Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Květen, 2010

Kuky vrací do dětství

Malého Kukyho znají už mnozí z vás, někteří i ve světě, přesto začnu krátkým představením. Ahoj Kuky. Vím, že jsi býval červený, dneska už trochu opraný a nejsi prací. To je vlastně důvod, proč tě maminka astmatika Ondry vyhodila, že? Ondra s Kukym jsou si na tolik blízcí, že prožívají dobrodružství společně. Dětská představivost hýří nápady a nemožnými skutky, což jak sám Jan Svěrák (režisér) přiznává odlišuje malý svět od dospělých. Nejsou uzavřeni v hranicích pravidel a mohou prožít ve snech cokoli. Dokazují to také scény malého Ondry běžícího po zdech svého domova a rozmanitý život lesních postaviček.

Read More…

Geek dort #handmade

Nebudu zastírat, že dort upekla má babička (děkuji!), ale marcipánové ikonky byly pouze můj nápad a také vlastnoruční výroba. Nejenže sladké chutnalo všem, na které se dostalo ale získal si pochvalu i ostatních.

Narozeninový ikonkový dort

Více fotek najdete v albu Picasy.

Prezentace beze jména

Možná jste odhalili, že Kuba Vaněk jsem já (fremy) a zajímá vás můj názor na prezentaci vlastní osoby na internetu. S Petrem Mikem (@petrmiko) jsme totiž na twitteru narazili na téma, ke kterému máme oba, co říci. Jeho článek si přečtěte zde a udělejte si vlastní obrázek, polemiku si pak schovejte do komentářů. V jiném případě jdete pouze kolem, zastavte se aspoň na chvíli a zamyslete se společně s námi nad něčím, co už napadlo každého z nás.

Read More…

NaSport

Za sportem jsme ochotni vyrazit několik kilometrů pro neopakující se zážitek. Buďto si s sebou vezeme vlastní kola, lyže nebo i kajaky. Ve většině případů je však jednodušší zajít do půjčovny na místě akce. Když už dáte na první možnost je dobré se pro své nejlepší sportovní náčinní porozhlédnout i po kvalitních nosičích lyží, kol a objemných boxech. Doporučeny mi byly výrobky švédské značky Thule. Firma byla založena farmářem Erikem Thulinem v roce 1942 a z malé dílny vyrábějící háčky na štiky se rozrostla do obří společnosti. Stala se tak největším světovým dodavatelem střešních nosičů.

Read More…

Výhra

Výhra je narození dítěte. Výhra je splnění snu. Výhra je pro každého jiná, každý s ní naloží po svém. A když přestane být unikátní, ztrácí kouzlo. Známe pořekadlo: „Neštěstí ve hře, štěstí v lásce.“, které naprosto funguje tak, jak se říká. A já myslím, že to není výhra. Možná až se tvoje jméno objeví na více výherních balíčcích schovaných ve schránce si řekneš, že ti některé ceny dělají radost, ale ta hlavní výhra stále chybí. Napadá tě uspořádat si vlastní soutěž a sám se nechat rozhodovat o prvním místě. Dělat radost jiným mě baví, ale tak trochu čekám, že ostatní mi jej oplatí stejnou měrou. Pasivita v tomto ohledu nebude správnou cestou, když dodnes žádné větší vlnobití nedokázalo rozbouřit moře lásky. Drobné cetky mi následně zaplňují prázdnotu a nějaký druh adrenalinu pak odvádí pozornost od životního cíle. Když ráno zazvonil budík, praštil jsem jej a ztichl. Probudil jsem se za svitu sluníčka, jak pěkné, ale pozdě. Někdy se výhry povalují na zemi a stačilo by se sehnout pro krásný pocit vítězství, většinou však bývá cesta ke zlaté příčce dlouhá a těžká. Asi jsem odbočil, ztrácím se. Ale momentálně mi to nemůže vadit, protože pošťák mi nese další výhru.