Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Červen, 2010

Baťůžkář do Varů

Letos bych vás chtěl seznámit s mým plánem výletu do festivalového města filmu. Na kolonádě se budu pohybovat v neděli 4.7. a možná i v úterý 6.7., přičemž oba dny dojedu do centra dění z Chomutova. Buďto dopoledním vlakem nebo jako na rodinný nedělní výlet autem. Každopádně díky výhře na Facebooku dorazí ode mě 2 osoby na nový film Kuky se vrací do Espace Dorleans (možná i já) od jedné. Následně si nenechávám ujít posezení s Českou televizí při Čaji o třetí, tentokrát stylově s Janem Svěrákem.

Read More…

Freezing v Chomutově

Světová akce se dostala i do severočeského města. Konečně se v Chomutově začíná něco hýbat. Na popud dvou mladých pořadatelů se u prioru sešlo něco přes 50 aktérů a společně zamrzli na nám. 1. Máje. Velmi tomu pomohla sociální síť Facebook, díky které se už mnoho podobných akcí uskutečnilo i v České republice. Přes pár začátečnických chyb se freezing v Chomutově povedl a všichni se shodli, že podobně by město mělo zamrznout minimálně ještě jednou.

Freezing v Chomutově 25.6.2010
Foto: Jan Unger

Read More…

Zápočty a zkoušky potřetí

Někteří si už užívají prázdniny a já jim to jen závidím. I když proč se neučit, mám-li tu možnost Open-mouthed smile Přiznáte sami, že letošní rok stál za pytel všude. A to ještě není konec, alespoň u mě ne.

Tento týden se konečně zadařilo a tak ke splněným zápočtům jsem přidal dvě zkoušky. Fyzikou 2 jsem uzavřel první ročník (docela brzo) a ze srdce upustil také velký balvan zimního semestru Elektrická měření 2. Bohužel ta zima, prokletá zima zapříčinila pravděpodobné prodloužení studia o rok. Za běhu a už se čtyřmi resty. Něco mě mrzí, avšak zpět už to nevrátím. Za to se raduji s každé známky v indexu i přes nepřízeň stávajícího váženého studijního průměru (aktuálně 3,68). Pro postup do dalšího kola jej musím stáhnout pod 3,4 včetně, tak držte pěsti. Kredity nejsou problém, proto jsem se vykašlal na C předmět Základy multimediální tvorby, který by mi svým úkolem stěžoval přípravy na důležitější předměty.

Read More…

Dvacet kilometrů přírodou

Po roce se opět sešli
u pomníku v Peci.
Našlápnuto na procházku,
zamířeno na klobásku.
Holky, kluci i psi,
příště jdeš i ty.

Read More…

Jak si přidat hudbu ke článku?

Určitě jste si všimli, že některé mé články obohacuje widget ze známé služby Grooveshark. Nápad přidávat podkresovou hudbu k citovým článkům dostala Ivy a já jej drze okopíroval.
Myslím si, že stejně jako hudba ovlivňuje filmové scény, životní okamžiky, tak dokáže nastínit správnou atmosféru ke čtení příspěvku, kterou autor zamýšlel. Je jen na čtenáři, zda si motiv pustí nebo ne. Odkazy na Youtube mě nepřišly pohodlné a některé návštěvníky mohou odvést z webu pryč, proto jsem zvolil velkou databázi skladeb Grooveshark. A dnes sepíši jednoduchý návod jak přidat motiv skladby ke článku na wordpress blogu. Read More…