Jak získat vizitky přes Facebook zdarma

Prvním zájemcům už přicházejí balíčky poštou. Doručení je bleskově rychlé. My se půjdeme podívat na začátek celého procesu. Získat vizitky díky akci Facebook a Moo.com je tak lehké. Mark Zuckerberg v těchto dnes spouští všem uživatelům novou profilovou stránku zvanou Timeline. K této propagaci se připojila i stránka Moo vyrábějící vizitky. Dle této zkušenosti kvalitní vizitky, které stojí za to mít. Přemýšlel jsem nějakou chvíli před touto akcí o tisku svých kontaktů, tato volba mě přijde lepší než kamenná tiskárna. Ovšem rozhodnutý nejsem kvůli ceně i za poštovné. Dnes už toto řešit nemusím.

Krok po kroku

1) Otevřete si na svém Facebooku vlastní profil (pokud máte aktivovanou timeline). Uvidíte pod svou fotografií a základními údaji odkaz „O mně“ na který kliknete.

2) Vedle nadpisu Kontaktní údaje (jedné z buněk) je vyobrazena malá vizitka, po kliknutí na ní se objeví informace o akci. Následujte odkazem „tisk vizitek“. Předpokladem je, že máte Facebook přeložen do češtiny. Alternativu v anglickém jazyce jistě sami pochopíte.

Blábolník Chomutováka je také na Facebooku a má tam pro vás novinky dříve než na blogu. Staň se fanouškem!

Jednodušší cesta vede přímo do aplikace. Na stránce pokračujte velkým tlačítkem „Start making“ a potvrďte zisk práv aplikaci. Proběhne spojení s vaším Facebook účtem, který je povinností pro zisk vizitek. Následně se objeví generátor vzoru, přední a zadní strana je částečně upravovatelná. Automaticky se zvolí hlavní obrázek, podle vašeho profilového z FB a profilová fotka. Lze doznat změny úpravou na Facebooku a znovu spuštění aplikace. Textové údaje jsou plně editovatelné, ovšem obrázky značí k čemu jednotlivé řádky slouží (studium či pracovní pozice a místo bydliště). Zadní stranu tvoří z větší části prostor pro textový obsah. Obvykle se zde přikládají hesla, oblíbená motta apod. Jedinou neměnnou řádkou je odkaz na Facebook. Doplnit lze telefon a emailovou adresu. Ovšem při nezadání některého z údajů obrázek na příslušném řádku nezmizí. Je možné si upravit údaj dle libosti například na poštovní adresu či jiný kontakt (twitter, IM). Tady editovatelnost končí. Hlavní tvar má vizitka dánu od zadavatele. Design je povedený a hodně záleží na zvoleném hlavním obrázku.

Balíček obsahuje celkem 50 kusů vizitek. Stává se, že editovaných vzorů je v aplikaci více a poštou přijde několik návrhů. Ošetřete si tedy při objednávání, že potvrzujete jen ty vzory, které opravdu chcete. Zrušit je můžete křížkem nalevo od návrhu vizitky (remove this design). Nad ním se objevuje vzkaz „You will get approximately 16 of this design in your pack“. Ten říká, kolik kusů jednotlivého vzoru se v balíčku objeví (např. 16 kusů).

Video návod

AKTUALIZOVÁNO:
Poštovné už nyní není zdarma a dodací lhůta hovoří o 15 pracovních dnech. Očekávejte zásilku brzy ve vašich schránkách. Pozor si můžete dát na údaje o platbě při objednávce, proslýchá se, že Moo má denní limit objednávek a někomu se již zobrazila částka poštovného. Zkuste to poté druhý den. Celou objednávku mělo zdarma pouze prvních pár uživatelů, po dalších se chce menší poplatek (kolem $4). Moo se tak pojistilo, že všechny objednávky neproběhnou ihned. Akce běží už od začátku ledna, celkově je vyhrazena pro 200 000 lidí. Další zaplatí $15/£10. Snad jsem návodem pomohl a případné dotazy směřujte do komentářů. Tam se také těším na vaše fotografie vizitek. Na závěr přikládám svou chválu., , , , ,

 1. Michal Škoula 25.1.2012 v 22:23 # Odpovědět

  Po mě to chce asi €4 poštovný, ale pudu do toho 🙂

  • Jakub Vaněk 25.1.2012 v 22:41 # Odpovědět

   Můžeš zkusit počkat do zítra. Věřím, že limit bude anulován. Možná jsem trochu špatně naplánoval vydání článku a navýšil tak možný zisk Moo 🙂

  • Scotty 25.1.2012 v 23:23 # Odpovědět

   Potvrzuji, že i po mně to chce 4.50 USD za poštovné (s daní je to dokonce 5.40). Takže zase nic… :-/

 2. Vít Pawlik 25.1.2012 v 22:44 # Odpovědět

  Podobnou akci nabízí Moo ve spojení s about.me (které očividně zrovna nefunguje…). Akorát mám takový pocit, s about.me si budete muset zaplatit poštovné. Ale na druhou stranu máte mnohem víc možností, jak ta vizitka může vypadat a můžete si ji jakkoli nadesignovat…

 3. Miroslav Hrončok 26.1.2012 v 02:45 # Odpovědět

  Díky za návod. Taky to po mně chce poštovné. Je tu někdo, po kom to nejdříve chtělo poštovné, ale pak si to rozmyslelo? Je třeba stornovat položku v košíku a celé to udělat znovu, nebo stačí zkoušet klikat na Proceed to checkout?

  Díky za info

  • Jakub Vaněk 26.1.2012 v 09:54 # Odpovědět

   Článek byl upraven, nyní bude od všech již požadováno menší poštovné.

 4. Petr 26.1.2012 v 09:30 # Odpovědět

  Sakra, taky to po me chce prachy za postu, zkusim pozdeji :)) i kdyz myslim, ze tech 80 Kc bych prezil 🙂

 5. Petr 26.1.2012 v 11:24 # Odpovědět

  toz jsem teda jako tech 5,40$ obetoval no :))) jsem na to moc zvedavej 🙂

 6. Jan Pancuha 26.1.2012 v 12:16 # Odpovědět

  eh.. dufam ze sa nedozijem ze mi obchodny partner strci na stol nieco podobneho.

  • Jakub Vaněk 26.1.2012 v 12:33 # Odpovědět

   Proč? Mají všechny podobný design, ale jsou pěkné.

   • Jan Pancuha 26.1.2012 v 12:42 # Odpovědět

    pretoze je to ako prist na koktejlovy vecierok na jachte v tmavom obleku. Su iste konvencie a rozumiem ze tieto si daju urobit ludia aby ich mohli vyuzit v bare alebo „morning after…“ Ale vyuzit to inak.. mno, neviem. Navyse ak 50 vizitiek vyjde 80kc (tie 4 USD) tak to moc zaujimava cena v porovnani s „tradicnymi“ nie je, tam sa to pohybuje na urovni 0.70 az 1,2 kc/kus. Ale kazdemu nech je ucinene slobodne rozhodnitie. Clanok dobry, sluzba moc nezaujme 🙂

 7. Patrik 27.1.2012 v 00:22 # Odpovědět

  Zdravím,
  takže jsem jeden z těch šťastnějších, protože jsem neplatil ani poštovné. Vizitky měli přijít v rozsahu 5-15 dní a přišli dokonce dřív 🙂 Můžu doporučit i ostatním, jsou to fakt kvalitní kousky, jak na pohled, tak na dotek.

 8. joebo 27.1.2012 v 10:01 # Odpovědět

  Je to dost lákavý. Zabývám se FB aplikacemi, tak bych mohl mít FB vizitku Hahaha 😉 Možná to zkusim.

 9. zkusmo 29.1.2012 v 20:09 # Odpovědět

  4 dni jsem přemýšlel, jestli těch 50 ks elegantních vizitek za 108 Kč stojí. Dnes jsem je objednal, takže stojí. Doufám, že brzy dorazí.

Napsat komentář

Connect with Facebook