Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Březen, 2008

Andělé v noci

Bleskovka vás seznámí ­ s nominacemi a novými držiteli Žánrových cen Anděl 2007. V sobotní ­ Noci s Andělem vysí­lané na ČT2 v pří­mém přenosu putovaly sošky do rukou nových majitelů symbolicky právě od vítězů loňského roční­ku.

Read More…

Mikroblog DRBZ.cz

Tento článek je sepsán z vlastní iniciativy, není sponzorován majiteli webu ani jinými osobami.
Jako spokojený uživatel, bych rád mikroblog doporučil ostatním.
Svůj blog si již dnes píše skoro každý. Dřívější výsada internetových králů a zasvědcených lidí se nyní zastínila žvásty puberťáků plných emo článků a youtube videí. Svůj první článek, už od začátku s cílem psát kvalitně, jsem napsal před 3 lety. Tehdy mě ani nenapadlo komentovat svůj život jen krátkými texty. Nyní však vesele můžu sdělit celému světu v jedné větě svůj pohled na svět během sekundy. Server DRBZ.cz není v tomto směru ojedinělí. Rok 2006 byl v tomto směru přelomový, nejznámější mikroblog v zahraničí Twitter zahájil svou činnost. Brzy na to se internet zahltil dalšími podobnými službami (Jaiku, Teidu a další).
Mikroblogování se stalo novým fenoménem. Kdo dnes nepíše své krátké texty jako by nebyl.

Read More…

Prodám Nokia 6300

Mnohokrát jsem mezi hledanými frázemi z vyhledávačů, z skrz které dorazilo na Blábolník Chomutováka mnoho z vás, zahlédl slova Koupím Nokia 6300. Dnes chci všem těmto lidem vyhovět. Kolik byste byli ochotni dát za mobilního miláčka známého blogera z Chomutova?

Důvodem k výměně není nedostatek financí, ale nově představená nástupkyně. Nokia 6300i je královna v oblasti levných „hloupých“ telefonů. Novinka své starší kolegyně je obohacena o WiFi (802.11 b/g). Stala se tak historicky prvním telefonem Series 40, které plnohodnotné  WiFi má. Můžete tak posílat maily, surfovat a telefonovat přes VoIP. Pohonným motorem bude nová verze Series 40‚ (konkrétně 5th Edition s Feature Packem 1), díky tomu zkousne až 4GB microSDHC karty. Omezeni nebudete ani bez externí paměti‚ ta vnitřní byla nafouknuta na povedených 30MB. V balení se ocitla stolní nabíječka a microSD karta 512MB. Pokud Vás tato bleskovka zaujala připravte si peněženku. Novinka na pultech obchodů byla olepena cenovkou 175 Euro (tedy necelých 5000 Kč).

Vysvětlení na konec. Prodej nepostradatelného přítele se nekoná. Záměrem byl pouze zajímavý titulek.

Však ty víš

A nebo ne? Tak abys něco nepropásl, věrný čtenáři. V období maturity není příliš času, přesto chystám…

… dopsat připravovan a rozepsané články, mj. pohled na svět okem modelky, mikroblogy hýbou internetem, sestřih z maturitního plesu a útok Terezy Voříškové na plátna kin a obrazovky televize.

… rozjet nový seriál. Ten avízovaný o maturitě a vysoké škole, tedy o mě, by nebyl asi zajímavý a moc se mi do něj nechce. Raději inovuji nápad zkritizovat nové seriály všech žánrů a porovnat jej se starými peckami. Těšit se tak můžete na můj pohled na Prison Break, Knight Rider a nepříliš známé How I Met Your Mother a Big Bang Theory.

… už delší dobu chystám redesign webu. Nebude! Alespoň ne do prázdnin. Mám moc řečí a výsledek žádný. Budu se muset zlepšit 😉

… udělat maturitu. Úspěšně! A tak držte palce, čeká mě to už od 5. května.

Easter Egg

Velikonoční ­vajíčko (Easter Egg) si dnes vykoledoval každý pořádný mužský. Avšak článek toto sousloví­ vyloží­ jinak. Wikipedie o Easter egg píše­: Je to skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce nebo vlastnost počítačového programu, DVD nebo CD. Většinou se jedná pouze o neškodné hlášky a vtí­pky, grafické symboly, animace, titulky se jmény tvůrců apod. Ty nejzají­mavější­ jsem pro vás vyhledal.

Read More…