Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Náročné testy odolnosti pro královnu Sony Xperia Z

Na bílé královně se mi líbí, že bychom ji odolnost neodhalovali. Elegantní kabát se ničím nepodobá obrněným modelům jiných výrobců. Z tohoto důvodu nevydrží těžkotonážní přejetí tankem na které není stavěná. Přijměte přívlastek s rezervou. Sony Xperia Z budu s sebou nosit v kapse saka, v tomto okamžiku se nemusím bát, že mi zmokne na dešti, umře po pádu do sněhu nebo bahna. Navíc po příchodu domů ji budu moci opláchnout, spadne-li mi při vaření do mouky nebo při hraní si s dětmi nebude k nalezení v hromadě písku.

Prospekty hovoří o odolnosti zařízení proti vniknutí cizího tělesa či vniknutí kapalin stupně IP 57. Číslice 5 za sebou schovává částečnou ochranu proti prachu, 7 hovoří o ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metr. Sám těmto podmínkám věřím už od modelu Sony Xperia Go, neměl jsem tedy nutkání ihned v prvních hodinách testování Xperia Z topit. Využil jsem však při vaření sypké mouky a zaskočil pro fotoaparát. Z jemných částic můžete mít větší obavy než z proudu vody. Strach není potřeba.

Sony Xperia Z odolná vůči prachu

Náročnější testy vyzkoušeli ostatní. Redakce Mobilmánia ve spolupráci s operátorem Vodafone ponořili Xperia Z do osmi metrové hloubky. Hodnotí smartphone slovy: „Sony Xperia Z je opravdu třída.“

Asijci jdou ještě dále a vaří mobilní polévku. Naše sekyrková jim nezachutnala. Raději vyzkouší, zda Sony nezapomnělo na vysokou teplotní odolnost.

Miluji čokoládu, jednu tabulku si koupím každý týden. Polít svůj hlavní telekomunikační prostředek sladkou pochoutkou mě ještě nenapadlo. Mobil je k zakousnutí.

Poslední video, které sem vložím, zobrazuje pavučiny na skleněných částech telefonu. Silné nárazy na betonovou zem nevydrží už žádný přístroj bez škrábance. Z dojmů odhaduji, že jemnější dopady by zachovaly funkčnost displeje. Ovládání by bylo obtížnější, ale na zobrazení by se mnoho nezměnilo.

Z výše uvedených testů nemám informace, jak se Xperia Z chovala hodiny, dny poté. Mnozí uživatelé pochybují o životnosti. Měsíce testování stačili k získání zkušeností, že kdejaká vodní lázeň nezkazí jedinou funkci. První 2 hodiny od osušení utopené Xperia Z je znát slabší zvuk z reproduktoru, který následně vyschne a odezní. Díky fóliím na displeji a zádech nezpůsobí jemný prach miniškrábance. Na mém kousku se objevilo vlásencové poškrábání na zádech z nošení smartphonu v kapse. Jiné neduhy nemá.

Osmý týden s Xperií Z
Systém Android se díky zálohování chová k zákazníkům nejslušnější to lze. Po obnovení nabídne předchozí instalované aplikace, z microSD karty natáhne uložené fotky a Google cloud doplní kontakty, kalendář a další služby. Starost o jednoduchý přechod má také samo Sony. Program Sony Companion umožní transfer ze starého iPhone po nákupu Xperia Z nebo se postará o souborový manažer, mediální soubory, kontakty a kalendář. Záleží na každém, komu dá volnou ruku nad svými osobními údaji., , , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.