Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

2007: Plnoletý, kulturně založený, studující řidič

Další­ch 365 dní máme za sebou a právě v tomto okamžiku se píše his­torie a vznikají­ další­ milní­ky, o kterých zde budu psát už v lednu 2008. Doufám, že se všichni máme na co těšit. Jelikož předpokládám, že rok 2007 bude v mým životě přelomový. Osmnáct let na světě, řidičák v plá­nu a snad se dostane i na holky ;o) Tak za rok naskle.

Takto končil rekapitulační­ článek roku 2006. Něco se stalo skutečností­, jiné je stále ve hvězdách. A jak vypadal loňský rok?

Přelomový rok, jak bylo také očekávano, předčil ty minulé jen nepatrně. Zásadní­mi milníky byla plnoletost, které jsem po „těžkém“ životě docí­lil 4. května 2007, a také dokončená autoškola. Tato v dnešní­ době povinnost mě trápila celý půlrok. Od dubna po konec září­ jsem ve chvilkách volna myslel na značky a dopravní předpisy, ve snech mě strašila noční­ můra – hrozivý instruktor. A velmi jsem si odddechl, když vše skončilo. Když jsem připravoval tento souhrn, začetl jsem se do poznámek v diáři, které by zaujali možná i některé z vás. Ale tajemstvĂí musí­ zůstat tajemství­m.

Má všestranost se projevila i v událostech letopočtu s číslem Jamese Bonda. Hitem byly jak hudebn festivaly – Otevřeno, Vysmáté léto a Kamenčák, tak také filmové novinky. Poprvé jsem navští­vil MFF Karlovy Vary. Nemohu srovnávat, ale za to vá­m řeknu, kde byl maličký Danny DeVito. Možná ví­ce než dříve jsem také zašel do kina. Jedinečná příležitost vidět očekávané filmy na velkém plátně se nesmí nechat ujít. Výběr není malý na maloměšťáka: Obsluhoval jsem anglického krále, Kráska v nesnází­ch, Transformers, Harry Potter a Fénixův řád a jiné novinky na DVD. Po kulturní stránce by to bylo asi vše. Jelikož miluji techniku, musel jsem se jako každý rok nemálo obohatit. Nebyl to iPhone – legenda sedmičky, ale zdánlivě obyčejná Nokia 6300. Výměna staršího phonu byla načase. Po půl roce jsem stále spokojený, a dokonce Ježíšek mého miláčka obohatil MicroSD kartou 1GB.

Dlouho jsem také nezůstával v bydlišti Chomutově. Výletů byla spousta. Hned v únoru to byla exkurze do kolínské automobilky TPCA. Báječná zkušenost. Poté již zmí­něné Karlovy Vary (červenec 07), a následovala nejvzdálenější­ dovolená v České republice v mém životě. Čtrnáctidenní­ relaxaci jsem si uží­val s rodinou nedaleko Ostravy v krásných Soběšovicích. Tak se nám tam zalí­bilo, že bychom se tam rádi znovu vypravili letos. Rok 2007 byl také ve znamení­ boření­ hranic. Prosincový vstup ČR do Schengenu jsem zaregistroval necelý měsíc předem, nejen Evropu bez hranic jsem měl již v létě. Mou brazilskou kamarádku Karine jsem oslovil v červenci dí­ky ICQ a lámanou angličtinou jsme probí­rali základní témata. Nyní máme několika měsíční pauzu, kterou se snažím ukončit. Evropa přijela i za námi, resp. za studenty SPŠ Chomutov, kde studuji. Dobrý známý jednoho profesora je totiž skot, a tak nás přišel obohatit o zají­mavosti ze země lochneské příšery.

I když letní brigády příliš nevyužívám, pracovat jsem nezapomněl. Loni jsem se znovu zůčastnil již druhé praxe v rámci středoškolského studia na odborné škole. O mnoho jsem si polepšil, však také titulek článku napovídá Od lopaty do kanceláře. Rok nadcházejí­cí­ – konč­í­cí osudovou osmičkou – bude dosti náročný. Čeká mě maturita (držte palce), přijí­mačky na vysokou (toto téma tu již brzy začneme řešit) a také otázka Co dál? Věří­m, že se tu budeme i nadále potkávat a všichni čtenáři se polepší­te – stále totiž pokulhává množství vašich komentářů. Jsem rád, že vás mám. A proto se stále snaží­m své texty zlepšovat. Četnost článků bude nyní klesat až na bod mrazu ( = maturita + přijí­mací zkoušky), poté tu znovu zažijeme znovuzrození­.

Správné vykročení­ pravou nohou do roku nového přeje fremy., , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.