Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

KVIFF o poznání lepší

Nebudu zde hodnotit filmy, které jsem během jednoho odpoledne nestihl vidět. Letošní karlovarský filmový festival byl o poznání. O poznání nových lidí, o poznání lepší než ty minulé. Začalo to před dvěma lety, kdy jsem se setkal s mou oblíbenou blogerkou Ivou. Těšil jsem se tedy na domluvenou schůzku před Thermalem s Klárou. Jenže celý výlet začínal s menšími problémy. Nejprve jsem skládal dohromady doprovodný program, abych stihl toho co nejvíce, bohužel sám. Poté na mou reakci o žádost doprovodu ochotně reagovala Klára a já ji za to ještě jednou děkuji. Moc příjemná společnost. S celým plánem zamíchala i kamarádka, jenž se do Varů chtěla vypravit s přítelem spolu se mnou. Což nebyl rozhodně špatný nápad, jen škoda, že nakonec do nedopadlo dobře. A tak namísto brzkým ranním vlakem jsem nejel kamarádčiným odvozem, ale prvním železniční dráhou, která jela po zpoždění. A tak jsem do filmového dění dorazil krátce po jedenácté. Zdání klame, celý den byl teprve předemnou.

Nemohl jsem se dočkat až Kláru uvidím. Pospíchal jsem z horního nádraží k domluvenému bodu. U červeného koberce se hvězdy setkávají pořád. A našla mě. Nádherná zrzka v džínové bundě se se mnou prochází po kolonádě a debatujeme o filmech, přátelích a @kryspin. Ten, jehož se tu nedá jen tak potkat. Nakonec jsme jej naháněli po celém Thermalu, u Industry Office, před sály A, B a nevím jakými ještě. Poohlíželi se v Press roomu a záhy se vynořil.

Vtipný, já bydlím poblíž @Kajdaa a ty z Chomutova ji poznáš dřív než já, tvítoval @kryspin

Příjemné setkání, na které jsem čekal dlouho. Nebýt aktivnější Kláry i letos mi Honza uteče. Měl jsem si přivézt fotku, získanou z aukce u kryšpína na blogu a nechat si ji osobně podepsat, pomyslel jsem si. Zaběhli jsme se posadit na terasu před Youtube koutek. To nás kromě rychlého seznámení nakoplo k vymyšlení dramatického komiksu z festivalovou tématikou. Výsledek najdete na Youtube (sledujte pečlivě začátek videa). Díky tvítování za námi přišel zpoza Youtube okýnka i Ivan @codeas. Počet nových známých tváří se mi rychle zvyšuje, ovšem nejsme u konce. Popili kávu a rozešli se každý za svým programem. Škoda, že setkání bylo tak krátké. Na cestě mě ještě odchytl @hukkv. Pospíchal udýchaný za námi, aby nás stihl.

Společné foto s @kajdaa a @kryspin

Odlehčit od batožiny si @hukkv zaběhl do Microsoft Cloud Café. Středobod všech twitteristů na festivalu. A tam jsem poznal další. Kluci @vkoca a @mvacha se starali o příchozí a propagovali výrobky Microsoft gigantu. První možnost vyzkoušet si Kinect a já hraní raději přenechám dětem, no jindy. Dokud se jim @hukkv nesnažil převzít práci 😀 ohlídali si své teritorium velmi dobře. Ale jelikož jedna dáma pochválila právě @hukkv za ochotu a pomoc, tak nevím, kdo získal odměnu za nejlepšího pracovníka. Karlovy Vary počátkem července žijí v kinosálech a hlavně v centru lázeňského města. A tak jsme se vydali s @hukkv mezi festivalovými návštěvníky směrem k hotelu Pupp. Dneska již po druhé. Zahlédli pama Béma, herečku Terezku Voříškovou a twitter celebritu Davida Grudla. Tehdy ještě bez pozdravu. Minuli stánek Audi bez projížďky po městě, skladiště kol pro čistější pohyb během kviff a vrátili se do Cloud Café. Respektive odskočil jsem si do McDonald’s na oběd. Ve středobodě twitteristů jsem se seznámil s @kassycka a postupně dalšími příchozími. Jenže nebyl čas a blížila se třetí hodina. Ta pravá chvíle na čaj s Českou televizí, moji pravidelnou akci na karlovarském festivalu. Měl jsem ohromné štěstí, když se do termínu twitter srazu #KVpijatika trefila i diskuze s tvůrci filmu Alois Nebel, na který se moc těším. Mezi hosty byly režisér Tomáš Luňák, výtvarník Jaromír Švejdík, spisovatel Jaroslav Rudiš a zástupkyně hereckého obsazení Terezka Voříšková. Ochotně se se mnou na konci vyfotila.

S přípravou otázek předem jsem si nemusel lámat hlavu, protože všechny zodpověděli automaticky v rozhovoru s moderátorkou Jolkou Krásnou. Díky kontrole timeline twitteru jsem se v obecenstvu našel s @prague_style a @baklazaan. Před začátkem srazu, opět na výchozí pozici do Cloud Café. Pozdravil jsem se s Richardem Hřivňákem, ostravákem jehož videocasty jsem náhodou zahlédl krátce před odjezdem do Varů. Před účastí v denním videu náš kruh raději utekl na setkání ke květinovýmu datu u Smetanových sadů. Hlouček nepřehlédnutelných lidiček, k nimž se připojovali další. Dorazil i David Grudl, Irena Hejdová se stydlivým fotografem Festivalového deníku a zástupci z @VodafoneVary. Jelikož množství příchozích překáželo turistům ve focení květinového data, přesunuli jsme se před Alžbětiny lázně na volné prostranství v parku. Zaujali pohodlné pozice a jednotlivci se snažili rozvést konverzaci. Dozvěděl jsem se, že tehdy (v úterý) byl jasně za nejlepší film a doporučení nejen pro mě vybrán Habemus papam. Proběhlo rychlé přestavení a zápis na účastnickou listinu. Sčítací kolečko se zastavilo na hodnotě 40. Tedy to, co běželo po celou dobu konání #KVpijatika. Odcházelo se na projekce, za povinnostmi a oplátkou přicházeli jiní. Jak @famonicka správně podotkla: “Je tu někdo, kdo tu nemá být? Abychom někoho neukázali ve videu a on se pak musel vymlouvat svému šéfovi, manželce apod.” Kromě zástupců z Festivalového deníku, kam jsme se poté nevešli, se připojil i @codeas s kamerou a zaznamenal náš sraz pro Youtube. Záběry uvidíte na konci článku.

Po čase se lidé shlukovali do menších kroužků, jak už to bývá. A tak kdo chtěl poznat nejen nově příchozí musel se snažit. Já takto pogratuloval čerstvému otci @matesola k synu Františkovi a vyzpovídal důvod účasti @cuketka na festivalu. Mimochodem, mnoho z nás překvapila jeho štíhlá postava. Představivost podle internetového chování se nemusí odrazit v realitě. Já takto doufám, že jsem mile potěšil všechny kolem. Výborný pocit jsem měl i z dalších celebrit @matesola a @davidgrudl. Vtipné osobnosti (i když David nechtěl svou povahu odkrývat na požádání @llostindream o vtip) a přátelští lidé, dovolím si říci i po jednom setkání. Nepřišel jsem ani o veselou náladu a smích Ireny Hejdové, ani tvář opice propagující Vodafone ve Varech. Nestihl jsem se seznámit se všemi, ale snažil jsem se komunikovat s některými účastníky. Mezi oblíbence, abych nikoho neurazil, jsem si zařadil @prague_style, @kassycka, @hukkv a @vkoca. Nerad jsem odjížděl brzy domů a bylo mi moc líto, že nemůžu s nimi strávit zbytek festivalu. Ani nabízenou novinářskou akreditaci od @davidgrudl jsem nemohl přijmout, ale taková příležitost se nenaskytne každý den. Příští rok se těším na opětovnou #KVpijatika.

Twitter a internetová média mohou rychle udělat celebritu z kohokoli. Tím nesnižuji váhu Kačky, které se to povedlo už začátkem kviff. Jako potvrzením mého souhlasu s titulováním jsem si nemohl nechat ujít společnou fotku a podpis s věnováním. Sama podotkla, že je to fotka roku. Stál jsem naproti opravdovému profíku v hledání cen Festivalového deníku. @tommyzacek v závěru festivalu potvrdil svou úlohu a zúročil celotýdenní snahu odměnou od deníku i telefonem od Vodafone. Probral jsem několik témat se @slucii a zaujatě poslouchal ostatní ve vyprávění historek. Budu se snažit příští rok lépe vychytat a třeba se sejdeme na twitter apartmá. Kdo odsoudil #KVpijatika předem za trapárnu, prohloupil.

Závěrem videopohled na setkání twitteristů ve Varech. Název poněkud klame, ale potvrzujeme, že od letoška bude každoroční tradicí. Přikládám i mé album fotek., , , , , , ,


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg_replace() in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/includes/theme-comments.php:63 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/includes/theme-comments.php(19): the_commenter_link() #1 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/class-walker-comment.php(174): custom_comment(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/class-wp-walker.php(145): Walker_Comment->start_el('\t ...', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/class-walker-comment.php(135): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '\t ...') #4 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/class-wp-walker.php(370): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '\t ...') #5 /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/comment-template.php(2097): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/includes/theme-comments.php on line 63