Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Květen, 2009

Doba se mění – elektronické časopisy

Ručně psané kroniky, městské denní listy a dnes již i měsíční magazíny jsou dá se říci pryč. Stále více lidí se o dění ve světě informuje skrze elektronické zdroje. Redakce časopisů tištěných na papír musí stále častěji přistupovat k .pdf formátům či readerům přímo ve vašem prohlížeči. Jaké noviny a magazíny v takovéto podobě naleznete v sítích internetu se dozvíte dále v článku.

Read More…

Procházka přírodou

Příznivci zdravé procházky si i letos nenechali ujít dálkový pochod Jezerka. Jeho 18. ročník se konal v sobotu 9. května a u pomníku ve Vysoké Peci se sešlo 26 a 1/4 turistů – věrných pochodníků, nadšenců i kolemjdoucích. Stopky se rozběhly v čase 9:14. Ještě před první zatáčkou nás opustila odhodlaná cyklistka věřící, že trasu odjede na svém bicyklu. Walker jí namířil na cíl Lesná, kam pravděpodobně stejně nedorazila. Držíme pěsti, ať jí vyjde alespoň onen cyklomarathon.

Read More…

Start raketoplánu Atlantis ŽIVĚ, mise STS-125

Start raketoplánu Atlantis vesmírného programu Space Shuttle by nebyla až tak zajímavá nebýt rozmanité posádky. Hlavním úkolem letu je pátá a poslední, servisní mise Hubbleova vesmírného dalekohledu, která má vynést HST na jeho novou dráhu a nainstalovat nové baterie, a zajistit mu tak životnost minimálně do roku 2013.

Read More…

Pravda o Burnout Paradise

Počáteční nadšení a zájem o závody upadl, v mém případě to není nijak neobvyklé. Na hry nemám mnoho času, raději ho trávím potulováním se v zákoutích internetu. Avšak ukázka v prostorách české pobočky EA vycházející klasiky známé z konzolí Playstation a Xbox nově i na PC mě plnila dojmem, že toto bude jiné. Nebylo. Prvních pár týdnů jsem úspěšně plnil zadané úkoly, vylepšoval si řidičské oprávnění a brouzdal po rozlehlém městě. Měsíc na to ikonka na ploše chudla  a nakonec skončila v koši. Instalace hry přesto zůstala, a já se tak po několika měsících mohl vrátit do centra Burnout Paradise. Co mě k tomu vedlo?

Read More…

Miluji statusy

Termín status jsem poprvé poznal s registrací na twitteru. Toto slovo bych definoval jako krátký (obvykle esemeskových 160 znaků) popisek aktuální myšlenky. Pryč jsou doby, kdy mnozí z nás informovali své followery o každé návštěvě doktora. Statusy jak na twitteru (a jemu podobným) tak i na facebooku nahrazují chat. Prvotní zpráva k sobě přitahuje reakce a rozvíjí se tak minikonverzace.

Read More…