Zlaté prasátko symbol Vánoc

Celý nápad vznikl loni před vánočními svátky, kdy jsem založil twitter účet @zlateprasatko. Myšlenka potěšit své followery vlídným slovem v roli symbolu Vánoc. Proč jsem zvolil zlaté prasátko možná není tak zřejmé, ale je to tím, že jej mnoho lidí očekává a vesměs je kladně přijímáno. Ježíšek či kapr jsou příliš známé postavy. I když před rokem ještě nápad nebyl tolik promyšlený. Každý den zahlédl zlaté prasátko jeden z twitteristů dle náhodného výběru a mých sympatií. Žádná zmínka o autorovi akce. Přestože se povedlo pár překlepů, dokázal jsem autorství ututlat. Rok odmlky a během listopadu se rodila pravidla vánoční soutěže 2011. Důležitou částí byla dohoda se sponzory. Námětů bylo více, zpětných reakcí poskrovnu. Velké díky patří Janu Vančurovi a továrně na placky Badgees. To pod jeho šikovnými rukami vznikly líbivé odznáčky, jenž potěšily některé z vás. Ovšem zapomenout nesmím na talentovaného grafika Lukáše Frýdka, který nakreslil finální návrh a tvář prasátka. Loga a avatary, pod kterými jsem tímto jménem komunikoval jsou jeho prací.

Opět jsem chtěl zopakovat malý úspěch v podobě rozdávání radosti uspěchaným lidem na sociální síti twitter. Žádný další přesah, jen letos obohacený o dárky. Kromě odznáčků, jenž dostalo 24 vybraných a několik dalších lidí na srazech a setkáních se mnou, bylo mým přáním získat i větší cenu pro jednotlivce. Ochotnou duši jsem objevil ve firmě Geekshop, kde jistě měli před svátky velký fofr s odesíláním balíků. Domluvili jsme se na dvou seriálových tričkách a mě už zbývalo domyslet, za co je předám. Fotosoutěže s tématikou zlatého prasátka se mnoho lidí nezúčastnilo, přesto bylo z čeho vybírat. Alespoň nemusela být porota početná, jak mě upozornila Marie, a dvěma slečnám jsem mohl udělat druhé Vánoce. Snad už balíček dorazil a z triček mají radost.

Zlaté prasátko nebylo letos jediným tématickým kanálem, které se objevilo během prosince na twitteru. Santa Claus možná obepisoval anglicky píšící, kdežto u nás kralovali hned dva Ježíškové. Jeden na nás mrd*l hned od začátku, druhý se shůry díval celý rok. Měl jsem tak příležitost se setkat s tím přívětivějším a přesvědčit jej, že lidé mohou říkat nemilé věci, přesto mají své zvyky rádi. Dnes už máme po teplých Vánocích a zlaté prasátko se ozve zase za rok. Nezapomeňte, že jej uvidí hlavně ten, který bude věřit v jeho existenci. Nezáleží na tom, kdo stojí za ním nebo jaký dárek pro nás má.

Ještě jednou děkuji všem, kteří se na akci se mnou podíleli i těm, co svou snahou přispěli k celému průběhu., , , ,

  1. @JahudkovaTerez 5.1.2012 v 16:16 # Odpovědět

    Me teda jeste nic neprislo 😉

Napsat komentář

Connect with Facebook