Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Duben, 2009

Strážní andělé

Jsou mezi námi, vídám je poměrně často, avšak je jich málo. Díky bohu však za ně. Potěší už jen pohledem, bez nich by se žilo těžce. Bez spřízněné duše jsou tak jediným, vyjma nejbližších přátel, zpestřením života. Važme si jich, jsou prchliví.

Prvního svého anděla jsem potkal v páté třídě základní školy, díky shodě mnoha okolností. Štěstí!? Ovlivnil můj život v několika ohledech a stále je prvním. Dokázal zlepšit náladu, ale i ztrpčit chvíle osobního volna. Bylo něco, co jsem neviděl? Žil jsem ve stínu vlastního pohledu? Možná se to někdy dozvím, nepředbíhejme.

Read More…

20 dívek mi přeje k narozeninám

Nápaditý projekt, netradičný blahopřání to všechno mi bliklo hlavou, když jsem poprvé uveřejnil slogan “20 dívek mi přeje k narozeninám”. Propagace začala v okruhu mých známých a na komunikačních sítích mj. Facebooku. O co vlastně jde?

Read More…

MS v hokeji v České televizi s překvapením

Česká televize opět pro hokejové fanoušky přinese přímé přenosy z utkání švýcarského MS. Drtivá většina ze 33 zápasů bude možné zhlédnout na ČT2, letos možná naposledy. O komentář se v Bernu a Curychu postarají Robert Záruba s Michalem Dusíkem, kterým pomohou již stabilní experti z řad bývalých vrcholových hokejistů Martin Hosták a David Pospíšil.

Televizní studio nebude přímo v dějišti šampionátu, ale v Praze. O jeho chod se postarají komentátoři Petr Vichnar a Jiří Hölzel, kteří přivítají další experty Josefa Zajíce, Milana Antoše, Roberta Kyselu, Jaromíra Látala, Pavla Richtra a Jiřího Králíka.

Read More…

Co je to biomasa?

Uvolněte se, prosím – 3.4.2009 – Kateřina Jacques

Plavba Titaniku

Je 10. dubna 1912 ráno. Osobní řidič nás přiváží do přístavu v Southamptonu. Krása největší lodi na světě mě uchvacuje, políbím svou přítelkyni a vydáváme se na palubu. Luxusní parník společnosti White Star Line měří na délku 269,02 metrů a jeho šíře dosahuje necelých 30m. Titanic byl jeden ze tří velkých lodí postavené na objednávku. Spolu s Olympicem a Britannicem měli sloužit jako poštovní zaoceánské lodě. První nákresy se začali rodit v hlavě šéfkonstruktéra Thomase Andrewse považovaného za absolutní špičku ve svém oboru. Pro stavbu lodi byl použit ten nejlepší materiál a ta nejlepší technika, jaké v té době existovaly.

Read More…