2008 slov

Zatímco někdo bilanční článek zkouší napsat poprvé, zde už je to malou tradicí. Letos potřetí, zjištěno z dochovaných replik článků starého fremy’s blogu. Zkoušel jsem to různě. Vypsat 5 milníků mého života nebo klasicky se zamyslet nad uplynulými dny. Letošní námět 2008 slov by byl však sebevražedný, titulek zůstavává ale obsah zkracuji. Vraťme se do ledna 2008.

Rok maturity

Příprava neveliká. Jak už je mým zvykem, vše dělat na poslední chvíli, tak nad učebnicemi a skripty jsem strávil poslední dny svatého týdne. Pomohla z většiny nekonečná snaha profesorů do nás natlačit hromadu alespoň základních vědomostí po celý poslední rok středoškolského studia. No, ale pak nám to dali. Sice s odřenýma ušima, ale kdo by se s námi ještě trápil, že? Maturita však není jen učení. Příjemné okamžiky přicházejí nečekaně. Tedy ples byl plánovaný a dlouho. S přípravou jsme zas čekali na poslední chvíli, ale povedl se. Děkuji všem, kteří přišli i svým spolužákům. Avízovanou ukázku z divadla jsem doposud neudělal, ale ihned po dopsání článku se do toho pustím 😉

Vysoká

Dostal jsem se. To už není problém, přeci vzali mě bez přijímaček (na ZČU FEL Plzeň). Ale nebyl to ten důvod, proč jsem se vydal do Plzně. Praha je pro mě moc hektická, škola se mi nelíbila tolik jako západočeská felka a pak tedy i ten bezproblémový nástup. V tuto chvíli jsem sice 1. semestr dochodil, ale ještě nesplnil. Chybí mi si obstarat zápočty z ME1, FYFE1, AEL3 a ZMI. Teprve pak přijdou na řadu zkoušky. Já to nevzdám, tak mi držte palce. Život vysokoškoláka snad potrvá ještě nejméně 2,5 roku. A to už ze mě bude Bc.

Kulturní chvilky

Těchto krásných okamžiků jsem měl letos mnohem více než dříve. Novoroční premiéru roku nadcházejícího Václava jsem viděl 28. února. Od té chvíle se již těšil na chomutovské festivaly, bohužel Kamenčáku jsem se nezúčastnil. Oslavil jsem „narozeniny“ svého města, a pak i ty své. Hledal v projektu České televize hvězdu svého srdce a zažil neuvěřitelné, vy jste snad někdy viděly Piráty na Kamencovém jezeře? Abych si rozšířil obzory v hudebním poli, požádal jsem vás o seznam vašich oblíbených interpretů. V mnohém jsem se inspiroval, díky. Po nástupu na VŠ už mě nezastavilo nic. Z koncertů to byl MIG 21 (v Kadani i Plzni) a Jan Budař na misi prezentující své nové album. O ten krásný pocit jsem se chtěl také podělit, a tak jsem jednu čtenářku dostal na Daniela Landu. Premiérových filmů z plátna multikina bylo více. Výčet: Madagaskar 2, Eagle Eye, SAW V, Hancock a Wanted. DVD filmů společně se seriály pak nepočítaně. Seriálům také tento rok významně patřil. Objevil jsem hity jako How I Met Your Mother a The Big Bang Theory (btw, oba se objeví příští rok na Primě).

Objevy

Z podzemí jsem obrazně vytáhl některé nové hvězdičky. Kromě zmiňovaných seriálů, které byli objevy spíše pro mne, to byl dnes již známý Jirka Hurych. To on se pořádně pustil do gigantu zvaný ČEZ á es. Díky podařené kopii zahraničního Twitteru, ke kterému jsem se opět vrátil a to kvůli komunitě, fialovému DRBZu jsem vyhrál a také objevil originální krysku Wow-Pen. Asi jste také nevěděli, že naše vlast měla za svou historii 3 vlajky. A v (ne)poslední řadě jsem odhalil i sebe. Spustil snímky z webkamery, které bohužel nejsou často v provozu. Nj, zjistil jsem, že nejsem takový exhibicionista.

Data s devítkou na konci asi nebudou tak hektická, ale určitě dosti krásná. Na vysokoškolská léta lidi rádi vzpomínají., , ,

  1. Šárka 29.12.2008 v 09:54 # Odpovědět

    Vypadá to na úspěšný rok. Tak Ti jen přeji, aby ten příští byl jen pokračováním toho letošního, nebo ještě lepší.

Napsat komentář

Connect with Facebook