Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Hraje si s námi inteligence Samsungu Galaxy S4

Zaujala mě reklamní kampaň na nový vrchol společnosti Samsung. Více než samotný smartphone v mém pohledu se vyjímaly inteligentní funkce, jenž marketing propaguje jako inspirované lidských chováním. Tu a tam jsem začal pochybovat. Už Galaxy S3 jsem se raději vyhýbal, ani o jeho nástupce jsem nechtěl zavadit. Když pak přišla nabídka na týden zjistit, kde je pravda při používání vychytávek inteligentního telefonu, využil jsem ji.

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

Samotné vajíčkové tělo padne dobře do ruky. O mě je známé, že upřednostňuji ostré hrany, ale oblým tvarům není příliš co vytknout. Bílá barva mě znovu přesvědčila, že je velmi elegantní, přestože o tom rozhoduje i použití materiálu. Z čistě subjektivního důvodu, bych si Galaxy S4 nevybral. Vzhled zařízení rozhoduje v první fázi, ale nemálo lidí zajímá také prostředí uvnitř – proslulá Touchwiz nadstavba. Nádherný SuperAmoled displej ještě lépe zobrazí na mě příliš zářivé barvy. Uvědomil jsem si, že o pocitu hodně rozhoduje vybraná tapeta a nastavení. Nastavení, co dokáže změnit názor na vlajkovou loď mávnutí proutku. Ještě se o tom zmíním. Vše totiž lze upravit i barvitost ikonek. Co s barvami souvisí je fotoaparát. Kromě hravých doplňků, které nabízí, fotí sám o sobě velmi dobře. Ostrost a reálné pojetí scény se mi hodilo do karet. Nevím, jak si stojí Samsung Galaxy S4 v porovnání fotoaparátů jiných značek, ale osobně jsem v poslední době lepší k dispozici neměl. O to více, když si vyhrajete s fotkou se zvukem, double shotem (vzájemné focení přední i zadní kamery) nebo funkční odmazávání nepotřebných objektů ze záběru. Tady se to vývojářům povedlo.

Zmínil jsem, že o smartphone samotný mi tolik nešlo. Byl jsem hodně nedůvěřivý k inteligentním bonusům, jimiž se chlubí. Přijdou mi dlouhodobě neužitečné a nevěřil jsem ani v jejich plnou funkčnost. Rozdělil bych je na dva tábory – chytrá gesta a inteligentní displej. Neustále nás sledují senzory a zabrání vypnutí obrazovky pokud se na ní díváme. Chytré. Zapauzuje spuštěné video. Zbytečné. Podle směru pohledu očí roluje stránka nahoru či dolů. Nepoužitelné. Teď se na to podívejme blíže. Už samotné vypínání displeje šetří baterii, proto je vítán každý podobný krok, který třeba pomocí gyroskopu vytočí číslo pokud přiblížíte telefon k uchu a ztmaví nepoužívanou plochu. Jenže já nepotřebuji prodlužovat dobu, kterou sleduji díl seriálu na přenosném zařízení jen díky tomu, že na chvíli odhlédnu a chci poslouchat pouze zvuk nezajímavé scény. Naštěstí je zde vyžadované úplné otočení očí mimo. Stále je to však lépe odladěné, než-li rolování podle pohledů. Z testování vím, že není možné přečíst, co se na displeji píše, jelikož pro poznání jsme byl nucen valit bulvy až příliš nahoru nebo dolů mimo viditelnou zónu obrazovky. Naštěstí, zde se dostávám k důležitosti nastavení, je možné si všechno upravit a nastavit. Při zakoupení jsou některé ze zbytečných bonusů povypínány, např. pauzování videa. Když si zkontrolujete, co momentálně Galaxy S4 umožňuje za inteligenci, využijete třeba také gesta. Pohyby a ovládání bez dotyků na displej. Mě toto tolik nelákalo. Problém může nastat, že nadstavba Touchwiz rozděluje nastavení na více obrazovek a subjektivně znepřehledňuje systém. Chytrý telefon je ovšem pro chytré lidi. Takže je na rozhodnutí každého, jestli marketingovým řečím uvěří a raději předem nevyzkouší, co mu bude vyhovovat. Mě nepřesvědčili až na chválený fotoaparát.

Foto: zdroj Samsung.com, , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.