O Sony Xperia Z si povídají i vrabci na střeše

Sony Xperia Z lidé

Sony Xperia Z

Během testování vlajkové lodi Sony se setkávám s komentáři od kamarádů a přihlížejících. S obdivem pozorují v mých rukách každý nový kousek a já s radostí předávám své zkušenosti nebo alespoň poskytnu první moment seznámení. S humorem jsem představoval Xperia Z jako kuchyňské prkénko. První slova od přátel se totiž podobají pádlu, mrazničce, tenisové raketě a podobně. Zaujme velikost, láká zkušenost. Mnoho dívek několik minut poté mobil nepustí z ruky, zamilují si svižnost a ostrost displeje. Předpokládal jsem, že se bude něžnému pohlaví líbit bílá barva, ovšem takový úspěch nesklidila, jelikož důležitý parametr to není, zdá se. Ohromný telefon by si žádná z nich nepořídila, ale hrají si s ním raději než muži. Od nich slýchávám, že obdivují rychlost systému, použitelnost Sony úpravy Androidu a odolnost. Několik přátel už na vodotěsnost zapomnělo, když naštvaní mi chtěli Xperia Z zahodit do záchoda. K pobavení jsou momenty uvědomění si, ještě než činnost dokončí.

Osobně se setkávám s více lidmi, kterým ostré hrany telefonu nevyhovují. Libují si v zaoblených, lépe uchopitelných křivkách, proto označují tvar jako jednu z nevýhod. Pokud se někdo pustí do focení v uzavřeném prostoru překvapí ho větší šum a neprofesionální kvalita drahého modelu od Sony. Cena dosti odradí běžného zákazníka s hloupým telefonem, ale mé okolí ví, že přístup k testovaným novinkám mám a této možnosti využívají. Vnímám pocity o Sony Xperia Z spíše kladné.

Šestý týden s Xperií Z
Po čase jsem se již naučil rozpoznávat barvy notifikační diody a s každou další aktualizací se mi více líbí upozorňovaní na zmeškané události stylem Androidu. Úprava systému od Sony se mi líbí, což asi již víte. Jedním z bonusů oproti jiným výrobcům jsou miniaplikace, které příliš často nevyužívám, přesto vím, kam sáhnout. Pod třetí ikonkou na dolní liště se skrývají spuštěné aplikace a odkaz k těmto miniaplikacím. Minutka, kalkulačka nebo doinstalovaný fotoaparát v malém okně nezakryje dění pod ní. Spočítám si tak, že ještě bych mohl ušetřit při koupi nového auta pár tisíc 😀

Foto: Sony, , , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook