Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Září, 2007

IT Crowd končí + video

Svět programatorů a dalších jedinců točící se kolem dvou písmen IT je obyčejným lidem natolik vzdálený, že si ho ani neumí představit. IT neboli informační technologie, čili vše ko­lem počítačů, bylo námětem pro seriál stanice Channel 4. Anglický sitcom IT Crowd běží na televizních obrazovkách už od února 2006. Fanoušci a lidé pohybující se okolo počítačů si ho oblíbili natolik, že např. věta „Hello IT, have you tried to turn it off and on again?“ se rozšířila rychlostí počítačového viru.

Roy, Moss, Jen a gothic Richmond jsou partička k nezaplacení. Pracují spolu v suterénu vysokopodlažní budovy a zažívají všední situace. Humor „ajťáků“ možná někoho nepoba­ví, ačkoli seriál si oblíbí jistě i počítačový negramot. Herecké výkony nejsou filmuschopné, ale pro odreagování velice postačující. Máme za sebou dvě řady po šesti dílech. Ny­ní si musíme počkat na pokračování. Věříme, že se dočkáme a dlouhou chvíli si můžeme zkrátit nějakým jiným seriálem. A to se dostávám do bludného kruhu. Pauzu mezi 3. a 4. série Lost jsem si chtěl vyplnit IT Crowdem, a nyní abych zas něco hledal. Co mi můžete doporučit?

Známá scéna z IT Crowd.

Google slaví deváté

Společnost Google dnes oznámila, že jmenovala viceprezidenta pro vývoj pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. Stal se jím Nelson Mattos. Počet zaměstnanců chce firma zvýšit asi o třetinu. Google chce v Evropě vytvořit stejně velký tým lidí pro výzkum a vývoj, jaký má ve Spojených státech. Do firmy také nedávno nastoupila Kateřina Holcmanová, která bude mít na starosti marketing české pobočky.

Google slaví 9. narozeniny

Google slaví 9. narozeniny

Dnešním dnem je nejoblíbenější internetový vyhledávač na scéně již devátým rokem. Za tu dodu spustila mnoho doplňkových služeb, které uživatelé rádi vyhledávají. Mezi nejpouží­vanější patří AdSense, Analytics, Blogger, Docs, Gmail. V loňském roce Google koupil server Youtube za 1,65 miliardy USD. Uvažuje se o konkurentovi appleovskému iPhonu v podobě Googlephonu. A po třech letech se připravuje redesign freemailu Gmail, snad bude tak povedený jako theme služby Docs. Společnost si vede více než dobře a já jipřeju mnoho dalších úspěchů.

2v1: Nervozita stoupá, Bez instruktora ani ránu

Před: Nervozita stoupá

Už jsou to více jak dva měsíce. Konečně jsem se dočkal. Myslím si, že jsem více méně nic nezapomněl. A v čem jsem si jist nebyl, to jsem si zopakoval. Čtení knížek odpadlo, a tak ani strach nemám. Na podruhé to prostě vyjít musí! Nejsem přeci takový „debil“. Pokud mě někdo znáte, či v Chomutově žijete, dejte si zítra kolem 11 hodiny pozor. Pofrčím si to po městě, ať už to mám za sebou. Rád bych slyšel slova jako: „Hotovo, pane Vaněk.“ nebo „Nebylo to tak těžké, že?“ Sám si věřím, a tak i vy mi držte palce. Vždyť ten seriál co jsem tu rozjel, běží už celý půlrok. Tak zítra.

Read More…

Moje Vaše slovo

Světem letí mnoho reality-show. Všude slýcháme slova Moje, Vaše. Už jsem se tu svěřoval, že nápadů na články mám dost a dnes vám představím další.

**První druhý nebo třetí?**

V následujících větách vás seznámím s hlavním tématem tří článků, mezi kterými si vy sami vyberete ten, který by jste si tu nejraději přečetli. Anketu naleznete vpravo. Bez čtenářů by nebyl blog blogem, a proto i Blá­bolník Chomutováka vás nechá rozhodovat o tom, co se tu objeví. Hlasovaní bude ukončeno 16. 9. 2007 ve večerních hodinách.

#zbytek článku se nedochoval