Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Nostalgie

Každý jednou začínal, já na své první krůčky na internetu vzpomínám rád. O službách a webech, které mě uvedly do velkého světa příště. Dnes vám představím své staré weby a blogy.

Jak to všechno začalo?

Zkusit napsat web pomocí html chtěl snad každý více nadaný uživatel internetu. Já využil služeb tehdy nejvíce oblíbeného a mě jediného známého portálu Webzdarma. Se službami spokojen, jelikož jsem neočekával mnoho. Osmák na základní škole, který navštěvuje kroužek tvorby html, nemá velké nároky. Přesto já byl trošku jiný, vždy o krok na před a nějaké ty vyšší cíle také byly.

Oranžovo-modrý design mě v minulosti uchvátil natolik, že jsem s ním vydržel dosti dlouho. Národní barva Nizozemska mě fascinuje dodnes. Po obsahové stránce web nebyl nic moc, zveřejňoval jsem aktuální události a napodoboval kvalitní portály té doby (např. Seznam.cz). Prvně jsem využil javascriptů a základů html kódu.

Aby toho nebylo málo, vystřídal jsem i jiné freehostingy.

Ale díky podpoře jednoho čtenáře jsem mohl využívat i služeb placené domény a hostingu. Dlouho to nevydrželo, i proto že jsem neměl dobrý základ své tvorby.

Blog jakožto takový sem začal provozovat v roce 2005. Do mého deníčku sem zapisoval všední události podobně jako dnes. Některé články si můžete přečíst i nyní na BCH. Díky free blogovacímu systému Bloguje.cz, který jsem objevil u Laco (jehož blog mi představil můj taťka) mohli mé žvásty plynout vesele do světa. Jeho adresa byla fremy.bloguje.cz Definitivní a rychlý konec s touto službou přišel náhle. 8. června 2005 jsem napsal článek „Rozjíždím nový blog“, kde odkaz směřoval na vám dobře známé Internet Centrum. www.fremy.ic.cz byla dlouho mou domovskou svatyní, nerad se s ní loučím.

O rok později jsem se na Bloguje.cz vrátil, ale pouze za účelem zúčastnit se soutěže pro tvůrce šablon. Na poslední chvíli jsem zasedl k Photoshopu a stvořil jednoduchý a později velmi oblíbený theme pro největší český blogovací portál. K dnešnímu dni si za svoji šablonu zeleného motýlka vybralo více jak 200 uživatelů (číslo se nedá přesně zjistit, a tak mnoho nevypovídá).

Děkuji WordPressu

Být samostatný!, to byl i můj cíl. Dříve než krále jsem objevil „b2evolution“:http://b2evolution.net/. Mnohem více mě ale uspokojil až právě wordpress. Na fremy’s blogu se vystřídalo mnoho themů zdarma. Od WordPress Default přes I feel dirty theme až po Dilectio.

Poděkování patří šmírákovi Internet Archive, díky němuž se podíváte do historie mnoha webů, které se na internetu ani nestačili ohřát. Víte, jak vypadal Google v roce 1998?

Jaké byly vaše začátky? Kde jste se učili prvním krokům html a css? Diskutujte a případně přiložte odkaz na váš článek 🙂, , , ,

 1. Ivy 2.2.2009 v 00:10 # Odpovědět

  hey geniální, ten internet archive, si počkám ještě rok, než mi to třeba vyhodí odkaz na můj blog před tím, než jsem si omylem vymazala úvodní stránku;-)
  jinak, každý měl své začátky, ale už tehdy ty tvé vypadaly velmi nadějně;-) o tom tvem theme jsem vůbec nevědela.

 2. JaMi 2.2.2009 v 14:49 # Odpovědět

  ja som osobne zacal so strankami v roku 2001 a slo to od osobnej stranky, ktora na pocudovanie este dnes bezi na freehostingu, az po stranky o kluboch, porne a nakoniec som sa pred dvoma rokmi dostal k blogom, zaciatky su vzdy usmevne a clovek aspon vidi ako jeho skusenosti a vkus pokrocili

Trackbacks/Pingbacks

 1. Sfoukni svíčku a něco si přej - Blábolník Chomutováka - 3.10.2009

  […] výsledku. Pár mých prací i se staršími šablonami používaných na BCH najdete za týden v článku Nostalgie. Možná jednou se mi povede něco, za čím budu delší dobu stát a prezentovat tak svůj web. […]

 2. Je toho mnoho - Blábolník Chomutováka - 21.1.2010

  […] cíle měl. Leden byl až na zkouškové poměrně klidný měsíc. Možná i proto mě popadla nostalgie, zavzpomínat si na začátky blogování a vstupu do internetového světa vůbec. Zvesela jsem […]

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.