Na co do kina aneb SAW 5 už jsem viděl

Učení je mučení. A tak si ty večery musíme nějak zpříjemnit. Včera jsme již podruhé vyrazili do kina. Když píši my, myslím tím mé skvělé přátelé, schovávající se za anonymitu množství mých čtenářů. Zdravím.

První návštěva vedla do novějšího kina Cinema City v obchodním centru Plaza v Plzni. Sál číslo 6 promítal akční thriller Oko dravce v příjemnějším čase než konkurence. Prvním ze dvou překvapení byla velikost sálu. Zvyklý na poměrně objemné místnosti jsme se „tísnili“ v krcálku pro 58 návštěvníků. Zážitek z dramatu to však nezkazilo. Hlavní hvězdou, která opět nezklamala, byl Shia LaBeouf (Transformers, Disturbia). Druhým překvapením doposud je neztrácející se napětí, v dnešních amerických filmech to už není pravidlem. Jen tak mezi řádky ohodnotím 3*

Konkurence, nebo-li osvědčený Cinestar, jde na to chytře. Delší vzdálenost od kolejí kompenzuje příjemnou slevou. Padesátikorunka z (avšak z plné) ceny vstupenky je už také vidět na peněžence chudého studenta. To mělo za následek, že na Saw V půjdeme do kina. Tradiční halloweenský film jsem si nenechal ujít nikdy za posledních 5 let. A to už má být skoro konec = rozuměj už pouze 6. díl. S narůstající číslicí za anglickým výrazem pro pilu jde také nadšení dolů. Tajemnost z jedničky už nikdo nevrátí a jednotvárnost myšlení tvůrců nikdo už asi nezmění. V prvním okamžiku víte, co bude následovat. Nic vás nezklame ani nepřekvapí. Prostě starý známý Jigsaw i po smrti umí napravovat lidské skvrny. Víc než 2* si nezaslouží, a to jen proto, že zbývá poslední kousek do kompletní skládačky.

Na co do kina? Poraďte, vybral jsem pár filmových novinek, které už kina obklopují nebo se na ně teprve čeká. Ty můžeš být jedním z těch, kteří určí můj příští krok po rudém koberci. A možná si tu chvilku vychutnat i se mnou.

Prohlédněte si můj účet na CSFD.

[poll id=1], , ,

 1. Galvin 4.11.2008 v 17:28 # Odpovědět

  komentar 😉

 2. mpn 4.11.2008 v 20:04 # Odpovědět

  Hlasoval jsem pro kozí příběh. Na druhém místě by asi byla bondovka. A nestydu mi odpudila už reklamu. To musí být hrozný film.

 3. El Aldio 5.11.2008 v 13:49 # Odpovědět

  Jdi na nového Bonda, já půjdu taky. 🙂 Nebo i Nestyda za to stojí (viz .

 4. Scotty 5.11.2008 v 14:50 # Odpovědět

  Brácha byl včera (také v Plzni) na Max Payneovi a v SMS mi napsal toto: „May Payne obrazově vypadá celkem zajímavě, ale děj je takovej dost o ničem a moc nezajímavej.“

 5. Deskartes 8.12.2008 v 01:10 # Odpovědět

  Novej Bond je zase „starej Bond“. Asi se jim zdálo, že je třeba vrátit se k tradici spousty nábojů a slabšího děje. Za to se Nestydim, že sem šel na Nestydu, to bych hodnotil velice kladně…..

Napsat komentář

Connect with Facebook