Jednou všechno končí

V minulých týdnech mě překvapila vlna zpráv o ukončení kariéry předních hudebních interpretů. Objevovaly se ze všech stran a odstartovaly tak novou cestu jejich autorů. Šansoniérka a vážená osobnost Hana Hegerová odmítla spekulace o svém zdravotním stavu. Pochopitelně si ve svém věku chce užívat obyčejné klidné dny se svým pejskem. „Držte mi palce, ať jich je ještě hodně,“ požádala své fanoušky přes média. Paní Hanu znám už nějakou dobu, ale není to zase tak dlouho, abych přivítal její odchod ze scény. Mohla nás ještě potěšit mnoha písněmi. Nevylučuje sice, že přijme pozvání na cizí vystoupení, ale vlastní koncerty už neuspořádá. Na takovéto osobnosti běžně nenarazím mezi interprety na něž mám zaměřeno své bystré oko. Musí se více nahlížet do minulosti a poslouchat hlasy starších. Proto si mnozí ani nevšimnou odchodu další zpěvačky Marie Rottrové. Na podzim vyrazí na poslední turné. „Důvod je jasný, moje listopadová sedmdesátka. A když už k nějakému datu ukončit koncertní činnost, tak teď, když je nejvyšší čas,“ řekla Rottrová. Obě mají podobný názor, chtějí si užívat života a odejít v nejlepším období. V čase, kdy je mnozí respektují a váží si jich.

Na řadu přichází mladá krev a nové žánry. Stohy CD a vinylů ze sbírek nezmizí a tak nezahynou ani jejich představitelé. Dnes je náročné si vydělávat muzikou, zbývá totiž hodně objíždět a koncertovat před fanoušky. Dosti náročná disciplína. Ovšem přináší mnohem více radosti, sám mohu potvrdit. Ze živých vystoupení si vybírám ze známých jmen a mnohem raději objevuji nová, ovšem lépe na doporučení či jako bonus k oblíbené kapele. Takto jsem prošvihl pražskou undergroundovou skupinu Psí vojáci. Seskupení jež rozhodnutím několika členů také ukončila svou kariéru. Ano, nenadchla mě jejich hudba a nenašel jsem jiný tahák, který by mě na koncert přilákal. Ale dnes mi zpráva o jejich konci utkvěla v paměti právě díky této zkušenosti. Kapela dnes děkuje za přízeň. Filip Topol po úvaze oznámil ukončení činnosti skupiny a na to konto si bere nekonečnou dovolenou. Jak krásné časy ty lidi čekají. Žili sice hudbou, žili pro lidi, ovšem všemu bývá konec.

Změnu směru oznámil i recesista Petr Čtvrtníček. Zahodil svou uměleckou kariéru, škoda toho. V divadelních hrách jej už nespatříme, možná ze více než slušný obnos natočí opět reklamu. Nyní se chce věnovat pedagogické činnosti. Já věděl, že toto bude asi hlavní proud pro mnoho podobných lidí, ale známe dobře, že viditelní jsou z obrazovek. Nepřipouštíme si jejich jiný záběr. V reprezentaci si nezakopá Jan Koller. Jestli naučí další kluky svým kouskům uvidíme. Změna je život. Zítra se možná rozhodnete i vy pro jiný směr. Značka zůstává, ale lidská osobnost se mění. Otevřete tedy minulost a nechte se unášet časy jaké byly., , , , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook