6. díl MoS: Šmoulích 50

Aby byla vidět snaha dohnat všechno, co jsem letos slíbil, připisuju další díl oblíbeného miniseriálu o seriálech. Lepím na něj štítek poslední klasický článek roku 2008. Čekají nás poté už jen rekapitulace a Pour Féliciter 2009.

Šmoulové slaví 50

Šmoulové slaví 50

Modří skřítci pobláznili svět poprvé pobláznili svět v frankofonním belgickém komiksu Johan & Pirlouit už roku 1958. Díky kresbám kreslíře Peya a oblíbenosti u lidí dostali vlastní příběh v časopisu Le Journal de Spirou.

První černobílý film vznikl v roce 1965 a trval 90 minut. V roce 1976 vznikl další příběh, který se v roce 1983 dostal i do USA. Poté vzniklo ještě několik filmů. Od roku 1981 do 1990 běžel v USA seriál od společnosti Hanna-Barbera Productions, který se natáčel pro televizi NBC. Seriál byl obrovský hit a ovlivnil pop-kulturu. Později ho distribuovala Warner Bros. Television.

Šmoulové jsou si velmi podobní, všichni jsou modří, malí, mužského pohlaví (až na Šmoulinku), oblečení do bílých kalhot (jen Taťka Šmoula nosí červené) vzadu s dírou na malý ocásek a na hlavě nosí frygickou čapku. Jejich příběhy jsou velmi jednoduché a vždy hrdinské. Často říkají cokoli se slovem „šmoula“, aniž by bylo přesně jasné, co tím myslí, například: „Jdeme šmoulovat ke Šmoulí řece.“ Přesto si navzájem velmi dobře rozumějí.

Šmoulové si staví domky v houbě nebo z kamene. Člověk nemůže najít šmoulí vesnici, pokud ho tam sám nedovede nějaký šmoula.

Zajímavost: Hudby inspirované šmouly vzniklo mnoho, mj. skládal ji i Lou Fanánek Hagen., , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook