkoca. Nerad jsem odjížděl brzy domů a bylo mi moc líto, že nemůžu s nimi strávit zbytek festivalu. Ani nabízenou novinářskou akreditaci od @davidgrudl jsem nemohl přijmout, ale taková příležitost se nenaskytne každý den. Příští rok se těším na opětovnou #KVpijatika.

Twitter a internetová média mohou rychle udělat celebritu z kohokoli. Tím nesnižuji váhu Kačky, které se to povedlo už začátkem kviff. Jako potvrzením mého souhlasu s titulováním jsem si nemohl nechat ujít společnou fotku a podpis s věnováním. Sama podotkla, že je to fotka roku. Stál jsem naproti opravdovému profíku v hledání cen Festivalového deníku. @tommyzacek v závěru festivalu potvrdil svou úlohu a zúročil celotýdenní snahu odměnou od deníku i telefonem od Vodafone. Probral jsem několik témat se @slucii a zaujatě poslouchal ostatní ve vyprávění historek. Budu se snažit příští rok lépe vychytat a třeba se sejdeme na twitter apartmá. Kdo odsoudil #KVpijatika předem za trapárnu, prohloupil.

Závěrem videopohled na setkání twitteristů ve Varech. Název poněkud klame, ale potvrzujeme, že od letoška bude každoroční tradicí. Přikládám i mé album fotek., , , , , , ,

 1. Kassycka 11.7.2011 v 09:12 # Odpovědět

  Moc pěkný článek. Taky jsem Tě ráda poznala a mám radost, že jsem se dostala mezi oblíbence 🙂 Už se těším na příští rok, doufám, že s námi pobudeš ve Varech o nějaký den dýl!

 2. Alley_blind_cz 11.7.2011 v 11:29 # Odpovědět

  Moc se mi sraz #KVpijatika :o) líbil, jsem ráda, že jsem si konečně mohla k avatarům přiřadit i tváře.Díky, že jsem tam mohla být s vámi. Mimochodem, super #afterparty v pátek :o)

 3. hukkv 11.7.2011 v 11:35 # Odpovědět

  ještě pár odkazů a článků a začnu chodit s nosem hezky nahoru :o)

  • Jakub Vaněk 11.7.2011 v 11:36 # Odpovědět

   Raději jsem tě nejmenoval organizátorem a nechválil tuto tvou činnost, aby sis nepřipadal moc namyšlený 😀

 4. Baklazaan 11.7.2011 v 11:51 # Odpovědět

  Jak už bylo řečeno mnohokrát, sraz byl paráda. Den jsi měl fakt nabitej. O úspěšnosti KVpijatiky svědčí i fakt, že za dobu festivalu se uskutečnily asi 3 😀

 5. Prague_style 11.7.2011 v 12:20 # Odpovědět

  Článek super, ale velká škoda je, že si se neůčastnil pijatiky čtvrteční a ještě lépe pijatiky páteční. Tolik sexu (na pláži) jídla, šampaňského a doutníků co jsme s @davidgrudl měli se jen těžko zapomíná.
  Každopádně mě těší, že jsem některé z Vás poznala. Ty další si bohužel nepamatuji :/ 😀

  • Jakub Vaněk 11.7.2011 v 15:03 # Odpovědět

   Smutně jsem sledoval na twitteru a ani jsem nemohl v pátek zajít pařit s přáteli. Vynahradil jsem si to samozřejmě o den později.

  • David Grudl 11.7.2011 v 18:53 # Odpovědět

   A to jsme zapomněli vyzkoušet kouzlo míchaných míchaných nápojů, tj. Mojito + Cuba Libre, kombinací je dost na celou pijatiku 😉

 6. Vladimír Koča 11.7.2011 v 12:23 # Odpovědět

  Taky moc děkuju za zmínění mezí oblíbenci 🙂 bylo super tě poznat hned chvíli po tom, co jsme prohodili pár slov na Twitteru. Příští rok doufám pobudeš déle, jak už řekla Kassyčka. Já bych jen dodal: Snad nebudem na setkání čekat rok 🙂

 7. Arcao 11.7.2011 v 12:31 # Odpovědět

  Příští rok musím jet s vámi. Koukám, že o zábavu nebyla nouze. 🙂

 8. David Grudl 11.7.2011 v 18:56 # Odpovědět

  Dávám dohromady článek „Jak si užít KVIFF“, tedy pár tipů pro návštěvníky, kteří na fesťák přijedou poprvé a mohli by po pár dnech odjíždět frustrovaní z toho, že se pořádně nedostali na žádný film. Napadá vás něco, co bych neměl určitě vynechat? Krom sledování hashtagů #KVpijatika 😉

  • Jakub Vaněk 11.7.2011 v 19:22 # Odpovědět

   Já za sebe říkám v pauzách navštívit doprovodný program. Vždy se najde hodně zajímavého. A když není zbytí, není dobré být na festivalu sám. To znamená přivézt si přátelé s sebou nebo ještě lépe si nějaké najít ve Varech. Twitter je k tomu dobrý zdroj, no ne? Noční život snad nepotřebuje žádný harmonogram, i když tuto části jsem ještě neprožil. Vzdálenější diváci si vyjíždějí i na turisticky zajímavá místa po okolí. Myslím, že jeden rok na kviff ke všemu nestačí.

  • Jan hukkv Hanák 11.7.2011 v 22:37 # Odpovědět

   tak určitě nepřehlídnout plakáty doprovodných akcí

   myslím že si vybere skoro každej – namátkou já stihl koncerty Monkey Bussines, MIG21, Gorana Bregoviče, United Flavour a Nightwork – – vím že se dalo zajít na Honzu Budaře a Eliščin band, Midi Lidi, Olympic, Kryštof, Sunshine, starší mohli zajít na koncert filmových melodií s Felixem Slováčkem

   drtivá většina akcí má vstup na FestivalPass nebo za pár korun

   příjemně se dá posedět v parku, čajovnách nebo docela fajn miniakce bejvaj kousek od dolního nádraží v Galerii Supermarket WC

 9. Kryšpín 14.7.2011 v 12:06 # Odpovědět

  Krasne napsany den z KVIFF. divil jsem se, proc mam nahle zvyseny pocet followeru a ono je to diky tobe. Priste se musime sejit na dyl a ne jen na par minut.
  Netusil jsem, ze jste po mne patrali az tak moc. Mrzi me, ze jsem nestihl jeste vecerni twitter sraz.

  • Jakub Vaněk 14.7.2011 v 13:15 # Odpovědět

   Nárůst followerů díky mě, tak že bych měl nějaký vliv 😀 Určitě budu rád za delší setkání a budu se snažit jít tomu naproti.

Napsat komentář

Connect with Facebook