Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Březen, 2010

Finále českého filmu

Titulek budící myšlenku, že český film to již má za sebou, není rozhodně pravdivý. Už z toho důvodu, že v loňském roce vzniklo hned několik kvalitních snímků (mj. Protektor, Tři sezóny v pekle, Zoufalci). Má navozovat atmosféru filmového festivalu Finále a jeho 23. ročníku, který se odehraje v Plzni v termínu **18.-24. dubna 2010**. Dlouho jsem očekával seznam zúčastněných filmů a jejich program, přičemž jsem jej konečně objevil schovaný v novinářské sekci.

Loni jsem si zakoupil pouze jediný lístek, poslední, na promítání Hlídače č.47 v Měšťanské besedě. Škoda jen, že jsem dorazil o den později, kdy už se diváci těšili na velkofilm Bathory. Ve dveřích naštvaný jsem se střetl s paní Jakubiskovou a nepotěšen se vrátil na kolej. Nyní to chci napravit a užít si velký filmový zážitek, kromě karlovarské atmosféry. Výběr je veliký, uvidíme kolik se mi podaří zarezervovat vstupenek. **Online rezervace se spouští v neděli 4. dubna.** Vás v tomto okamžiku prosím o pomoc, pokud jste již nějaký snímek viděli, napište mi do komentářů názory a níže v anketě vyberte až 3 filmy, které stojí za to vidět. Sám sobě slibuji, že časem si udělám chvilku na všechny.

Herci z Kawasakiho růže

A pokud máte chuť, rád se s vámi uvidím nejen v sále a festivalovou náladou. Milujeme český film.

Běž Forreste, běž!

Powersongy pro maraton

Znáte to, hudba dodává sílu. Tichá situace doplněná o správný song dostává nový rozměr. I proto u mých článků můžete najít přehrávač melodie, která nabudí atmosféru. Dnes bych měl výběr povzbuzujících tónů. Nazujte si své botasky, natáhněte tílko a vybíháme. Je před námi minimálně 21km a iPody jsou nažhaveny báječnou muzikou. Představím vám playlist.

Read More…

Návod na čtení manuálu

Právě jsem byl v televizi veřejně zostuzen. Používám sice silná slova, ale chtěl bych dát jasně najevo, kdo jsem. Ve virtuálním světě se pohybuje již mnoho let, v poslední pětiletce znám jako fremy na svém blogu i mimo něj. Zahraniční služby, nebo jiné registrace s požadovanou délkou uživatelského jména si žádaly přidanou hodnotu a vznikla tak obdoba fremycz [čtěte fremycézet] značící můj český původ. Nevím, jak moderátora Daniela Takáče napadlo nick číst jako fremyč 🙁 (Hydepark ČT24 23.3.2010 „video“:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411058080323-hyde-park-ct24/ 39.minuta) Jsem stále tolerantní ke psaní velkých písmen na začátku či jiných změn. Přesto uvedu malý manuál.

  1. Prezentuji se pouze jako fremy nebo fremycz (malým F)
  2. Osobním jménem Jakub Vaněk
  3. Blábolník Chomutováka má adresu www.fremy.cz

Již jsem také přemýšlel, zda neuvádět pouze civilní jméno. Myslím si však, že online realita by se měla oddělovat a dodnes netuším jestli fremy je ten stejný člověk jako Jakub.

A pro zajímavost v čase 10:15 ve videu jsem byl také pochválen za otázku. Díky Zdeňku 🙂

Výše zmíněný text byl trochu myšlen z legrace, přesto prosím o pochopení. A jak to máte vy s kuriozitami přezdívek?

Kuky se vrací – trailer

Velmi se těším na nový počin Jana Svěráka, přestože mě v traileru zarazilo pár akčnějších scén. Zajdeme spolu ve čtvrtek 20.5.2010 do kina?

CSFD | www.kukysevraci.cz

Kanadské housle Ashley MacIsaac

Ashley MacIsaacZe zahajovacího ceremoniálu zimní olympiády ve Vancouveru 2010 mám dva silné zážitky. Cením si představení pořadatelské země, o které jsem netušil, že má tradici ve stepu, hudebním nástroji zvané dudy a houslích. S čímž souvisí druhý zážitek. Ashley MacIsaac je dle mého výborný houslista s osobitým stylem a prvky irského námětu. Na první poslech mě nalákaly vnímavé tóny.

Read More…