Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

3×3 MOZAIKA zdrojů informací, ze kterých nejde hlava kolem

Nový týden, po práci nebo volném dni, jsme lační po nových informacích. Rychlá doba mi dovoluje třídit zdroje odkud se na mě valí desítky titulků. Chci vnímat a odebírat osobnostně přínosné zprávy a někdy trochu říznuté s nadhledem. Zejména pro sdílení vybraných titulů jsem sepsal tento článek, abyste se mohli inspirovat a na poslední místo mozaiky dosadit vámi oblíbený zdroj informací.
Co doplníš na místo otazníku? Puzzle 3×3 skládám z rozhlasových debat, talkshow všeho druhu a video příspěvků přinášející mi rychlý přehled nových událostí.

Zdroje informací mých dnů

Pokusím se před vámi obhájit svůj výběr.

@online
Týdeník, jenž mapuje zpravodajskou formou internetový svět a vnímání reálného světa online uživateli si mě získal prvním vydáním. Krátkým půlhodinovým střihem doplním vždy v sobotu dění za uplynulých sedm dní. S Klikem týdne na konec.
Každou sobotu na ČT24 ve 12:32, @online

Jasná řeč Josefa Chuchmy
Dikce, kulturní přehled a osobitost Josefa Chuchmy, kterého jsme do té doby neznal, vytvořila skvělé prostředí pro zajímavé dialogy na různorodá témata. Ne každé vydání Jasné řeči je mi blízké, ne každé sleduji. Výběr témat je však na mém rozhodnutí a příkladem může být rozbor výstavy Tima Burtona v Praze, který mi před její návštěvou dodal doporučení, jakým směrem nejlépe vystavené objekty vnímat.
Každé pondělí večer na ČT art, Jasná řeč Josefa Chuchmy

Snack 919
Každý krok Janka Rubeše má dopad na někoho z této planety. Už jeho první objevy na Stream.cz mi přišly zajímavé a není třeba si nechat ujít pořad Snack s ním a Tomášem Novotným. Zvláště když není tolik dobrých rozhlasových pořadů.
Každou středu 17:00-17:30 na Radio 1, Mixcloud archiv

HNTech news
Labužník technologických novinek si nemůže nechat ujít srozumitelný přehled. Událostí a produktů je každý den tolik, že je těžké je zachytit. V součtu je agregátorů zpráv asi stejně jako seznamu novinek. Já si však po Týdnech Živě, Týdnech Mobilně vybral HNTech news Oty Schöna nově doplněný Gabrielou Marešovou. Přiznám se, články často nečtu, stačí mi videa.
Hospodářské noviny, HN Tech

Show Jana Krause
Stálice na televizní obrazovce, Jan Kraus. Sarkasmus a originalita je mu vlastní, proto ho každý pátek sledují statisíce lidí. Pro sebe jsem si v show našel ještě jeden moment. Pohled s nadhledem na zejména politické události, jenž by mě příliš v týdnu nezajímaly.
Každý pátek po 22 hodině na Prima Family, Show Jana Krause

DVTV
Nová televize s moderátory zvučných jmen, ale na České televizi jsem je příliš nevyhledával. Už proto mi bylo líto, že pana Veselovského jsem nejdříve začal, poté přestal a nyní opět začal sledovat na twitteru. Uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Na Drtinová Veselovský TV vyhledávám spíše nepolitická témata a lákavá jména. Opět předvýběr, přesto mi přijde denní nášup nových minut reportáží a rozhovorů do mozaiky zpráv příliš. Bez selekce by to nešlo, DVTV by letěla hned pryč ze seznamu.
Redakce Aktuálně.cz, DVTV.cz

Forbes Česko
Jediné tištěné médium, které umím a chci číst. První časopis, jenž jsem si v prosinci předplatil a výhodou z mé strany bylo doplnění tištěného vydání elektronickou podobou. Mám Forbes vždy po ruce. Znovu se přiznám k neřesti, dobrých textů je na sto stránkách tolik, že nestíhám číst měsíc po měsíci pravidelně. Já to doženu, číst nepřestanu.
Měsíčník Forbes Česko

Keep Calm Rádio Bomba
Oblíbená studentská relace Keep Calm přihřívá polívčičku do vlastních řad. Je tu obsazena zejména z toho důvodu, aby se nezapomnělo na archivní vydání našeho pořadu s Lukášem Frýdkem. Zda-li je informačně nabitý, rozhodnete sami. Vtipné komentování událostí kolem nás, jak je nám oběma vlastní na plzeňském Rádiu Bomba.
V pondělí 18:00-20:00 radiobomba.zcu.cz, Mixcloud archiv, , , , , , , , ,

  1. HeWeR 20.6.2014 v 10:46 # Odpovědět

    Chybí ti tam Nedělní povídání! 🙂 https://www.youtube.com/playlist?list=PLewDwxqAudOMEPXBgeKff26bLqatIvHZC

    DVTV sleduji také. Pokud ses nedíval na ČT24, o moc si nepřišel. DVTV je mnohem víc uvolněná a celkově příjemnější na „konzumaci“.

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.