Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Říjen, 2009

Studentský film

Studentský film je velká kapitola sama o sobě. Obsahuje neotřelý příběh, vtip a často i důvod k zamyšlení, co některým českým i hollywoodským filmům chybí. Mladí autoři mají více nápadů, jenže se jim nedostává prostředků k realizaci. České filmové školy produkují kvalitní absolventy, což dokazují i mnohá ocenění na filmových festivalech. Dnes jsem se podíval na několik snímků a z nich vybral 3, jenž mě nejvíce zaujaly. Zítra by to mohlo být jinak, proto nechci tvrdit, že jsou nejlepší. Posuďte sami.

Read More…

Lie to me – seriál o odhalování lží

Nových seriálů je opravdu mnoho, některé se zalíbí, jiné propadnou do hluboké jámy. Toto však není případ Lie to me. Epizody, v nichž hraje hlavní roli soukromá firma Cala Lightmana zaměřená na odhalování lží především pro FBI, mají jiskru. Každý díl je trochu jiný a herecký výkon Tima Rotha se mnohdy srovnává s oblíbeným doktorem Housem. S čistým svědomím, po 13 dílech první sezóny, můžu říci, že pokud nemáte averzi proti kriminálním seriálům, doporučuji shlédnout pár dílů a námět vás nadchne. Kombinace osobního života hlavních rolí a zápletek z práce mají styl.

Read More…

Rail Marathon Tour 2009

Dostal jsem opravdu šílený nápad. Vlakem cestuji rád. Vždycky jsem mašinky miloval, dokonce v druhé třídě mým tajným snem bylo stát se strojvedoucím (jak jsem si nedávno připomněl v naší třídní kronice). Někdy cesty do školy bývají dlouhé, ale zážitek z jízdy na kolejích je neopakovatelný. Když jsem se poprvé dozvěděl o podzimní akci Českých drah, konkrétně jízdence ČDNetLidl, nevěnoval jsem tomu takovou pozornost z důvodu nezájmu. Kdo by si přeci kupoval lístek na pokladně? Myšlenka, která dle mého názoru nemá smysl.

Read More…

Na oběd

lunchtime_small[1] V hlasování na letošní křišťálovou lupu se objevil velmi zajímavý Projekt roku 2009 Lunchtime.cz. Pro pražáky, brňáky a ostraváky je tu k dispozici přehled denních menu jejich oblíbených restaurací. Díky zobrazení umístění na mapě, vždy trefíte na správné místo. V databázi je více jak 900 podniků, z nichž každá má svou vizitku obsahující otevírací dobu, nabídku jídel, fotografie interiérů a nechybí také kontakty. Osobně služeb Lunchtime nevyužívám, protože nenabízí jídelníčky plzeňských restaurací. Nikomu však nic nebrání říct o webu svému hostinskému. Věřím, že díky filosofii spouštět úplné lokality se projekt stane nepostradatelným pomocníkem každého Čecha i Moraváka.

Obědem ale všechno nekončí, naopak každé dobré ráno začíná vydatnou snídaní, které naše restaurace také nabízejí. Snídaňová menu portál lunchtime nepostrádá a pokud byste rádi vzali svou drahou polovičku na romantickou večeři, doporučuji si vybrat z přihlášených podniků, kterých si hosté cení. Pokud vás projekt zaujal, podpořte ho v hlasování křišťálové lupy (kategorie Vyhledávače a databáze).

Zbraň má čtyři částiPro zobrazení videa je nutné nainstalovat do internetového prohlížeče zásuvný modul Adobe Flash Player.