Důležitý je obsah

Během testování produktů a okoukávání zařízení u přátel jsem si měl možnost vyzkoušet několik systémů. Téměř můžeme zapomenout zda jde o notebooky, tablety či mobilní telefony. Hlavní myšlenkou článku je obsah. Vždy jde o obsah, kterým plníme paměti přenosných zařízení. Nabídku aplikací, knihovny filmů a hudby vítá stále vice zákazníků, jenž jsou ochotni platit za více než hmotnou věc. Dovolím si říci, že nezáleží na vysokém číslu příslušícím nabobtnalosti marketu, nýbrž použitelnosti a oblíbenosti jeho obsahu. Aplikací je přeci na každém z nich dost, o většině můžeme prohlásit, že jsme nikdy neviděli a nestáhli. Nezajímají nás. Proto autoři aplikací využívají nabídky reklamního upozornění zákazníkům a slevových akcí.

Odlišný a přeci trochu podobný přístup vidíme u hudebních obchodů typu iTunes. Co člověk, to jiný hudební vkus. Zde se široká nabídka vyjímá a obhajuje. I když můžete namítat, že stejně je to u marketů s aplikacemi, myslím, že ne v takové míře. Lidský tvor žijící částečně ve virtuálním světě nerad odděluje offline a online vlastnický majetek. Vzpomeňte si, kdy jste sami chtěli mít při sobě sbírku LP na své dovolené nebo dočíst knihu, která vám leží na nočním stolku, cestou v metru na čtečce. Očekává se, že stejná nabídka kamenných obchodů bude i ve virtuálním realitě. Záleží, čím nový smartphone naplníte, bez obsahu ztrácí smysl. Stává se z něj těžká cihla s kontakty na nejbližší. Já bych závěrem popostrčil čtenáře, aby přestali hledět slepě na značky výrobců zařízení a zamysleli, který systém jim přinese větší spokojenost v obsahu. V Čechách to máme stále těžké. Všichni doufáme, že se dožijeme příznivější doby. Ale pěstovat v sobě nový přístup musíme již nyní, od píky., , ,

 1. Tomáš Rak 28.10.2012 v 19:43 # Odpovědět

  Já si nemyslím, že záleží pouze na obsahu, který mám například v telefonu.

  Neumím si představit, že bych měl používat telefon s jiným systémem, než Android. Je to dáno hlavně tím, že používám nejvíc služeb od Googlu a telefon s Androidem se se službami Googlu bude vždy skvěle „kamarádit“.

  Pokud bych dostal iPhone, pravděpodobně bych ho prodal a koupil si něco s Androidem. Těžko bych to propojoval s Google službami.

  Stejně tak bych nechtěl telefon s Windows Phone. Samozřejmě ze stejných důvodů.

  • Jakub Vaněk 28.10.2012 v 23:20 # Odpovědět

   Byl jsem překvapen, že například na Windows Phone jsem se se službami Google propojil velmi dobře. Ovšem, navazovat na svou kulturu je očekávaným krokem. Souhlasím.

 2. Fabulátor 30.10.2012 v 23:21 # Odpovědět

  No z tohodle hlediska by bylo lepší nevyužívat android, ale windows. Přece jen se s oknama „kamarádím“ mnohem déle než s googlem. A na destopu android asi nikdy nebude. Je logičtější používat iOs nebo Windows, protože mají obojí. Ale ne že bych se tak zachoval.

  btw, ten formulář na komentáře je docela UX výzva. Než jsem přišel na to, že polička se neaktivují klikáním na políčka, ale na popisek, vyzkoušel jsem pár prohlžečů. Na textarea kliknout nejde vůbec musim se tam dostat přes taby. Nejsem mi klikat ani na submit comment, tak jsem zvědav, jak to odešlu.

Napsat komentář

Connect with Facebook