Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Aplikace Sony Xperia Z I.

Album a Filmy

Jedna z prvních je aplikace Album pro prohlížení fotografií. Základní funkce systému, jenž u Xperií je doplněna změnou velikostí náhledů gestem prstů pinch to zoom. Rozděluje složky podle webových služeb, kde alba spravuji (Facebook, Google Picasa), a dovolí prohlédnout svět na zeměkouli s umístěním všech snímků s polohou. Prezentaci, SensMe slideshow doprovázenou hudbou a rychlé sdílení do jiných aplikací nemusím zmiňovat.

Video aplikace Filmy zobrazuje seriály a filmová videa z interní paměti nebo microSD karty. Záznamy natočené smartphonem najdete mezi fotografiemi v Albu. Přehrávač videí funguje výborně a krásně vypadá. Doplní informace o souboru získané z internetu, nabídne dynamický náhled posledně přehrávaného videa, u kterého ještě část zbývá dokoukat ihned na úvodní obrazovce. Navíc oddělí seriály od delších filmů. Akorát s titulky si neporadí.

Walkman, Rádio a TrackID

Hudba provází životem mnoho aktivních lidí, proto jsou aplikace pro přehrávání muziky nejpoužívanější. Walkman od Sony má dlouhou historii, navazuje na populární funkce. Důležité je zmínit klasické dělení mezi interprety, alba, skladby a užitečné doporučení přátel z Facebooku, SensMe kanály podle nálady a oblíbené songy. Pokud už nestačí sbírka desek z vlastní paměti telefonu či MicroSD karty, naváže se Walkman k aplikacím jako je např. Deezer nebo kterémukoli zařízení v blízkosti. Samotný luxus, kdy po připojení sluchátek se automaticky rozezní tóny aktuální skladby díky Smart Connect, je k nezaplacení. Ještě se o funkci později zmíním.

Rádio vypomůže naladit oblíbenou stanici. Nic převratného, ale zabalené do pěkného kabátku. Stejně jako Walkman má v mém oku krásný design. Zobrazuje přehledně stanice na ose frekvencí a dokáže najít nejlepší kvalitu. V běžném městském provozu se mi minimálně stávalo, aby signál začal šumět. Když je zvuk čistý, píseň zajímavá, hodí se rozpoznat autora a název. Slouží k tomu i jiné aplikace, ovšem TrackID je na Xperiích předinstalovaný a pochází od Sony. Tím nechci hodnotit kvality jednoho programu na úkor druhého. Závisí na dostupné databázi. Ani TrackID se většinou neplete, hůře rozeznatelné jsou pochopitelně undergroundové skladby. Zmínit bych chtěl možnost sdílet aktuálně hraný song z vysílání rádiové stanice přímo na zeď Facebooku. Kliknout na jediné tlačítko v aplikaci Rádio, přidat popisek a uploadovat. Geniálně promyšlené a rychlé. Líbilo se mi.

Nejsou to všechny dostupné aplikace nabízené s koupí Xperia Z. Další si připomeneme příště.

Třetí týden s Xperií Z
Změnilo se mi vnímání na extra velké úhlopříčky. Ostatní telefony mi připadají malé. Navíc mě těší lehkost Xperie Z. Zatím se schová do kdejaké kapsy, ostatní poznám v létě. To nepřijde vhod ani větší zahřívání, které nastane když si s telefonem déle hrajete, a nemusí to být zrovna náročné hry. Zpocené ruce za horka asi pocítí vyšší teplotu. Ale bude se na jasném displeji krásně číst.


, , , ,

  1. Branislav Rác 21.4.2013 v 18:38 # Odpovědět

    Nazdar. Tiež dlhodobo testujem XPERIA Z a má neskutočný displej. iPhone 4S je oproti nej ozaj drobeček. V pohode ustála aj topenie za pochodu. Inak zdá sa len mne alebo sa baterka dost zahrieva ? Pripravujem ešte jednu chuťovečku len to by som musel najsť nabíjaku od mojeho Ar.Drone

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.