Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160

Cenově lákavý Huawei Ascend G6 mi spadl do rukou

Čínská invaze pokračuje novými modely Huawei Ascend G6 LTE a Huawei Ascend P7. Ukázat nám evropanům, jak lze tvořit trh smartphonů levněji než to dělají světové firmy. Jenže jsem si vždy říkal, že nekde musí ušetřit a nebude to pouze na ceně za značku. Jsem rád, že jsem si konečně mohl udělat názor  na oba nové modely Huawei. Nejprve zhodnotím levnější z dvojice Ascend G6 ve verzi se 4G sítěmi.

Huawei Ascend G6 LTE

Hned po odevzdání zápůjčky mi volal Jarda Jágr. Slyšel jsem, že jeho agentské ego rozdává úkoly soutěžícím. Celá hra souvisí s fenoménem selfie, fotkami a životními cíli každého z nás. Podívej se na agentskou soutěž, ať víš více. Můžeš vyhrát oba nové telefony.

První dojmy

V ruce díky své lehké váze téměř není cítit. Do dlaně mi padl stejně dobře jako jiné tenké smartphony. Zvyk kompaktních těl mi dal pomalu zabrat najít šuplíček pro SIM kartu až došlo na běžné vyjmutí zadního krytu. Ve srovnání cenovky kolem 6000 Kč, což jsem si jediné pamatoval, a výbavy modelu si dokázal Huawei mnohé obhájit. Trošku nesvůj jsem byl z plastového pocitu po hmatu na každý kout telefonu. Opět návyk z high-end řad ostatních značek. Další z nelibostí padla na Emotion UI aspoň část designových prvků. Jak mi nesedlo prostředí, oblíbil jsem si tělo smartphonu.

Líbí/nelíbí?

Displej s IPS technologií a qHD rozlišením (960×540 pixelů) při své velikosti 4,5″ nezářil ostrostí, ale překvapil čitelností na slunci. Okamžitě jsem tuto schopnost přidal mezi výhody.

Začínám podezírat všechny výrobce mobilních smartphonů, že výdrž je čistě subjektivní záležitost. V posledních letech jsem se nedostal do pouště, takže mi jednodenní výdrž s běžným aktivním užitím přijde normální. Avšak s žádným telefonem posledních měsíců jsem se nedostal pod jednodenní výdrž. Exaktně nemám ověřeno, zda by mě Ascend G6 nenechal na holičkách uprostřed dálnice v zácpě. Nepodezíral bych ho však z takové drzosti.

Emotion UI bíláNezuřil jsem s pěnou u pusy, ale radost mi nedělalo umístění tlačítek hlasitosti. Jednoznačně nepadla na místo palce při držení. Každému sedne jinak. A stejně subjektivní bude prostředí Emotion UI, kterým je Huawei vybaven. Optimalizovat se dá mnoha vzhledy nebo dokonce jednoduchým zobrazením ve stylu Windows Phone dlaždic. To je praktické. Nedokáži vůbec pochopit, proč světlé téma je prosazováno primárně, když s ním neumí pracovat například aplikace Google Play Music. V notifikační liště jsem téměř neviděl ovládací tlačítka hudby (bílé na bílém). Zda je to chyba Emotion UI nebo aplikace jsem nezjistil.

ZÁVĚREM: Jestli hlídáš cenovky výrobků jako většina, pak není Ascend G6 v LTE verzi špatná volba. Pár nedostatků přehlédneš nebo ti vůbec vadit nebudou. Ale sám si tento model vzal všechno důležitého od vyššího bratra s označením P7, který přijde na řadu v testu příště.

Foto: Huawei, , ,

Není tu žádná odpověď. Buď první!

Napsat komentář

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.