Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Prosinec, 2009

Avatar

Cameronův velký návrat vzbudil v posledních dnech roku velkou diskuzi. Osobně jsem neměl o projektu léta zpět ani tucha. Myslím si, že první názory lidí na megafilm utvoří sdělení přátel a recenze. Někdo se z toho vzpamatovává dlouho, jiný ihned projeví své pocity ze tříhodinového zážitku. Do kin vtrhlo něco, co všechny zvedlo ze sedadel, ať si říká, kdo chce, co chce. Výlet do světa Pandory právě začíná.

Read More…

Mikulášovy patálie

Laskavý a příjemný příběh malého Mikuláše. Svět viděn dětskýma očima přitáhne do kin hlavně čtenáře knižní předlohy. Předvídatelné momenty občas vtipných scén trochu sníží mé hodnocení. Uzavřený příběh vracející se na počátek vyprávění filmu ve mě vždycky vzbudí příjemný pocit, že adaptace měla smysl. Neposkvrněn knihami říkám, že je to rodinná komedie dob dávno minulých.

Read More…

Kdy začít používat Google Chrome

Dosud jsem byl spokojený s výborným webovým prohlížečem Operou 10. A stále jsem, pouze mám chuť ochutnat nové ovoce. Vyzkoušet blyštivý pokus Googlu prosadit se na novém poli působnosti. Z počátku jednoduchý prohlížeč nabízel minimum rozšíření a nastavení, což mě pokročilému surfaři hodně vadilo. Pokud nemám možnost pohrát si s bohatými nabídkami, není mi příjemně 😀 Trochu jsem se uskromnil, ale na oplátku získal jiné benefity. Pojďme se podívat, kdy je dobré začít používat Google Chrome.

Read More…

Myšlenky plynoucí, poprvé


Motiv – klikni pro přehrání. Tato hudba vystihuje ten pocit.

Chci vám teď toho tolik říci. Připadá mi, že to, co už jsem vyslovil nebylo všechno, co se mi hlavou honí. Čím dál tím častěji se snažím, aby mé zpovědi nebyly jen hozeny na zeď, ale dočkaly se bouřlivé diskuze. Cíl pro příští generaci Blábolníku Chomutováka je větší zapojení čtenářů do debaty. Rád bych podporoval tvůrčí schopnost vás všech, nápaditost a předal vám tak stejný pocit jako mám já při objevení nápadu a psaní článků. Mám rád netradiční postupy, neobvyklé vyjádření. Právě mě zaplavil zvláštní nepopsatelný pocit, všechno kolem mě naplňuje pozitivní energií. Jdou stranou úkoly a stereotypní část večera. Vznáším se. Ohlížím se zpět a vidím jedinou pouhou větev košatého stromu, který na sobě nese ovoce uplynulých měsíců. Sleduji, jak kolem mne si polétává láska, někoho srazí k zemi jiné povznese do oblak. Vidím ty šťastné páry a vůbec mi není zle či smutno, cítím radost a štěstí s nimi. Jako osamělý turista ve světě naděje pomalu přicházím na kloub té zdánlivě nelogické navigaci, podle které se zde všichni orientují. Míjím jednu slečnu za druhou, zanechávají úsměv na tváři a cítí vzrušení, když se za nimi otočím. Miluju ten pocit. Když jsem chtěl z výšky pozorovat jiné, bylo mi líto, že to nemůžu prožívat sám.

Read More…

Mikulášská

Tradice Mikuláše a pekelně strašného čerta se u nás drží roky. S rostoucím věkem podobně jako Vánoce změnily pointu, ale kouzlo se uchovává. Jako děti jsme čekali na výslužku po pracně naučené básničce, dnes si raději připijeme na zdraví. V Chomutově máme 5. prosinec léta spojený s rozsvícením stromečku a také setkání naší přátelské party. Časy na které rád vzpomínám a ještě raději se jich zúčastňuji. Rok co rok se těším na krásný ohňostroj, ale začínám se bát, že už jsem přesycen světelnou show. Málo který mě dokáže plně nadchnout. O celé mikulášské nerozhoduje, kde jste ale s kým tam jste. Nejen včera jsem se přesvědčil, že se setkávám jen s těmi nejlepšími lidmi, kteří dokážou pomoci, pobavit a všemi způsoby zvednout náladu. I díky jejich podpoře tu teď můžu psát tyto pěkná slova. Už před odchodem na chomutovské náměstí, kde to celé začalo, jsem prohlásil:

Read More…