Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Srpen, 2006

Klíčovou dírkou

#archivní článek byl nalezen na starém fremy’s blogu

Karle!

Všechno nejlepší Karle. Abych to objasnil pro nezasvěcené. Můj kamarád Karel slavil o víkendu své narozeniny. A chtěl jsem mu popřát.

Aby to nebylo málo tak tu mám ještě jednoho Karla. Jistě ho znáte všichni. Jedná se o Karla IV., který každoročně na počátku září přijíždí do královského města Kadaň. Tak tomu bylo i letos (již po čtrnácté) a tak se celé náměstí zaplnilo lidmi z okolí a všichni měli jediný cíl: pozdravit svého krále. Tuto roli už tradičně zastupuje herec Jan Milota. Vždy sklízí velký potlesk za svůj přesvědčivý výkon. Pokud jste ještě nikdy císaře neviděli, zvu Vás na příští jubilejní 15. ročník do Kadaně na Císařský den. Viva Karel

#archivní článek byl nalezen na starém fremy’s blogu

Saturn, Uran a Neptun.

Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Pluto, které donedávna uzavíralo výčet planet naší sluneční soustavy, mezi ně už nepatří. Ve čtvrtek 24. srpna 2006 se v Praze na tomto uspořádání shodla Mezinárodní astronomická unie. Jedním z bodů jednání byla změna definice planety. Tím byla nyní již trpasličí planeta vyřazena ze seznamu.

Jedna z možností byla i připsání 3 nových těles do seznamu planet. Byli by jimi Ceres, Charon a Xena. Pluto by si tak zachovalo status planety. Jenže se tak nestalo.

Read More…

Seznam ovládly barvy

Jak dnes napsal Ivo Lukačovič: ”Seznam umožňuje volbu vzhledu”. Na jaře vykoukla na svět nová homepage první vyhledávače v Česku už tehdy vznikl nápad skinovatelnosti (neobratný termín, prostě změna CSS stylu). Seznam tedy vyhlásil soutěž a dnes představil 17 různých vzhledů.

Karel Hejkal - vzhled Seznam.cz

Mě nejvíce zaujal ten od Karla Hejkala. Jeho osobitého stylu jsem si všiml už dříve. A proto jsem ho zvolil za svého favorita. A jaký se líbí vám? Kdo si odnese hlavní cenu v podobě 100 tisíc Kč.

Všude dobře, doma…

…stejně.Po měsíčním lenošení a relaxaci se vracím do starého stereotypu. Ale musím říct, že jsem si to pořádně užil. Super parta na mém oblíbeném táboře a pak dovolená s rodiči. Ta sice nebyla tak úžasná, ale díky za ní.

Ty prachy bych za to rozhodně nedal…
Možná jste si všimli, že na počátku týdne odstartovala neočekávaná soutěž o 2 lístky na festival LOVE PLANET. Celou soutěž pořádal známý blogger Laco. Lupeny mohl získat ten, kdo napsal nejoriginálnější důvod, proč bych ty dva lupeny v ceně bezmála 1.800 Kě měl poslat právě jemu.

Vítězem se stal Víťa Řezníček se svou odpovědí: “Chci naposled vidět krásy a památky JARu a seznámit se s místními Ministry. A až se z toho krásného snu probudím, řeknu: I Love this Planet!” Tímto mu gratuluji a přináším vám první bezprostřední reakci po fesťáku. “Rock stage bylo dost daleko od pop stage, takže jsme se nachodili.”

Zpět v klidnějším tempu
Mé články podle mého názoru byly povětšinou aktuální spíše informativní zprávy. V jedné z minulých anket jste označili můj blog nečitelným. Své názory mi pište do komentářů Jsem velice rád za každý. A tak jsem se rozhodl, změnit tempo psaní. Uvidíme. čas ukáže.