Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Duben, 2008

Po hlavě k maturitě + báseň

Už oficiálně. Tedy věc se má tak.

Dnes proběhla klasifikační porada tříd A4, S4 na SPŠ Chomutov. Tímto celkem obyčejným dnem pro nás skončil 4. ročník na střední škole a čeká nás už jen maturita. S velkým poděkováním všem kantorům, všichni mí spolužáci z třídy A4 ročník úspěšně dokončili. Někdy jen o fous, ale přeci. Kdo by se s námi chtěl otravovat ještě další rok, že?

V pondělí se sejdeme v oblecích a nervozní. Na řadu příjde praktická maturitní zkouška. Vybrat si můžete z elektrických měření, automatizace a mikroprocesorové techniky. Tady se nehraje na jistotu. Bude muset stačit los. Přejte nám štěstí. Týden svatých chvilek u skript a zápisků bude jen mostem s cílem k ústní zkoušce. To teprve bude pořádné peklo. Příprava? Neprobíhá, resp. jen vlažně a opatrně. V patnáctiminutovém maratonu ze sebe vychrlíme tu kvantu vědomostí a půjdem domů. Jak krásně to zní. V ještě pohodové náladě, kdy píšu tyto řádky, si můžu dovolit vtipné obraty, vše se však ukáže až v týdnu od pondělí 19.5. Držte palce podruhé.

Read More…

Chomutov v čase cylindrů a šněrovaček

Tradiční slavnosti letos Chomutov vrátili zpět do 19. století. Náměstím se procházeli muži v cylindrech a ženy v dobových šatech. Obyvatelé města zapomněli, alespoň na tento víkend, na své problémy a užívali si volné chvíle se svou rodinou.

Read More…

Mám kradené Windows?

Pak netruchlete. V podstatě se nic nestalo. Microsoft svou kampaní, kterou v České republice spustil právě včera, přitvrdil na hackery a piráty softwarevých licencí. Čísla zde zmiňovat nechci, avšak dle předpokladů je v Čechách 20% ilegálních Windows Vista. A jak to v praxi vypadá? Součástí nově instalovaných záplat je nyní i kontrola nástrojů a technik pro obcházení oficiálních aktivací (Grace Timer, OEM hack a podobně). Pokud nový nástroj přítomnost takové utility zjistí, označí instalaci za neaktivovanou a uživatel má 30 dní na to, aby sjednal nápravu. Ověření pravosti operačního systému si vyzkoušíte zde.

Read More…

Noční můra ČEZ a.s.

ČEZ a.s. noční můra denní běs, na účtech nám prachy míchá plení les.

ČEZ a.s. zpívá písničkář Jirka Hurych. Východočeský zpěvák kapely DRAGON se nyní pustil do monopolu na trhu energetiky. Všemi nenáviděný a jak napsal Jirka také proklínaný. Chytlavé texty a zajímavý hlas jsou tím, co lidi přitahuje. Sám se mi svěřil, že je rád, když mě ta blbina pobavila. To je přesně můj cíl, tvrdí. A protože o něm moc lidí ani neví, já bych byl zase rád, kdyby se dostal alespoň trošku do podvědomí lidí. Song, který kritizuje oranžového giganta, má velkou šanci prorazit mezi Čechy. Z osobního webu Jirky Hurycha můžete zjistit zákulisí tvorby písně. V novinkách se také píše o nabídce čezákům. Přenechám jim to se všemi právy za pár drobných (roční plat jejich generálního). To nemůžou odmítnout ne? Tak to ti držím palce, a ten hlavní manažér by se měl chytnout za hlavu, protože on si musí dnes koupit už čtvrtý mercedes. Vydírání, úplatky jsou to synonyma k hlavnímu dodavateli elektřiny u nás? Kdepak, taková silná slova bych nepoužil, vždyť možná jednou budu jedním z nich. Tak ČEZ a.s.

[audio:http://www.jirkahurych.wz.cz/cez.mp3]

Ahoj všichni

Vítejte ve zpět. Nemůžu to bez vás vydržet, vy jistě také ne. Tento mezičas vyplníme společně pouze nejnutnějšími a nejzajímavějšími příspěvky. Věřím, že toto oceníte. Starší články sem budou postupně vkládány a na nové prostředí si také nezvykejte. Pokud nebudete příliš prostestovat, rád bych si vytvořil vlastní šablonu. Maturita je stále předem mnou, držte palce. A po dnešním dni to vypadá, že se budu nervovat už v květnu. Učitelka mi oznámila, že maturitní písemná slohová práce se jí líbila (až na tu gramatiku) a z opakovacích otázek z literatury, které musíme mít splněny, mi zbývá už jediná. Těchto pár slov pro dnešek stačí, ale nevěšte hlavu. Připravuji článek o modelkách a v brzké době si poslechnete fajnový song, který potěší každého Čecha. Tak zatím, zdarec.