Ze zkouškového šílím

Jsem právě v procesu učení. Nemusíte mě hledat zavaleného ve stohu učebnic, skript nebo poznámek z přednášek, nic takového neexistuje. Je tu jen na pozadí otevřený jeden malý pdf soubor a hraju si s propiskou, připravenou pro případné výpočty. Papír vyndám až později. To víte, nechce se mi moc do práce, tak píšu tento článek a nebo pročítám nové tweety. Stále a stále dokola. Vždy je něco nového, zatímco myšlenka v mé hlavě žádná. Potřebuje to snad kvalitní lepidlo, aby ty znalosti tam držely? Problém bude jistě tam, že většinu pochopím stejně až na zkoušce samotné. Takový je už úděl vysokoškoláka. Lehkovážné semestrální chvíle a stres s nadlidskými výkony uskutečněné během zimních a letních nocí. V mém případě přesněji podvečerech, to se nejčastěji a nejvíce učím, dá-li se to tak nazvat. Tělo nadopované energetickými nápoji v plném tažení až do ranních hodin nikdy nevydrželo, spánek mám na to moc rád. Neodpustím si jej ani ve chvílích totálního zoufalství. Razím heslo: I bez znalostí, ale dobře vyspaný na zkoušku lez.

Mnohokrát to nevyšlo, takže ode mě žádné rady nebrat. Já byl vždy spokojený až na některé výsledky, ale procesu učení jsem nikdy na kloub nepřišel. Neumím to. Jenže se také nikdy nevzdávám, i když řečí mám kolem toho celou hromadu. Víte, dříve jsem si říkal o mě a spolužácích – blbý nejsme, jen líní – dneska si toho u sebe nejsem jistý. Líný jsem pořád, možná více. Snad kdyby se tento problém vyřešil, dopadlo by mnoho situací jinak. Jenže s blížící se cílovou rovinkou mám pocit, že jsem vyčerpaný. Až nyní mě napadlo si vzpomenout na dráhu běhu při školním tělocviku. Pomyslel jsem si, že už mi moc metrů nezbývá, to doběhnu a poté můžu dlouho odpočívat. Hecni se! Překážek bylo a bude ještě hodně. Někdy je podlezeme jindy s úspěchem přeskočíme. Radovat se můžu z obojího. Já vlastně z toho zkouškového tolik nešílím.

Foto: Deviantart.com, , , ,

  1. Michal Škoula 22.1.2012 v 12:41 # Odpovědět

    To dáš. Je dobré si udělat plán učení, dodržovat ho a ono se to poddá. Mysli na to volno potom. Já už mám skoro dva týdny po zkouškách 🙂

Napsat komentář

Connect with Facebook