Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Svět(ové) kino se dostalo do Chomutova

Dnes ve 14 hodin se otevřely sály nového kina v severočeském Chomutově. Další část kulturně-sportovního areálu na Zadních Vinohradech přivítala první návštěvníky a rozšířila možnost zábavy ve městě. Žádali jsme si dlouho světové 3D kino a dostalo se nám dvou sálů s moderní technikou a vybavením. Kino dostalo název Svět, tak jako mnoho filmových sálů v okolních městech a známá kinokavárna, která působila v minulosti v centru Chomutova. Čas ukáže, zda bude záležet na pojmenování a nebo si Chomutované najdou cestu k filmovému plátnu bez oficialit.

Historicky prvním snímkem zářícím z plátna sálu byla nová pohádka Václava Vorlíčka Saxana a lexikon kouzel. Skvělá možnost jak potěšit a přilákat děti, jinak výběr hodnotím jako nepodařený. Za účasti menší delegace a samotné malé Saxany Heleny Nováčkové se přítomní dozvěděli pár zákulisních perliček. Režisér popřál Chomutovu ať se kromě nových filmů k městu dostane i dálnice, která se mílovými kroky k nám blíží od Prahy. Sám ovšem neví, za jak dlouho ujde šnek jednu míli. Je si jist, že to bude stejným tempem jako práce stavbařů. Kritika mířila na ministerstvo dopravy a tak si nejen primátor Mgr. Jan Mareš oddychl.

Přestřižení pásky nového kina Svět

Přestřižení pásky nového kina Svět

Poté, co proběhl přípitek lektvaru, jsme se rozeběhli podívat po prostorách nového kina. Pan Vorlíček vzápětí dodal: „Aby si někdo nemyslel, že holdujeme alkoholu. Lektvar je z babského ucha neboli šalvěje přeslenité, což by jste si měli pamatovat, třeba se vám to bude v budoucnu někdy hodit.“ Provozovatele a diváky čekal nabitý program, proto prohlídka byla jen krátká. Přesto vím, že kino Svět nabízí dva plnohodnotné sály s kapacitou 225 a 120 míst. Větší je vybaven technologií 3D s možností promítat satelitní příjem koncertů nebo sportovních utkání. Do menšího se přestěhovalo promítací vybavení ze starého kina Oko, alespoň tak je zachován odkaz na minulost promítání v Chomutově. Jsem velmi rád, že i do mého města se dostala technologie umožňující promítat filmové premiéry v době jejich aktuálnosti. Svým prvním křtem nazvu projekci adaptace komiksu Alois Nebel, českého kandidáta na Oscary v kategorii neanglicky mluvených snímků.

Chválím výstavbu kina Svět a těším se na své první promítání. Snad diváci ocení nabídku filmů a Chomutov bude tak konkurovat sálům v blízkém Jirkově a Kadani. Cenově se všichni pohybují v podobné hladině.

Prostředí kina Svět, ,

 1. Ctvrtkar 24.9.2011 v 18:48 # Odpovědět

  Nevíš kdo to kino navrhl (architekt)? Z těch pár fotek se mi to zdá celé takové… nehezké. Nechci se autora nějak dotknout, ale barevná kombinace použitá v interiéru je šílená. Jestli bylo cílem dostat návštěvníka co nejrychleji do sálu, tak to se myslím povedlo. Opravdu si někdo dobrovolně sedne do té odpočinkové zóny? Mně se to nelíbí, nové kino je fajn, ale mohli tomu dát nějakou lepší tvář.

  • Jakub Vaněk 24.9.2011 v 18:57 # Odpovědět

   Netuším, kdo budovu navrhl. Ale pokusím se zjistit. Mě se naopak celé předsálí líbí.

   • Ctvrtkar 24.9.2011 v 19:13 # Odpovědět

    Já tam nebyl, nemohu soudit, ale ta barevná kombinace mi moc eye-friendly nepřipadá. Třeba se k vám někdy podívám :).

Trackbacks/Pingbacks

 1. V mlze Aloise Nebela | Blábolník Chomutováka - 13.10.2011

  […] to záhy. Byl to vlastně můj první film v novém chomutovském kině Svět. Potěšen příjemným prostředí jsem se už těšil na tu zářivou podívanou, která nakonec […]

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.