Dojmy a zkušenosti po testování Sony Xperia Z [video]

Po třech měsících zkušeností mám stále velmi pozitivní dojmy z královny Sony Xperia Z. Reálně bych si ji uměl představit jako vlastní telefon a dnes vím, že toho hodně vydrží. S aktualizací přišla vylepšení, která dokonalost povznáší na novou úroveň. Doporučuji ji všem, kdo má v oblibě ostré hranaté tvary a úpravu systému Android od Sony .

Následující fotografie popisují lehké známky používání po deseti týdnech. Důležité je se chovat ke všem zařízením s úctou a citlivě. Ovšem tento model je důkaz, že elegance ani po čase Sony Xperia Z nemizí.

Desátý týden s Xperií Z
Dlouhodobé testování ukáže problémy, které za jeden týden nezjistíte. Zákazníci poté mají jiné pocity ze smartphonů než novináři s jejich zápůjčkami. Jsem proto rád, že jsem mohl tuto zkušenost podstoupit. A svědomitě můžu říci, že Sony Xperia Z je výborným pomocníkem ve všech chvílích a nikdy mě nepotopila. Výdrž baterie mohla klesnout na minimální hodnotu už po 3/4 dne, ale v některých situacích se držela až do druhého dne. Ze všeho nejvíce si cením stále stejné svižnosti a odezvě systému. Pořádný Android nepadá.


, , , , , , ,

 1. Jakub Komenda 5.6.2013 v 11:35 # Odpovědět

  XPerii Z sem měl tu čest, si díky Jakubovi „osahat“ hned po vybalení z krabice a udělala na mě dobrý dojem.

  Kvalitní a lehké tělo, nevrzající konstrukce, povedený design telefonu, který ještě podtrhuje trochu etravagantní (v porovnání se zbytkem těla XPerie) tlačítko pro zamykání. Ostřejší hrany při držení mi nijak extra nevadily, jsou sražené, a telefon rychle a dobře padne do ruky.
  Systém jako takový asi hodnotit nemohu, na to jsem ho nepoužíval moc dlouho, ale první dojmy byly pozitivní.. Svižný, elegantní a nepřeplácaný. Hezká práce od Sony.
  Co mě trochu zklamalo byl displej, kde bych čekal od „vlajkové lodi“ trochu více, ale šlo jen o podání barev, protože rozlišení a s ním související hustota pixelů je prostě skvělá. Sem zvyklý na Super Amoled displej mého Nexusu a po něm to prostě bylo něco jiného. Což však může být do jisté míry spíše subjektivní.
  Druhá a poslední věc, které mi pod nos nešla bylo, že záda XPerie byly okamžitě upatlané od otisků prstů. Sice to na bílé verzi bylo vidět jen z určitého úhlu, ale jakmile si toho všimnete, zarazí vás to.

  Jinak mohu telefon doporučit. Telefon Vás celkově rozhodně nezklame a ve společnosti Vám ostudu neudělá…

 2. Ben 5.6.2014 v 17:30 # Odpovědět

  Já už jsem radši zahodil Sony Xperia Pro a zůstávám věrný Huawei.

Napsat komentář

Connect with Facebook