Aplikace Sony Xperia Z II.

Dnešním článkem naváži na výběr aplikací z předchozího článku.

Smart Connect

S aplikací Smart Connect odpadne rutinní nastavování a spouštění aplikací. Podstatně zjednodušuje život a úzce spolupracuje se Sony příslušenstvím. Podobně jako jiné (placené) aplikace nabízí volbu módů pro několik situací a úpravu pravidel použití. Příkladem budiž má fáze před spánkem. Zapojím telefon do nabíječky, pokud je mezi 22-7 hodinou spustí se budík v němž nastavím hodinu vstávání a utiší se zvuky. Jednoduché a samostatné. Vždycky jsem takovou službu chtěl používat, pouze nerad hledám vhodnou aplikaci a nebo platím za něco, co si předem nevyzkouším. Tady jsem uvítal předinstalovaný Smart Connect už ve své Xperia Z. Využít se dají i NFC štítky, které bohužel nejsou v balení u smartphonu. Pouhým přiložením se spustí naplánované kroky.

Stáhni si aplikaci Smart Connect na Google Play

Stáhni si aplikaci Smart Connect na Google Play

Sony Car a Wisepilot for Xperia

Psal jsem tu již o bezpečnosti za volantem. Není čas orientovat se v bohaté nabídce a malém písmu, na to je tu upravená obrazovka Sony Car. Velké ikony, telefonní seznam ovladatelný i letmými pohledy a rychlý přístup ke Google navigaci. Nejedná se o přebornou myšlenku, důraz se klade na snadné ovládání a dostupnost ihned po koupi telefonu.

Pokud z jakéhokoli důvodu Vám nevyhovují Google mapy je připravena k použití aplikace Wisepilot for Xperia. Podklady dodává NAVTEQ, funkčně se podobá navigaci od Google. Po vypršení trial verze budete muset zaplatit.

Stáhni si aplikaci Wisepilot na Google Play

Stáhni si aplikaci Wisepilot na Google Play

Socialife a Poznámky

Do třetice uvedu dvě zdánlivě nesouvisející aplikace. Ze všech ještě nezmíněných mě zaujaly nejvíce. Socialife sjednocuje sociální sítě a RSS čtečku v jednom výpisu. Zapomeneme tak otevírat pro každou novinku speciální aplikaci. Neumí všechny drobnosti oficiálních zdrojů, ale poslouží dobře. Poznámky využiji při psaní nákupního seznamu. Do Evernote ho ukládat nehodlám a díky widgetu se k němu rychle dostanu. Jak vidíte na přiložených obrázcích, Poznámky se zalíbí zejména kvůli designu. Alespoň pokud jste přišli na chuť celému ekosystému Sony. Zobrazuje zápisky jako stip listy, umožní psaní přes klávesnici nebo ruční kresby. Jako všechny dnes zmíněné aplikace jsou i Poznámky jednoduché, neinovativní ale stále po ruce.

Stáhni si aplikaci Socialife na Google Play

Stáhni si aplikaci Socialife na Google Play

Sedmý týden s Xperií Z
Své schopnosti ukáže Xperia Z i u jiných aplikací zejména her. Nejraději upouštím svou řidičskou fantazii u Real Racing 3 (stahuj). Plynulé závodní okamžiky na světových okruzích. Většinu z nich znám už nazpaměť. Oblibu v seriálu Walking Dead si rozšiřuji zombíky ve hře Dead Trigger (stahuj). Obě nejsou nové, ale stojí za vyzkoušení, jelikož Sony Xperia Z je pro náročné hry stavěná.


, , , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook