Extrémní Péčko od Sony

V hledáčku jsem měl nové děti společnosti Sony. Po oddělení Ericssonu přišly nové modely řady Xperia na trh a ukáže se, zda budou stát za to. Možná je to také poslední výrobce, jehož nástavbu Androidu jsem neměl šanci vyzkoušet. Toužil jsem po zástupci této řady a tak se pozeptal na správných místech. Pojďme se podívat na telefon Sony Xperia P.

Prvním dotykem jsem se se slečnou spřátelil a věděl, že spolu dlouho vydržíme. Hliníkové tělo se dobře drží a je pevné, masivní. Samozřejmě o něco těžší než plast, ale v ruce gramy nepoznáte. Tedy čísla nás ani v tomto články zajímat nebudou. Po obvodu hodně tlačítek, Xperia P obdařena i mechanickou spouští fotoaparátu. Nejen mě párkrát přišlo do cesty jiné tlačítko než-li zapnutí displeje a zmatení se dostavilo i přátelům při zápůjčce. Když působí elegance, zapomenete i na viditelné šroubky spojující dolní bradu telefonu se zbytkem těla. Do designu vlastně patří. A to si řekněme, námitky, že brada vrže a padá, nejsou na místě. Zkoušel jsem až po oznámení a bez napomenutí bych si ničeho nevšiml. Z celé řady NXT series telefonů označených písmeny U, S a P je Péčko zpracované dle mého názoru nejlépe. Jeho stříbrné zpracování, které jsem měl k dispozici, zapadá do vkusu elegance. Tyto žvásty bych zmínil na konec, ale naskočily mi už nyní. K černé a červené variantě přibude i růžovoučká. Majitelky Lumie mohou z rány měnit. I ta červená nepůsobí špatně, zahlédl jsem v Datartu.

Duše od Google

Sony Xperia P

Vraťme se zpátky k telefonu. Z venku nezklame, jenže dnes každá druhá naláká na zevnějšek a přitom se s ní nedá prohodit ani slovo. Tady by odkráčel asi každý odpůrce Androidu. Xperia P má duši od Google a vymazlená je výrobcem Sony. A že ten si ji hejčká, když má čím. Nu dobrá, poslední nejrozšířenější verze Androida před aktualizací na Ice Cream Sandwich ničím nepřekvapí. Je velká škoda, že ICS jsem již při testu nestihl, ale během léta by se měl objevit. Porozhlédl jsem se tedy po úpravách. Víte, že mě na serepetičky neužije. Foťák v kombinaci s briliantním displejem postavím na první příčku. Trvalo, než jsem si zvykl na mechanickou spoušť. To však nemá nic společného s tímto modelem. Jen má nezkušenost v nových situacích zabránila v rychlém nástupu. V nastavení obsahuje pár scén a nabídek, všechno funkční včetně rozpoznávání obličeje, panoramat a rychlé spouště. Jen proboha k čemu je ten 3D záběr? Nemám tri-dimenzionální televizi, kterou mi to neustále podstrkovalo, přesto pochybuji o užitečnosti.

Mezi balastem aplikací se nachází i čtečka kódů Neoreader. Okamžitě jsem ji stáhl i pro svůj vlastní telefon. Překonává Barcode Scanner rychlostí. Znát je i propojení telefonu s Facebookem. Některé aplikace budou bohužel u nás zbytečné, nedostupné. Rád bych si poslechl hudbu bez omezení na cestách. Česká republika jednou nechala postavit plot kolem sebe a ten v některých oblastech dlouho nezmizí. V lese se zpívajícími ptáčky i ve městě hluku aut velmi často přeslechnu své vyzvánění. Tomu by napomáhala notifikační dioda, u péčka vyvedena skvěle. Neaktivní není vidět a při nabíjení mění barvu v závislosti na stavu. Jasné světlo zahlédnete i na druhém konci stolu.

Multimediální králík

Nejprve jsem chtěl test pojmout více multimediálně. Rád pouštím na mobilu seriály a dříve si častěji pouštěl hudbu. Reklamy na Xperii mi navodily pocit, že tento telefon bude pro to stvořený. Displej už jsem nakousl. 4″ obrazovka s Mobile BRAVIA Engine živě zobrazuje barvy a jakási technologie WhiteMagic™ přidává
bílou barvu ke každému pixelu. Jasnější pohled na svět, však prý temnou stranu můžeme vidět světleji. Opět jsem nezaostřil oko na problém a ničeho si nevšiml. Velikost podlouhlého provedení je na pozorování ideální. Jen palcem jsem nedosáhl bez přehmatu na horní stavovou lištu, byla příliš vysoko. Netestovaná přiložená sluchátka jsou cestou k oblíbené hudbě. Neomezená díky v USA přiložené aplikaci nebude, můžete třeba využít knihovnu Deezer. Samotný repráček (jediný po obvodu) hraje výborně a ozvučil celou místnost mého kolejního pokoje. Pasujeme Xperia P na multimediálního králíčka. Kdyby se stalo, že zaslechnutou hudbu nepoznáte, nainstalována je aplikace na rozpoznání interpreta. Soundhound je o dost kvalitnější.

Završil bych rádoby recenzi poznatkem, že telefon mě mile překvapil a těžce jsem se loučil. Svou rychlostí se ve stresu ani nezasekl, do 16GB paměti (nerozšiřitelné SD kartou) by se mi vešlo mnoho aplikací a odpadlo by mi starosti z nynějšího mobilu. Prozkoumej výdrž baterie, kladli jste mi na srdce. Mazlením se někde energie ztrácí, do podvečera je fuč. Nýbrž po týdnu zkoušení a nastolení běžného provozu přijde radost z celodenní výdrže ne-li části druhého dne. Na kabelech přibalených k telefonu se vyskytuje ještě logo a název SonyEricsson, podle dnes vydaného článku Dotekománie Sony zahladí stopy spolupráci již v dubnu příštího roku. Zamrzí mě, že jsem nestihl vyzkoušet technologii NFC už i díky nepřiloženým tag knoflíčkům. Snad bude šance příště. Byl bych moc rád, kdyby mohla být mou.

Děkuji za zapůjčení Telefónica Czech Republic, a.s., , , , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook